راهنمای گام به گام بازی Call of Duty: Ghost (قسمت دوم)

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

شما به ۲۰ دقیقه بعدتر در Fort Sant Monica می روید. هش را دنبال کنید و دوباره به الیاس ملحق شوید. هش تعریف می کند که ارتش در حال کشت و کشتار شهروندان است. الیاس می گوید که شما تنها دارایی او در دنیا هستید و او نمی تواند به کس دیگری جز شما اعتماد کند.

قرار است به No Man’s Land بروید، این منطقه زمینی است که در آن باید با دشمن روبرو شوید و متعلق به هیچکس نیست. زمان زیادی است که در جنگ و دفاع به سر می بریم، اکنون زمان انتقام فرا رسیده است. شما به یک تیم شناسایی می پیوندید، تا جایی که می توانید هرگونه اطلاعات نظامی و سیاسی دشمنان را جمع آوری کنید. وقتی که هش می پرسد به کدام قسمت از No Man’s Land می روید، الیاس می گوید، “شما به خانه می روید”.

مأموریت ۳

کات سین آغازین نشان می دهد که No Man’s Land منطقه ای بین لوس آنجلس و سن دیگو می باشد که تخریب شده است. بسیاری از مردم وارد این ناحیه نمی شوند، چرا که واقعاً خطرناک است. هش حدس می زند که این ممکن است آزمونی از طرف پدر شما باشد، به هر حال هرچه که هست بسیار مهم است. وقتی که کنترل بازی به دست شما می رسد، فرصتی کوتاه برای حمله به یک گشت در قالب رایلی خواهید داشت (برای حمله L2 را فشار دهید).

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost
راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

وقتی که به شخصیت لوگان بر می گردید، تمام افرادی که با رایلی درگیر شده اند را از بین ببرید. هش و رایلی را به سمت خانه ی قدیمی خود که تبدیل به یک خرابه شده است دنبال کنید. وقتی که رایلی خطری را حس کرد نزدیک او بروید و کلید مربع را فشار داده و نگه دارید تا کنترل او را به دست بگیرید و به فرمان هش عمل کنید.

با نزدیک شدن به یکی از دشمنانی که در خارج از خانه در حال گشت زنی است حمله کنید، سپس با استفاده از کلید مربع پارس کرده تا توجه دومین نفر نیز به شما جلب شود. هش با سلاح تک تیراندازی که از روی بالکن پیدا کرده است به سمت او شلیک می کند. پس از این مسئولیت کشتن دو سرباز دیگر بر عهده شماست. همانطور که به شما گفته می شود عمل کنید. رایلی از طریق پنجره وارد می شود و گروهی از سربازان را به بیرون می فرستد.
این قسمت از بازی به صورت صحنه آهسته است، درست همانند آنچه که در بازی های قبلی Call of Duty مشاهده شد. تمام سربازانی که از در خارج می شوند را بکشید. به سمت مخالف در طرف دیگر خانه خواهید رفت. راه خود را از سمت چپ خرابه ادامه دهید و با استفاده از نارنجک خود هر گروهی از دشمنان که کاملاً سنگر گرفته اند را از بین ببرید.

هش را از میان ساختمان و در طول مسیر پل دنبال کنید. با تعدادی از سربازان فدرال روبرو خواهید شد که به سادگی می توانید آن ها را از بین ببرید. سپس وارد تونل بزرگی می شوید. در سمت راست تونل مخفی شوید و منتظر بمانید تا ماشین ها از آنجا عبور کنند. وقتی که هش به شما می گوید در سمت راست، کسی را که از گروه عقب مانده را بزن، او را با یک هدشات (شلیک به سر) بکشید.

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost
راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

اگر دشمنان متوجه حضور شما در آنجا شوند، مأموریت شما با شکست مواجه شده و باید بازی خود را از آخرین چک پوینت دوباره شروع کنید. به هیچ عنوان با سربازانی که در سمت چپ شما قرار دارند درگیر نشوید. فقط به سمت راست خود نگاه کرده و وقتی که به شما دستور Sync داده شد، کنترل رایلی را در دست بگیرید. به آرامی حرکت کنید، در میان علف ها بمانید و حواستان به هدف هایی که بر روی نقشه نمایش داده می شود باشد.
وارد یک لوله ی کوچک شوید و با استفاده از L2، از پشت به سربازان حمله کنید. وقتی که رایلی را تحت کنترل دارید برای زوم کردن از کلید دایره استفاده کنید. وقتی که به هدف می رسید، دشمن اصلی را می بینید که ظاهراً در حال کشتن یکی از افراد تیم شماست اما این کار را نمی کند و به او می گوید که به این آسانی نیست. سپس به افراد گروهش دستور می دهد که به سمت Firebase Charlie بروند و به آنها اطلاع می دهد که Operation Homecoming طبق برنامه پیش خواهد رفت.

دوباره به کاراکتر لوگان باز می گردید، به سمت مسیر مشخص شده به راه خود ادامه دهید. ناگهان رایلی شروع به پارس کردن می کند، او وجود گرگ هایی را در اطراف خود حس کرده است. وقتی که یکی از گرگ ها به شما حمله می کند، با استفاده از کلید مربع در برابر او مقاومت کنید تا زمانی که رایلی شما را نجات دهد. هفت تیر خود را برداشته و گرگی که با رایلی درگیر شده است را بکشید. وقتی که مهماتتان تمام شد و دیگر هیچ تیری در سلاح شما باقی نماند، به نظر می رسد که دیگر زمان مرگتان فرا رسیده، اما مریک و کیگان از راه می رسند و شما را نجات می دهند. به ماسک هایی که بر روی صورتشان دارند توجه کنید.

مریک و کیگان را به طرف دروازه دنبال کنید و زمانی که به شما فرمان داده شد، به همراه تیم خود با دشمنان درگیر شوید. اگر در این درگیری بتوانید به خوبی جای گرفته و در صورت لزوم مخفی شوید، این مرحله را به آسانی پشت سر خواهید گذاشت. با سرعت زیاد به جلو حرکت نکنید، در غیر این صورت با انبوهی از دشمنان که از هر طرف به سمت شما می آیند، روبرو خواهید شد. وقتی که تمام سربازان را از بین بردید به همراه کیگان به سمت استادیوم بدوید و این پایان مأموریت خواهد بود.

مأموریت ۴

کات سینی که نمایش داده می شود، در مورد گروه Ghosts صحبت می کند و به ما می گوید که در بیرون دیوار، در No Man’s Land همچنان شهرت این گروه زبان زد عام و خاص است. مریک و کیگان، همان دو مردی بودند که پدرتان از آنها در Prologue صحبت می کرد. آنها به سن دیگو رفته تا دوست خود، Ajax را از قلمرو فدرال نجات دهند. اکنون هش و لوگان تصمیم گرفتند که عضوی از گروه Ghosts باشند.

برای شروع مأموریت، کنترل از راه دور یک تک تیرانداز را به دست می گیرید.

هدف شما مکان یابی Ajax یعنی سرباز اسیر شده ایست که در مأموریت قبلی دیده بودید. زمین استادیوم را بررسی می کنید اما Ajax را پیدا نمی کنید، او در موقعیت مکانی ۱۲ o’ clock و در Press Boxes دیده می شود. زمانی که از موقعیت ۱۲ o’clock سخن می گوییم، یعنی به نوعی از موقعیت یابی ساعتی اشاره داری، در اینجا ساعت ۱۲ به معنای بالا و جلو شما است، به همین ترتیب ساعت ۳ به معنای راست و ساعت ۹ به معنای چپ می باشد.

همچنین Press Boxes نیز مکانی در استادیوم است که از آنجا رویدادهای مسابقه را گزارش می دهند. <لانچر نارنجک را برداشته ، خشاب آن را پر کنید و همانطور که به شما فرمان داده شد به محض رسیدن کامیون ها به سمتشان شلیک کنید تا به هر کدام از آنها یک نارنجک بچسبد. با جیپ ها کاری نداشته باشید، فقط کافیست ماشین های بزرگ را هدف گیری کنید.

اگر در کنار کامیون ها به جیپ ها نیز شلیک کنید ممکن است زودتر از اینکه کارتان به پایان رسد خشاب تمام کنید و وقتتان صرف پر کردن آن شود و نتوانید به باقی کامیون ها شلیک کنید. سپس بر کامیونی که نزدیک شماست سوار شوید، برای سوار شدن کلید مربع را فشار دهید و هر زمان که به شما گفته شد، کامیون هایی که از قبل بمب گذاری کرده بودید را با استفاده از کلید R1 منفجر کنید.

به محض این که از کامیون پیاده شدید، دشمنان را بکشید، می توانید با زدن کلید L2 از حمله ی سگ نیز استفاده کنید. مسیر خود را از سمت چپ و به طرف بالای پله ها ادامه دهید، این کار برای شما یک مزیت تاکتیکی دارد، چرا که از بالای زمین به دشمنان تسلط بیشتری خواهید داشت. یک تفنگ تک تیرانداز در آنجا قرار دارد، با استفاده از کلید رو به بالا، کنترل از راه دور تک تیرانداز را به دست بگیرید به وسیله ی دوربین تک تیرانداز، سربازان فدرال را خواهید دید.

به محض اینکه اولین تیر را شلیک کنید، دیگر اعضای گروه تان شروع به حمله می کنند. سمت راست را بررسی کنید و تنها سربازی که باقی مانده است را بکشید. Ajax در آنجا حضور ندارد اما رایلی بوی او را حس می کند. در همان لحظه که شروع به حرکت می کنید با گروهی از آرپی جی زن ها درگیر می شوید. دوباره به حالت تک تیرانداز برگردید و به سمت آنها شلیک کنید. به دنبال کردن رایلی ادامه دهید تا به درب نیمه بازی از یک گاراژ برسید.

در حالی که ماسک های ضد گاز شیمیایی را بر صورت دارید، چند گاز اشک آور را با استفاده از کلید R2 از زیر در گاراژ به سمت سربازان بفرستید تا بلافاصله از آن محیط فرار کنند و در حین فرار، شما به آن ها شلیک کنید. کیگان را دنبال کنید تا به یک درب بدون نگهبان برسید. با استفاده از کلید مربع درب را باز کنید.

یکی دیگر از گاز های اشک آور را به داخل اتاق بیاندازید و به سرعت درب را ببندید، پس از گذشت سه ثانیه و شنیدن فریاد سربازها، وارد اتاق شوید و آنها را بکشید. این بخش از بازی نیز به صورت صحنه آهسته نمایش داده می شود. پس از کشتن آخرین سرباز، رایلی جای Ajax را پیدا می کند، اما حال Ajax اصلاً خوب نیست. قبل از آنکه بمیرد به تیم می گوید که Rorke نقشه ی از بین بردن گروه Ghosts را در سر دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 18 =