راهنمای گام به گام بازی Call of Duty: Ghost قسمت اول

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

به کمک راهنمای کامل مأموریت ها، کنترل مبارزات تک نفره Call of Duty: Ghost را در دست بگیرید. راهنمای بازی تک نفره ای که در پایین مشاهده خواهید کرد شما را به یک ماجراجویی در پشت خطوط دشمن راهنمایی می کند.

شما در این بازی نقش یک Ghost که یکی از نیرو های ویژه عملیات در زمانی است که خاورمیانه در نتیجه ی یک جنگ هسته ای نابود شده بود را ایفا می کنید. در واکنش به این بحران جهانی ناشی از جنگ، کشور های تولید کننده نفت از آمریکای جنوبی نیز با تشکیل یک ارتش بزرگ فدرال به این نیروها پیوستند و جنگ عظیمی را علیه ایالات متحده آمریکا و کارائیب آغاز کردند.

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost
راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

از آن جایی که این جنگ سبب پیدایش بحران های نفتی در دنیا شد، این ارتش از فرصت استفاده کرده و توانست خود را تبدیل به یک ابرقدرت کند. تا جایی که نیروهای این ارتش به منظور حمله به ایالات متحده، ایستگاه های فضایی را دزدیده و آن را تحت کنترل خود در آوردند. در حالی که فضانوردان سعی در تخریب این سلاح ها داشتند، ارتش فدرال جبهه ای از جانب فضا تشکیل داد و حمله ی موفقیت آمیزی را به ثمر رساند.

در اینجا شما به عنوان نیرو های Ghost سعی در باز پس گیری کشور خود خواهید داشت. Ghosts به رهبری الیاس واکر، کاپیتان بازنشسته ارتش، که به واسطه پسران خود به نام های لوگان و هش به این گروه پیوسته است، در تلاش برای توقیف حملات فدرال، جلوگیری از حمله به جنوب و در نهایت، خنثی کردن آلماگرو و Rorke، رهبران این ارتش می باشد. اکنون به توضیح گام به گام مأموریت های موجود در این سری از بازی های Call of Duty: Ghost خواهیم پرداخت.

مأموریت ۱

این بازی با نمایش یک کات سین آغاز می شود، کات سین به صحنه هایی گفته می شود که در آن به معرفی بخشی از بازی و یا شخصیت های بازی در قالب یک فیلم کوتاه می پردازند و بازیکن در آن لحظه فقط می تواند تماشاچی باشد. روایتگر داستانی را آغاز می کند که در آن ۶۰ اپراتور درجه یک به منظور مبارزه با نیروهای ۵۰۰ نفره ی دشمن به فضا فرستاده شده بودند. هدف آن ها حفظ ساکنان موجود در یک بیمارستان غیر نظامی از دست دشمنان بود.

آن ها تنها سه روز توانستند از خاک خود محافظت کنند، اما تعداد دشمنان بسیار زیادتر بود. نیروی ۶۰ نفره ی آن ها به ۱۵ نفر کاهش یافت. در تاریکی شب، بیمارستان را تخلیه کرده و یک نفر را به عنوان راهنمای مسیر برای ساکنین بیمارستان فرستادند و بقیه به خط حمله بازگشته و در زیر اجساد برادران خود موضع گیری کردند. زمانی که در انتظار دشمن نشسته بودند، خون مردگان بر روی آن ها ریخت، ماسه های بیابان همانند یک کفن سرتاسر پوستشان را پوشش داد.

راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost
راهنمای گام به گام بازی پلی استیشن ۴ Call of Duty: Ghost

هنگامی که دشمنان به صحنه ی نبرد بازگشتند، آن ۱۴ نفر باقی مانده از زیر شن و ماسه ی بیابان بلند شدند، آن ها شبیه به شکارچیانی شده بودند که به سختی می شد آن ها را دید و با وجود این پوشش، دشمنان قادر به دفاع از خود نبودند. زمانی که سربازان خالی از مهمات شدند، از تیغ های خود استفاده کردند و وقتی که تیغ هایشان کند شد، از دستان خود کمک گرفتند. زمانی که گرد و غبار بیابان خوابید، تنها یک نفر از دشمنان جان سالم به در برده بود.

او با وجود زخم هایی که بر تن داشت، سرگردان و بدون هدف در بیابان می چرخید. وقتی که در مورد آنچه که شاهدش بود از او پرسیدند، پاسخ داد: یک نیروی بسیار ترسناک و شرور و شکست ناپذیر که تنها می توان آن را ماوراء طبیعی دانست. او بود که آنها را Ghosts (ارواح) نامید. بازی به زمان حال بر می گردد و می بینیم که راوی داستان الیاس است. او این داستان را برای دو مرد جوان تعریف می کند. یکی از آن ها که لوگان نام دارد، همان شخصیتی است که شما در کالبد آن بازی می کنید.

سومین مردی که در تصویر می بینید هش (Hesh) است و به نظر می رسد که برادر شماست. شما باید الیاس و هش را از میان جنگل به سوی خیابان دنبال کنید. ناگهان زمین به لرزه در می آید اما این یک زلزله نیست. همه جا در حال نابودی است و یک سنگ آتشین بزرگ در آسمان دیده می شود، اما به شما آسیبی نخواهد رساند. به محض اینکه به خانه رسیدید، فقط هش را دنبال کرده و زمانی که از شما درخواست می کند، به او در باز کردن درب کمک کنید. در همین حین، بازی شما را به ۱۵ دقیقه قبل می برد.

شما به جای Spc. Baker در ایستگاه کنترل ODIN در مدار نزدیک به زمین بازی می کنید، Spec. Baker شخصیتی است که کنترل آماری فرایند ها را بر عهده دارد. Spc. Mosley را به سمت دریچه ی هوا و سفینه دنبال کنید ، با استفاده از کلید R1 به سمت بالا و با کلید L1 به سمت پایین حرکت کنید. فضانورد دیگری قبل از اینکه سوار سفینه شود از شما درخواست کمک می کند. همچنان به دنبال کردن Spc. Mosley ادامه دهید تا زمانی که مورد حمله قرار گیرد.

در این بخش کات سینی از حمله ی دشمنان به ایستگاه فضایی نمایش داده می شود و زمانی که این کات سین پایان می یابد شما خودتان یک سلاح دارید (با یکی از دشمنان بر سر گرفتن سلاح درگیر می شوید، صدای Mosley به گوش می رسد که می گوید، “به او شلیک کن”.

با استفاده از آنالوگ سمت راست (R3) به سوی دشمن هدف گیری کنید و برای شلیک، R2 را فشار دهید). به دنبال کردن Mosley ادامه دهید و هر دشمن فضانوردی را که می بینید به آن شلیک کنید (با استفاده از کلید مربع خشاب خود را پر کنید). در صورت تمایل می توانید اسلحه خود را با یکی از اسلحه هایی که از دست دشمنان افتاده است عوض کنید. وقتی که سفینه نابود شد، شما به بیرون پرتاب می شوید اما همچنان مسلح باقی می مانید.

Mosley را دنبال کنید و به او در باز کردن RCS Panel کمک کنید ، کلید مربع را نگه دارید تا RCS Panel باز شود. هنگامی که پنل خاموش است با شلیک گلوله خطوط سوخت آن را به آتش بکشید. وقتی که آنها منفجر شدند می بینید که Mosley مرده است. بازی دوباره به زمان حال بر می گردد و شما دوباره در کالبد لوگان قرار می گیرید. ظاهراً ODIN به شهری که شما در آن هستید حمله کرده است. هش را دنبال کنید، برای پرش از روی موانع کلید X را فشار دهید، او شما را از میان ویرانه ها به سمت کامیون پدرتان راهنمایی می کند (برای آپلود فایل Rorke کلید مربع را فشار داده و نگه دارید).

مأموریت ۲

این مأموریت با یک کات سین شروع می شود. راوی توضیح می دهد که ارتش فدرال متشکل از مجموعه ای از کشور های جنوبی است. آن ها کنترل ODIN را به دست گرفته اند و نقشه ی حمله به آمریکا را در سر دارند. این ارتش، آمریکا را دست کم گرفته است. همان آمریکایی که پیش تر با وجود اینکه شدیداً تضعیف شده بود، محکم و استوار در برابر آن ها جنگید. اکنون آمریکا جنگی دفاعی پیش رو دارد، اما این بار با دشمنی قوی تر است.
شما به ۱۰ سال بعد باز می گردید و همچنان به عنوان لوگان بازی می کنید. اکنون علاوه بر شما و هش، سگتان به نام رایلی به شما پیوسته است. در این لحظه هش می گوید که رایلی چیزی را حس کرده، سپس شما باید هش و رایلی را به سمت خارج از ساختمان دنبال کنید. نشان Hollywood مشخص می کند که در حال حاضر در لس آنجلس قرار دارید. رایلی یکی از سربازان دشمن را پیدا و به آن حمله می کند. نگران او نباشید، هرکسی را که در آن منطقه می بینید بکشید.

جاهای زیادی برای مخفی شدن وجود دارد، به هنگام شلیک می توانید در پشت آن ها سنگر بگیرید. برای نشانه گیری بهتر، از پشت دوربین اسلحه ی خود هدف گیری کنید. به همراه رایلی و هش به جستجوی سربازانی از ارتش فدرال بروید که در حال کشتن شهروندان غیر نظامی هستند. با آن ها درگیر شوید و اگر نیاز به پوشش داشتید از زباله دان استفاده کنید. راه خود را از طریق پمپ بنزین و از میان یک لوله ی بزرگ ادامه دهید (در صورت نیاز R3 را به هنگام حرکت نگه دارید تا سریعتر بدوید).

هلیکوپتر بزرگ ترین تهدید برای شماست، بنابراین به سربازانی که از آن خارج می شوند شلیک کنید، برای اینکه اسلحه خود را به سلاحی که روی زمین افتاده است تغییر دهید، کلید مربع را فشار داده و نگه دارید. سعی کنید از میان انبوه دشمنان به راه خود ادامه دهید (به هنگام نشانه گیری، با استفاده از آنالوگ سمت چپ (L3) ثابت و بدون حرکت بایستید). به خاطر داشته باشید که چندین نارنجک همراه شماست، آن ها را به طرف گروه های بزرگ دشمنان پرتاب کنید.

هنگامی که آن منطقه خالی از دشمن شد، لانچر (پرتاب کننده ی موشک) را بردارید. همانطور که آموزش دیدید لیزر آن را به سمت هلیکوپتری که به طرف شما می آید بگیرید و شلیک کنید. از موشک های هدف یاب استفاده کنید. وقتی که تمام دشمنان را از بین بردید، به همراه باقی تیم خود سوار یک وسیله ی نقلیه شوید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + دو =