راهنمای گام به گام بازی Call of Duty: Ghost (قسمت هفتم)

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

مأموریت ۱۵

در این مأموریت، Hesh رهبری Ghosts را در حمله زمینی بر عهده دارد و Merrick به جای الیاس هماهنگی های لازم را انجام می دهد. رایلی نیز در کنار او می ماند. Merrick ماسک الیاس را به دست شما می سپارد. بازی از سه روز بعد شروع می شود، روزی که قرار است تیم شما به صورت زمینی حمله و به نیروهای هوایی کمک کند. لوگان ماسک قدیمی الیاس را بر صورت گذاشته و به دنبال هش می رود، از این پس کنترل بازی در نقش لوگان به دست شماست.
به طرف بالا بروید و از کشتی دفاع کنید. جای زیادی برای پناه گرفتن وجود ندارد، اما آنقدری هست که بتوانید کنترل حمله را در دست داشته باشید. شما مجهز به نارنجک و بمب های نوری شده اید، از آنها در زمان مناسب استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. تنها کافیست که در امتداد کشتی حرکت کرده و نیروهای فدرال را از بین ببرید. هش را دنبال کنید، سربازانی را می بینید که با تعدادی قایق قصد بالا آمدن از کشتی را دارند، کلید دایره را فشار داده تا طناب ها را ببرید.
سپس با استفاده از کلید رو به بالا، هر زمان که به شما دستور داده شد کنترل Osprey را به دست بگیرید تا قایق های مشخص شده را از بین ببرید. ازL1 برای شلیک با سلاح کوچک و ازR1 برای پرتاب موشک استفاده کنید. وقتی که دوباره کنترل لوگان را به دست گرفتید، گروه خود را به طرف عرشه کشتی دنبال کنید. سپس با نگه داشتن کلید مربع، از موشک های Sparrow استفاده کرده تا هلیکوپترهای مسلح را از بین ببرید. وقتی که تمام آنها از بین رفتند، دوباره به گروه خود بپیوندید. خود را به هلیکوپتر رسانده و سوار شوید تا مأموریت به پایان رسد.

مأموریت ۱۶

فدرال، ماهواره ها و برنامه موشکی خود را عملی کرد. Merrick در کات سین می گوید که ما می توانیم به طور همزمان به دو هدف حمله کنیم. یک تیم حمله به طرف ایستگاه فضایی فدرال فرستاده ایم. مأموریت آنها نفوذ به این ایستگاه و به دست گرفتن کنترل سلاح های مداری آن می باشد. وظیفه ما مقابله با مأمورانی است که به فرمان ایستگاه فضایی از جانب زمین حمله می کنند. هش رهبری گروهی را بر عهده دارد که باید کنترل مرکز فرماندهی دشمن را متوقف کرده و موشکی به طرف آرایش نظامی آنها بر روی زمین پرتاب کنند. سخت ترین مبارزه را پیش رو خواهید داشت.

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost
راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

ممکن است Rorke در آنجا باشد، اما اولویت با برهم زدن آرایش نظامی زمینی است. وقتی که بازی شروع می شود، معلوم نیست به جای چه کسی بازی می کنید، اما در حال کنترل سلاح یکی از تانک ها هستید. پس از رویارویی با نیروهای دشمن با نگه داشتن کلید L1 زوم کرده و به تانک آن ها شلیک کنید. کلید مثلث را فشار دهید تا به حالت هدایت از راه دور بروید. سپس با استفاده از کلید R1 به هلیکوپتر های مشخص شده شلیک کنید.
پس از شلیک، با نگه داشتن کلید L1 به موشک خود سرعت بخشیده و با R1 آن را منفجر کنید. تنها کاری که در این قسمت از مأموریت باید انجام دهید، شلیک به اهدافی است که بر روی صفحه نمایش مشخص می شوند. نهایت دقت و سرعت عمل خود را به کار گیرید تا از آسیب و مرگ جلوگیری کنید. می توانید با استفاده از کلید L2 بمب دودی پرتاب کنید و با فشردن کلید مربع عینک حرارتی خود را فعال نمایید و از پشت دود به دشمنان شلیک کنید.

برای غیر فعال کردن این عینک نیز دوباره کلید مربع را بفشارید. داده های اخیر نشان می دهند که Rorke در تأسیسات است. اما اول باید موشک ها را پرتاب کنید. شما در نقش لوگان قرار می گیرید که از روی هلیکوپتر با یک سلاح کوچک یا Minigun به طرف سربازان شلیک می کنید. سپس با فشردن کلید X از طریق پنجره به داخل ساختمان می پرید، بقیه سربازان را می کشید و آماده برای شکستن در می شوید. برای این کار کلید مربع را فشار دهید و نگه دارید.

پس از باز شدن در، هش کپسولی که در دست دارد را به طرف دشمنان پرتاب می کند، شما باید به آن کپسول شلیک کنید تا منفجر شده و تعدادی از سربازان را با آن بکشید. این قسمت از بازی به صورت صحنه آهسته اجرا می شود. وقتی که تمام سربازان کشته شدند، هش را به طرف اتاق فرمان دنبال کرده تا موشک را برای پرتاب آماده کنید. سپس کلید مربع را نگه دارید تا موشک پرتاب شود. در این لحظه، هش صدای Rorke را از بی سیم یکی از سربازان کشته شده می شنود و می گوید که آن ها در همین نزدیکی هستند. فرمانده، پرتاب موشک را تأیید می کند و به شما دستور تخلیه می دهد.

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost
راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

اما هش و لوگان از دستور Merrick سرپیچی کرده و تصمیم می گیرند که به دنبال Rorke بروند. شما تنها ۹ دقیقه فرصت دارید تا قبل از برخورد موشک، Rorke را پیدا کرده و بکشید. در این مسیر تمام حقه هایی که تاکنون یاد گرفته اید را به کار ببندید. پناه بگیرید، از نارنجک ها استفاده کرده و دشمنان را نابود کنید. هش را به طرف قطار زیر زمینی Rorke دنبال کنید. مثل همیشه در مسیر خود سربازان را بکشید. وقتی که بارگیری قطار به اتمام رسید، به همراه هش سوار آن شوید.

دوباره به مبارزه با تانک بر می گردید. اما این بار در نقش لوگان نیستید. باید برجک های ضد هوایی را نابود کنید. همراه با دیگر تانک های گروه از عرض پل گذشته و به اهدافی که بر روی صفحه نمایش شما مشخص می شوند شلیک کنید. همین که به هدف اصلی خود نزدیک می شوید، ناگهان ضربه ای به شما وارد می شود و بیهوش خواهید شد.

مأموریت ۱۶

وقتی به هوش می آیید، صدایی به گوش می رسد که تمامی برجک ها از بین رفتند اما تنها یک دقیقه به برخورد موشک باقی مانده است. با فشردن کلید X از تانک خارج شوید و به دنبال هدف مشخص شده بدوید. از تانک بالا رفته و کنترل برجک آن را به دست بگیرید. همانطور که به دشمنان شلیک می کنید از مجموعه بیرون بروید. سپس شمارش معکوس به پایان رسیده و مجموعه منفجر می شود.

مأموریت ۱۷
حمله به آرایش نظامی دشمنان بر روی زمین با موفقیت صورت گرفت و تیم حمله آماده برای نفوذ به ایستگاه فضایی فدرال هستند. شما در نقش گروهبان تامپسون که ملقب به Icarus Actual می باشد، بازی می کنید. گروه خود را دنبال کرده و با استفاده از کلید R2 بالا بروید و از کلید L2 برای پایین آمدن استفاده کنید. هر سربازی از فدرال را که می بینید بکشید. به طرف جلو پیش بروید تا زمانی که خطوط سوخت منفجر شوند. به دنبال ۲d Lt. Collins بروید و در مسیر خود با دشمنان درگیر شوید.

وقتی که تمام سربازان کشته شدند به طرف اتاق فرمان بروید. کافیست که به در نزدیک شوید تا به طور خودکار بمب گذاری صورت گیرد و در منفجر شود. لحظه ورود شما به اتاق فرمان به صورت صحنه آهسته می باشد پس در هدف گیری های خود دقت کنید. بعد از کشتن سربازان، به طرف میز فرمان رفته و با استفاده از کلید مربع، کنترل ایستگاه را به دست بگیرید. پس از مشخص شدن هدف ها، کلید R1 را فشار دهید تا شلیک شود.

از سیستم هدف گیری هواپیمای بدون سرنشین استفاده کنید تا موشک ها به طرف گروه های بزرگ دشمن هدایت شوند. حواستان باشد به قطاری که هش و لوگان در آن هستند شلیک نکنید. فقط گروه های دشمن را مورد هدف قرار دهید و منتظر دستورات بمانید. وقتی که آخرین ساختمان بزرگ دشمن نابود شد، به شما گفته می شود که لوگان و هش را مورد هدف قرار دهید. Merrick می گوید که این دستور از طرف Ghosts آمده است. به قطار شلیک می کنید و مأموریت پایان می یابد.

مأموریت ۱۸

صحنه به پانزده دقیقه قبل از اینکه گروهبان تامپسون به لوگان و هش شلیک کند بر می گردد. به همراه هش به سمت جلوی قطار پیش بروید و سربازان را بکشید. از آنجایی که قطار در حرکت است، هدف گیری کمی سختتر خواهد بود. پشت یکی از پل های بسته شده در کنار هش بایستید و با نگه داشتن کلید مربع آن را باز کنید. همانطور که به جلو حرکت می کنید، با تعدادی از هلیکوپترهای دشمن روبرو خواهید شد. سربازان آن را بکشید.

وقتی که وارد تونل شدید، تمام حواستان به سربازان باشد، آن ها را کشته و برای انتقام از Rorke آماده شوید. هش به Merrick می گوید که Rorke را پیدا کردیم، هر وقت فرمان “checkmate” را دادم، موشکی به طرف قطار شلیک کنید. سپس کلید مربع را نگه داشته تا با لگد در ماشین قطار را باز کنید. پس از ورود، صحنه به صورت آهسته پخش می شود. سربازانی که به طرفتان حمله می کنند را بکشید تا به Rorke برسید.

او با سر به صورت شما می کوبد، دست شما را نگه داشته و به شکم هش شلیک می کند. وقتی اسلحه را روی سر هش گذاشته و قصد کشتن او را می کند، هش فرمان “checkmate” را می دهد. Rorke دستپاچه می شود و می پرسد چه گفتی؟ از چه چیزی حرف میزنی؟ هش در پاسخ می گوید تو باختی، همه چیز تمام شد. سپس قطار منفجر شده و شما پرتاب می شوید. وقتی که به هوش می آیید، همراه با هش و Rorke در ماشین قطار و درون آب هستید. Rorke تلاش می کند تا با هفت تیر، لوگان را بکشد اما هش جلوی او را می گیرد.

آن دو با یکدیگر به صورت تن به تن درگیر می شوند تا زمانی که شما با استفاده از کلید مربع هفت تیر را از روی زمین برداشته و به طرف Rorke شلیک کنید. اما متوجه می شوید که اسلحه خالی است. در این لحظه، هش چند عدد تیر برای شما پرت می کند. با زدن پیاپی کلید مربع تیرها را بگیرید و اسلحه را پر کنید. وقتی که Rorke تلاش می کند که به شما برسد، هش از پشت او را نگه می دارد. با اسلحه به سمت Rorke شلیک کنید، اما تیر پس از برخورد به Rorke، به هش نیز اصابت خواهد کرد.

شیشه قطار شکسته و آب به داخل واگن وارد می شود، هش را بگیرید و با خود به بیرون ببرید. وقتی که به سطح آب می رسید، هر دو برادر زنده هستید. با نگه داشتن کلید L1، سعی کنید تا هش را همراه خود بر روی شن های ساحل به جلو بکشانید. سپس کلیدهای L1 و R1 را نگه دارید تا او را از روی زمین بلند کنید. هش با بی سیم خود از Merrick درخواست کمک می کند و می گوید که Rorke مرده است. Merrick خوشحال شده و می گوید که مأموریت ما نیز رو به اتمام است، صبر کنید تا نیروی کمکی به شما برسد. هش به طرف لوگان بر می گردد و می گوید: بهت افتخار می کنم.

پس از پایان این قسمت و زمانی که تیتراژ پایانی بازی نشان داده می شود، همانطور که فکر می کنید همه چیز به خوبی پیش رفته و شما پیروز میدان شدید، ناگهان پاهای Rorke را مقابل خود می بینید. او به شما و هش حمله کرده و می گوید ببینید چه کار کردید، همه چیز را نابود کردید. سپس به شما نگاه کرده و می گوید که از تو خوشم می آید.
هیچ Ghost ی بر روی زمین باقی نخواهد ماند، ما با هم نابودشان می کنیم. او لوگان را گرفته و با خود بر روی زمین می کشاند و همانطور که هش فریاد می زند از آنجا دور می شوید و بازی به پایان می رسد. پس از پایان تیتراژ نشان می دهد که لوگان در یک گودال زندانی شده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + پنج =