راهنمای گام به گام بازی The Last of Us (چهاردهم) و توضیحات آن

در راهنمای The Last of Us (چهاردهم) با توجه به راهنمایی های بیان شده می توانید این بازی جذاب را به راحتی انجام دهید. با توجه به نکات بیان شده در این راهنمایی و رعایت این نکات می توانید این بازی پر هیجان را با موفقیت به پایان برسانید و از انجام این بازی لذت ببرید.

راهنمای The Last of Us (چهاردهم)
راهنمای The Last of Us (چهاردهم)

ساختمان پژوهش

قسمت ۲۲: ساختمان پژوهش

حالا بالا رفته و وارد آزمایشگاه علمی شوید. چیزهای با ارزش و غارت کردنی در اینجا وجود دارند. همه ی اتاق ها را غارت کنید و به پایین بروید و در سالنی که با نور روشن است به دنبال درب غیرقابل مسدودی بگردید که با چاقو باز می شود (Shiv door).

دستورالعمل ۱۰: پخش مولوتوف

پشت در، ابزار مربوط به سطح ۴ وجود دارد، یک دستورالعمل و تعداد زیادی وسیله.

قبل از بیرون رفتن، از نیمکت برای ساختن هر ارتقایی که می توانید، استفاده کنید. از دری که پشت لامپ راهروی ورودی است خارج شوید، سپس داخل اتاقی شوید که آسانسورها آنجا هستند.

گفتگوی اختیاری ۳۰: به تخته ای که روی توده ای از وسایل قرار دارد نگاه کنید تا متوجه شوید که در این ساختمان تنها نیستید.

یواشکی از پله ها بالا رفته، سپس از دری که نصفش به وسیله یک میز بسته شده به داخل بروید.

کمک ۶۳: ضبط اداره

به داخل اتاق و سمت چپ بروید. روی نیمکت یک فایل کمکی است. به آن گوش دهید.

نقشه ی این طبقه و زیرین آن بسیار ساده است، بنابراین همه چیز را غارت کنید. برخلاف صدای ناهنجاری که به گوش می رسد، کس دیگری اینجا نیست.

کمک ۶۴: اشعه اسفنجی

بعد از آماده شدن، از راهروی ورودی که مانند یک چادر است عبور کنید. کمک روی پیشخوان است.

درب پشتی را باز کنید. منبع آن صداها اینجا است… میمون ها. 

کمک ۶۵: ضبط آزمایشگاه

کمکی که روی میز است را بردارید و به آن گوش دهید.

کرم شب تاب ۲۴: به گوشه سمت راست اتاق برگردید و کرم شب تاب را بردارید.

به اتاق بعدی بروید و آنجا را غارت کنید. حالا، در را با شیشه شکسته باز کنید.

کمک ۶۶: ضبط کرم شب تاب

بنا بر راهنمای The Last of Us (چهاردهم) در صحنه نمایش بازی، جول (Joel) آن را برمی دارد و بطور اتوماتیک به مجموعه ی شما اضافه می شود.

خب، شما دیگر تنها نیستید ! می دانید که کجا باید بروید، بنابراین بروید !

مسیر خوبی برای یواشکی رفتن از اینجا وجود ندارد، از طرفی آنها هم در حال نزدیک شدن به شما هستند. راهتان را از کف زمین پیش بگیرید، سپس از پله ها به پایین برگردید.

به لابی ساختمان بروید. در را باز کنید و …. .  شما باید به کمک الی که به ساختمان رسیده بروید. مطمئن شوید که دستهایتان را روی کنترلگر گذاشته اید.

شکار

این ها همه بطور اتوماتیک با الی خواهد بود. مطمئن شوید که همه چیز را بازرسی کرده اید. اگر الی حرفی زد، آن را به عنوان نشانه ای بدانید که در لیست ” جمع آوری شده” (collected)  ثبت شده است.

نکته: الی درمورد سه کتاب جوک و یا چاقوی ضامن دارش توضیح نخواهد داد. فقط روی آن ها تمرکز کنید تا در کنار چیزهایی که جمع آوری شده اند شمارش شوند.

الان فصل زمستان است ! به عنوان الی، شما باید گوزن را با تیرکمان شکار کنید. همانطور که نزدیکش می شوید دولا شوید. مراقب شاخه و برگ درختان باشید تا سر و صدا ایجاد نشود و گوزن نترسد. بعد از اینکه اولین تیر را رها کردید می توانید رد خون را دنبال کرده تا به مکان بعدی گوزن برسید. دومین تیر را هم بزنید. او به مکان بعدی فرار می کند. بعد از اینکه دومین تیر به او اصابت کرد، دیگر لازم نیست دولا بمانید. از قسمت پایین حصار چوبی بالا بروید و رد خون را دنبال کنید.

راهنمای The Last of Us (چهاردهم)
راهنمای The Last of Us (چهاردهم)

از یک لبه به پایین پریده و در مقابل یک خانه مخروبه بایستید.

ادامه راهنمای The Last of Us (چهاردهم)

طنز ۱۰: عدم اطمینان

اگر وارد اتاقی شوید که در بدو ورود به ساختمان در سمت چپ قرار گرفته، می توانید یک Comic را در کشوی دراور پیدا کنید.

به جلو حرکت کنید تا به لاشه ی گوزن برسید. در اینجا صحنه نمایش بازی آغاز می شود. در حالی که یکی از آنها به طرف کمپ می دود، شما با بقیه می مانید. یک کلیکر حمله کرد ! در موقعیت خودتان با شخص آلوده درگیر شوید.

از شما خواسته می شود که یکی از پنجره ها را مسدود کنید. بنابراین برای کمک بیرون روید. دوست جدیدتان را در بیرون از اتاق دنبال کنید و از راهروی ورودی رد شوید. همکارتان درحال مسدود کردن در است پس شما کلیکری که نزدیکتان است را از بین ببرید. سپس به جلو حرکت کنید. همه چیز خوب پیش می رود تا اینکه گذرگاه تمام می شود.

با توجه به راهنمای The Last of Us (چهاردهم) وقت جنگیدن با افراد آلوده بیشتر است. یواشکی کلیکرها را از بین ببرید و یا از تیرکمان برای کشتنشان استفاده کنید. در آن حوالی پنهان شوید تا بتوانید به طبقه پایین بروید. از زیر طبقه به راهتان ادامه دهید تا به یک نردبان برسید. از آن بالا روید تا به دوست جدیدتان بپیوندید. شما در اینجا گیر افتادید، پس کمک کنید تا از یک طرف بالا روید و راهتان را از اطراف گذرگاه ادامه دهید تا به نردبان برسید.

کرم شب تاب: یک اتاق در این بالا وجود دارد که در کنار دیوار پشتی است. در آن تعدادی وسیله و یک کرم شب تاب وجود دارد.

وقتی که به نردبان رسیدید، آن را برای دوستتان پایین بیاورید تا در مقابل دیوار دیگری بگذارد. پایین بپرید، سپس از نردبان بالا رفته تا به در خروجی برسید.

قسمت ۳۱: ساحل

شما الان در اتاقی شبیه به یک پناهگاه هستید.

گفتگوی اختیاری ۳۱: یک جسد در این اتاق وجود دارد. به آن نگاهی بیندازید و درموردش با دیوید گفتگو کنید.

تا جایی که می توانید بسته های سلامت و شفابخش تهیه کنید. به خودتان برسید چون نیاز دارید که سالم باشید. اولین موج از در وارد اتاق می شود، بنابراین یک مولوتوف به آنجا پرتاب کنید. تعداد کمی از افراد آلوده کشته می شوند. گروه بعدی از پنجره می آیند. به این ور و آنور حرکت کنید و آنها را با اسحله شکاری بکشید. ناگهان متوجه می شوید که یک ماهی دودی (Bloater) از وسط سقف داخل می شود. یک مولوتوف را به آنجا پرتاب کنید تا فورا به آتش کشیده شود. از دور با اسلحه شکاری او را از بین ببرید.

وقتی که منطقه پاکسازی شد، دوستتان را در راهروی ورودی دنبال کنید، جاییکه ابتدا افراد آلوده از آنجا آمدند. در اینجا شما یک گفتگو در مورد افراد آلوده دارید و سپس یک صحنه نمایش بازی آغاز خواهد شد.

کلبه

با سرعت زیاد اسب را برانید ! شما مجبورید با افرادی که به سمت اسبتان حمله ور می شوند درگیر شوید اما به حرکتتان ادامه دهید تا از خانه ای که مقرتان بوده دور شوید.

بعد از مدتی، از اسبتان پیاده شوید. به داخل کلبه ای که روبه رویتان قرار دارد بروید. اتاق های خواب را غارت کنید. وقتی که به جلوی کلبه می روید صدای شکارچیان را می شنوید که به دنبال شما می گردند.

وقت آن است که یواشکی حرکت کنید. از تیرکمان برای کشتن یواشکی آنها در اتاق جلویی استفاده کنید. محافظانی که بیرون از خانه هستند را از بین ببرید، سپس از در خارج شوید. در سرتاسر این کمپ محافظان وجود دارند. بنابراین مراقب جایی که می روید باشید.

کرم شب تاب ۲۶: به طرف آلاچیق بروید تا کرم شب تاب را بگیرید، سپس از بین کلبه ها رد شوید.

در اینجا تعدادی وسایل برای غارت کردن وجود دارد. ظاهرا افرادی کنار دستشویی ها هستند بنابراین مراقب نقاط حساس باشید. شما مجبورید به سمت پله های انتهای این محوطه بروید. از گذرگاه مخروبه  به سمت چپ بروید، سپس از کنار تخته سنگ ها به جلو حرکت کنید.

کمی به پایین بپرید، سپس از داخل لوله سینه خیز رد شوید. به یک جای مسطح می رسید. از پله ها بالا روید.

طنز ۱۱: آنتروپی منفی

با توجه به انچه در راهنمای The Last of Us (چهاردهم) بیان شد روی نیمکت پارک یک مجموعه Comic وجود دارد.

حالا از لوله ی دومی که در جلویتان است سینه خیز رد شوید. آنجا بسته است ! به عقب برگردید و سطل آشغالی را که پشت قفس است بردارید. به بیرون هلش دهید و سپس به داخل لوله برگردید.

شما در ساختمان اصلی قرار می گیرید. خروجی را در فاصله دور می بینید ولی الان به سمتش ندوید. شکارچیان بیرون آمده اند و به دنبال شما می گردند. آنها را از بین ببرید، سپس از جعبه بالا روید تا به ساختمان اصلی برسید. شما اینجا تنها نیستید بنابراین سعی کنید یواشکی راه بروید.

اینجا ساختمان بزرگی است ولی شما فقط باید از پله ها پایین روید. از لابی رد شوید تا به ورودی برسید. از دری که رویش علامت خروج “Exit” است خارج شوید.

خب، طبق نقشه پیش نرفت. به عنوان جول (Joel) برگردید. از طبقه همکف ساختمان بیرون روید. متاسفانه، هیچکدام از این ساختمان ها را نمی توانید غارت کنید. به جلو روید تا به تعدادی شکاچی برخورد کنید.

تعدادی از آنها را از بین ببرید. به حیاط پشتی عقب نشینی می کنند. به حیاط پشتی و داخل خانه بروید و مقداری وسایل پیدا کنید. از پنجره اتاق پذیرایی با احتیاط وارد خیابان شوید. در اینجا متوقف می شوید. ببینید چه اتفاقی دارد می افتد. چون خیلی شدید است.

به عقب برمیگردید چون الی در کولاک است. از مردی که در حال شلیک کردن به شماست فرار کنید. در بسته ای را مقابل خودتان می بینید. دری که کنار دروازه است را امتحان کنید. دوباره داخل ساختمان می روید. یک گاری در مسیرتان است. از آن برای خزیدن از زیر تخته ها برای رسیدن به اتاق بعدی استفاده کنید. الان شما در برابر یک فروشگاه حیوانات خانگی هستید. صدای شکارچیانی که بیرون هستند را می شنوید بنابراین پنهان شوید.

یکی از دشمن ها وارد فروشگاه می شود. او را کشته و تفنگش را بردارید. در خیابان حرکت کنید ولی نه به سمت پایینش چون همه در آنجا هستند.

طبق راهنمای The Last of Us (چهاردهم) بعد از اینکه وارد کوچه شدید، به طرف پایینش بروید تا تعداد زیادی کامیون پستی ببینید. چند نفر از محافظان را در اینجا از بین ببرید. سپس از پله ها بالا روید. به جلو حرکت کنید. یک بشکه که در آن آتش است را می بینید. درست در سمت چپ یک سوراخ کوچک وجود دارد که می توانید دولا شده و از آن رد شوید. از اینجا عبور کنید تا به یک کامیون حمل بار برسید. ممکن است یک شکارچی دیگر در اینجا باشد. پس خوب نگاه کنید.

از یک حصار توری پاره شده رد شده و به راهتان ادامه دهید. از سمت چپ خیابان بروید تا به یک کوچه برسید. دو راه برای رسیدن به ساختمان وجود دارد. از هر راهی که وارد شوید دو شکارچی متوجه شما نمی شوند. بدون سر و صدا آنها را از بین ببرید. سپس از گذرگاه طاقدار جلوی در خارج شوید. تعداد زیادی محافظ در محوطه بیرون هستند. پس با احتیاط از یک سرپناه به سرپناه دیگر بروید و خود را پنهان کنید.

اگر دیده شدید، به طرف دروازه ای که در انتهای خیابان است فرار کنید و پنهان شوید. شکارچی ها در برف نمی توانند به خوبی ببینند. بعد از مدتی که به سمت پایین خیابان رفتید، یک خانه را می بینید که جلوی آن آشغال ها را می سوزانند. از آن رد شوید و به خیابان سمت چپ وارد شوید. به جلو حرکت کنید تا به دروازه دیگری برسید که راه را بسته است. از روی یک سطل آشغال بپرید و از طریق پنجره ای که باز است رد شوید.

حالا شما در یک آشپزخانه هستید. به نظر نمی رسد که کسی در اینجا و یا در رستوران باشد. به طرف در جلویی بروید و خارج شوید. هی پسر، دوستت برگشته. مجبورید خودتان را پنهان کنید. دزدکی و غافلگیرانه خودتان را به او برسانید و از پشت او را بگیرید.

به این آسانی ها هم نیست. او با یک ضربه از پا در نمی آید. بعد از اینکه اولین ضربه را زدید، او کارد بزرگ را می شکند. بنابراین اگر ضربه دیگری بخورید می میرید. پشت او بروید بدون اینکه شما را ببیند. ظرف های شکسته روی زمین را نگاه کنید. اگر برای آنها توقف کنید او متوجه خواهد شد. بعد ازینکه سه ضربه را زدید هر دونفرتان به پایین می افتید.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =