راهنمای گام به گام بازی The Last of Us قسمت هشتم و توضیحاتی در مورد آن

راهنمای The Last of Us (هشتم)

در راهنمای گام به گام The Last of Us قسمت هشتم تمامی توضیحات لازم در مورد این بازی داده شده است و با رعایت تمامی نکات گفته شده و راهنمایی های انجام شده می توانید این بازی را با موفقیت به اتمام برسانید.

راهنمای The Last of Us (هشتم)
راهنمای The Last of Us (هشتم)

بخش ۱۱- شهر بیل

The Woods جنگل

اکنون شما در جنگل هستید. با دنبال کردن ردپا به جلو حرکت کنید. اگر شما تعدادی وسایل می خواهید، در سمت راستتان به کنار اسکلت فلزی در بستر رودخانه نگاه کنید. تعدادی قرص مکمل در سمت راست اسکلت فلزی وجود دارد. دورتر از ردپا، به پایین یک برج منبع آب می رسید.

طبق راهنمای The Last of Us (هشتم) به سمت چپ حصار توری نگاه بیندازید تا یک الوار پیدا کنید. آن را بردارید و حرکتش دهید. الوار را در برابر ساختمان و مستقیما پشت آن بصورت خم شده قرار دهید. حالا به دنبال دستگاه تهویه باشید و از آن بالا بروید تا به پشت بام ساختمان برسید. یک تفنگ جنگی در آنجا است، آن را بردارید.

حالا الوار را بالا بکشید و آن را در عرض جایی که خالی است بخوابانید. به پایین رفته و از برج منبع آب در پایین تپه رد شوید. یک جای خالی در حصار توری می بینید، از آن رد شده و به سمت شهر پیش روید. یک کلیکر(Clicker) در مقابل شما در پناهگاه وجود دارد. بنابراین پله های فلزی را بالا رفته و به در کناری یک ساختمان برسید.

کمک ۱۸: یادداشت درمورد قرص ها

یک اتاق در این بالا است که تعدادی کامپیوتر و همچنین این یادداشت کمک نیز در آن جا پیدا می شود.

بنا بر راهنمای The Last of Us (هشتم) اگر شجاعتش را دارید، به پایین پله ها رفته و کلیکر را در پناهگاه از بین ببرید. یک کلیکر دیگر در آن منطقه حضور دارد. او را هم بکشید. وقتی که کارتان در آن منطقه تمام شد، نزدیک پله های فلزی دیگر پایین بپرید. در پناهگاه را در سمت چپ باز کنید. یک سری وسایل در آن جا وجود دارد. الی را از آن طرف حصار توری بالا بیاورید، سپس از دروازه رد شوید. وقتی از حصار توری رد می شوید دیگر نمی توانید برگردید.

مقدار زیادی خوردنی و چیزهای جالب در اطرافتان مخصوصا پشت محوطه باغ وجود دارد. تعداد کمی هم وسایل در مغازه پیتزافروشی می توان پیدا کرد.

گفتگوی انتخابی ۷: وقتی در حال وارد شدن به مغازه پیتزافروشی هستید، نظر الی (Ellie) به یک ماشین اتاقک دار جلب می شود که همین دلیلی می شود تا با شما وارد گفتگو شود.

دسته ای از قطعات کنار سطل آشغال آبی بزرگ که پشت پیتزافروشی است وجود دارد. تعداد کمی هم بالای پله ها نزدیک پیتزافروشی است.

کرم شب تاب آویزان ۸ (Firefly Pendant): از RV بالا روید تا Firefly Pendant را بگیرید.

کمک ۱۹: یادداشت درمورد باب

جلوتر بعد از گذر از RV ، دیواری خیابان را مسدود کرده است. روی سیم خاردار، این یادداشت کمک وجود دارد.

وقتی کارتان تمام شد، به عقب و به سمت پیتزافروشی برگردید. قبل از این که به پیتزافروشی برسید در طرف چپتان یک کامیون و یک گاوصندوق وجود دارد. گاوصندوق را باز کنید. در آن مهمات، یک سری وسایل و ملزومات وجود دارد. سپس به مغازه سی دی فروشی برگردید.

کمک ۲۰: یادداشت درمورد محیط پیرامون

در دفتر پشتی مغازه سی دی فروشی، این یادداشت را می توانید روی میز پیدا کنید.

حالا به پشت مغازه سی دی فروشی بروید. تعدادی از تله های بیل را می بینید که فعال هستند. بنابراین چشم از آنها برندارید و مراقب باشید. یک در قفل نشده در پشت اینجا وجود دارد که می توانید با یک چاقو بازش کنید.

با توجه به راهنمای The Last of Us (هشتم) تعداد زیادی خوردنی و چیزهای جالب دیگر برای برداشتن در اینجا وجود دارد. به بیرون و پشت ساختمان ها برگردید. مردی را می بینید که با تیر کمان کشته شده است. تیر را بکنید و سپس برای برداشتن نردبان به پایین پله ها بروید. نردبان را پشت کامیون بصورت خم شده قرار دهید، سپس بالا روید. Bow را در بالای کامیون با یک تیرکمان دیگر می بینید.

از تیر آهنی بگذرید و به پشت بام بروید. از نردبانی که اینجا است بالا رفته تا به بالای پشت بام ها برسید. فاصله پشت بام بعدی زیاد است و نمی توانید بپرید. بنابراین به عقب برگردید تا آن تیرآهن را بردارید. به بالای پشت بام ها بیاوریدش تا با آن بتوانید از فاصله خالی بگذرید.

در برابرتان یک کلیکر است. او را بکشید، سپس از پشت بام ها به سمت کلیسا و دود بروید. از نرده بان پایین و به خیابان بروید. از بین تله های باب سینه خیز رد شود. در این جا یک در وجود دارد که از داخل بسته شده، بنابراین از بالا بروید و بازش کنید. قبل پله ها در سمت چپ یک سری وسایل وجود دارد. از پله ها بالا رفته و برای پیدا کردن وسایل بیشتر به اتاق خواب بروید. در حالیکه به آشپزخانه می روید یک مامور (Runner) را می بینید.

کمک ۲۱: یادداشت درمورد راشل (Rachel)

این یادداشت کمک را در اتاق و روی میز می توانید پیدا کنید ولی قبل از آن مراقب مامور باشید. بعد از اینکه یادداشت را برداشتید، مکمل ها را هم از حمام بردارید. به پایین و کوچه بروید و از بطری یا پیستول برای پاره کردن دو سیم خاردار استفاده کنید. در انبار را باز کنید و به محوطه بیرون بروید و برای صحنه نمایش بازی آماده باشید.

Safe house

طبق راهنمای The Last of Us (هشتم) بعد از دیدن صحنه هیجان انگیز نمایش بازی (صحنه ای که در آن الی بد صحبت می کند)، تا حدی در امنیت هستید. در صورت امکان هر چیزی را که نیاز دارید از رستوران بدارید.

کمک ۲۲: نقشه ی بیل

اگر صحنه نمایش بازی را به یاد داشته باشید، بیل به مکانی روی نقشه اشاره کرد. شما باید نقشه را از روی همان میزی که در صحنه نمایش دیدید بردارید.

کمک ۲۳: یادداشت درمورد حصارها

در اینجا یک اتاق کوچک وجود دارد. می توانید این یادداشت کمک را روی میز قهوه در اتاق پیدا کنید.

یادگیری دستورالعمل ۱: تیز کردن چاقو

شما می توانید این دستورالعمل را که روی پیشخوان بار است پیدا کنید. ( نکته: اگر شما شروع به بازی جدید کرده اید یعنی این مرحله را قبلا بازی کرده باشید، این کمک را آن جا نمی بینید).

گفتگوی اختیاری ۸ :

در یکی از اتاقک ها میزی وجود دارد که روی آن یک صفحه شطرنج است. برای یک گفتگوی اختیاری با الی درباره شطرنج به آنجا بروید.

وقتی که تمام شد، پیش بیل بروید. او می گذارد که شما از راه پشتی خارج شوید. به دنبال او از پله ها بالا روید و چیزهایی که لازمند را جمع کنید.

کمک ۲۴: یادداشت در مورد شکارچیان

بالای پله ها به سمت راست بچرخید. در آنجا یک آشپزخانه است و این یادداشت روی میز قرار دارد.

آماده که شدید، بیل را بیرون و پشت ساختمان دنبال کرده و از پنجره دیگر وارد شوید. داخل آپارتمان حرکت کرده و به پایین پله ها و غذاخوری بروید. در حالیکه بیل تله ی خود را خالی می کند، بیرون و به سمت خیابان پیش روید.

در بیرون، شما با  تعدادی آلوده غافلگیر می شوید. همه شان را حذف کنید.

کرم شب تاب آویز شده ۹:

طبق راهنمای The Last of Us (هشتم) به تیرهای چراغ برق خیابان نگاه کنید، یکی از آنها کرم شب تاب آویزان (firefly pendant) دارد. با پرت کردن یک آجر و یا بطری آن را بگیرید.

بیل را در عرض خیابان دنبال کرده و از یک دروازه رد شوید. برای یک سری چیزها پناهگاه را چک کنید. سپس  پله ها را بالا روید. در بالای پله ها به چپ بچرخید، دسته ای از ده قطعه را پیدا می کنید. به طرف در انبار رفته و واردش شوید. شما حالا تفنگ (Shotgun) دارید.

با بیل صحبت کنید تا یکی از بمب هایش (Nail Bombs) را به شما بدهد. تعداد بسیار زیادی ملزومات در طبقه زیرین وجود دارد که ابزارها  (tools) هم در بین شان است. هرچیزی را که می توانید جمع کنید. اگر می خواهید چیزی بسازید، یک نیمکت در این جا وجود دارد. بعد از اینکه کارتان تمام شد، بیل را به طرف بالای پله ها دنبال کرده و وارد کلیسا شوید.

کمک ۲۵: در حالی که به بیل نزدیک می شوید یک اتاق در سمت راست تان وجود دارد. وقتی که داخلش می شوید بیل به شما می گوید که این اتاقش است. روی میزش می توانید این یادداشت کمک را پیدا کنید.

ادامه راهنمای The Last of Us (هشتم)

Graveyard قبرستان

شما آماده اید که از کلیسا بیرون بیایید، به دنبال بیل رفته و از یک پنجره در پشت کلیسا به بیرون بروید. الان زمان مخفی شدن است چون دسته ای از ریموت کنترل (  Clickers ) در قبرستان وجود دارد. در اینجا از هر راحتی برای دستیابی مثل کشتن مخفیانه یا دزدکی رفتن، می توان استفاده کرد.

وقتی به انتهای قبرستان رسیدید، از دروازه بیرون رفته و به طرف مدرسه بروید. الان زمانی است که مخفی شدن به کارتان می آید. از این مطمئن شوید که چاقوها را برای کشتن کلیکرها به همراه خود دارید. در آنجا دونده هایی (Runners) هم هستند. آماده باشید تا خفه شان کنید و انگشتتان هم روی ماشه تفنگ باشد تا اگر نقشه حرکت مخفیانه تان غلط پیش رفت از آن استفاده کنید.

سه عدد آلوده در سمت راست محوطه هستند.

با توجه به راهنمای The Last of Us (هشتم) کرم شب تاب آویزان ۱۰: در اتاق شستشو نزدیک آشپزخانه یک کرم شب تاب آویزان (firefly pendant) وجود دارد.

تا یک گاراژ که در سمت چپتان است پیش می آیید. وارد گاراژ شوید، سپس برای اینکه به جلو پیش روید از درش خارج شوید. اما در بسته است. بنابراین کاور در را پاره کنید و اجازه دهید الی (Ellie) سینه خیز از آن خارج شود. حالا به بیرون از گاراژ پیش بروید، ولی حواستان به کلیکرهایی که در خانه هستند باشد. نکته: اگر از کنار بروید، آن ها را کنار در پاسیو می بینید. یک مولوتوف که به خوبی جاگذاری شده، می تواند همه شان را پراکنده کند.

بعد از پاکسازی خانه، تعداد بسیارکمی ملزومات پیدا می کنید. به چیزی که بیل در مورد چگونگی داخل شدنتان می گوید گوش کنید، باتری را بگیرید و تا جایی که می توانید با سرعت بدوید. به بیرون و به بالای RV بروید تا آن را در خانه درختی بگذارید. وقتی به بالا رسیدید، در حیاط کناری که استخر دارد پایین بپرید.

راهنمای The Last of Us (هشتم)
راهنمای The Last of Us (هشتم)

مدرسه در طرف دیگر خانه است و هیچ آلوده ای در این اطراف وجود ندارد. تعداد بسیار زیادی ملزومات در خانه و پناهگاه وجود دارد، بنابراین همه را بردارید.

کمک ۲۶: خاطرات پسر

اگر به طبقه دوم بروید، اتاق یک پسر در آنجا است که این یادداشت کمک را آنجا در کنار پنجره می توانید پیدا کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =