راهنما و استراتژی بازی پلی استیشن ۴ Nioh برای مبتدیان

بازی nioh برعکس دیگر بازی های سری جی پی آر اس چندان سخت نیست در واقع به این معناست که میتوانید در همان ابتدای بازی فرصت یادگیری میانبر ها را کسب کنید و با کمی دقت میتوانید بازی را هیجان انگیز پیش ببرید. اگر بار اول دارید این بازی را پیش میبرید زیاد ریسک نکنید.

نکات مقدماتی

در بازی nioh باید در انتخاب و فشردن دکمه ها سرعت عمل به خرج دهید. در واقع کسانی که تجربه بازی در سری بتمن را دارند فعالیت خوبی میتوانند در این بازی داشته باشند. مثلا زمانی که از نیزه استفاده میکنید از body استفاده کنید و همچنین زمانی که از شمشیر استفاده میکنید از زیاد کردن health دریغ نکنید و تو این بازی فریب strength را نخورید. تصور نکنید هرچه strength را بالا ببرید زورتان بیشتر می شود. بیشتر زمانی strength را بالا ببرید که تمایل دارید از تبر و پتک استفاده کنید و قصد خشن کردن و مهیج کردن بازی را دارید و اگر میخواهید از Dual Katana لذت ببرید فقط skill را بالا ببرید.

برخی نکات را از همین ابتدا یاد بگیرید. در مراحل ابتدایی جوگیر نشوید و همه کاراکترها را بالار نبرید. تنها سعی کنید ۴ تا از کاراکترها را باالا ببرید و به ۴ تا ازآنها هم اصلا دست نزنید و مابقی را رو حالت متوسط نگه دارید. زیاد درگیر پیچیدگی های بازی نشوید و در مراحل اول تنها سعی کنید با آن آشنایی پیدا کنید. چرا که برخی قسمتهای بازی خیلی پیچیده می شود. استفاده از برخی ابزار مثلا نادیده گرفتن برخی سیستم ها مثل Soul Matching مشکلی به همراه ندارد.

روی برخی نکات بازی nioh بیشتر زوم کنید. مثلا بالا بردن دمیج ها تاثیر بسزایی در روند بازی دارد و پوشیدن یک زره سبک میتواند در از دست دادن ki تاثیر مثبت داشته باشد. آیتم قدرت بدنی در بازی Ki نام دارد که برعکس تمام تجربه هایی که در این سبک بازی ها دارید هر ضربه ای که در این بازی به حریف وارد کنید بخشی از ki کم میشود و اگر تمام شود دیگر باید شکست را بپذیرید. زدن به موقع دکمه R1 میتواند طی روند بازی ki از دست رفته را به مراتب برگرداند.

بخاطر همین میگوییم که در مراحل ابتدای بازی زیاد درگیر پیچیدگی های بازی نشوید تا از نکات پایه بازی بیخبر نمانید. کار کردن با المان ki بسیار لذت بخش است. چرا که در روند بازی اگر به درستی بتوانید از این متد استفاده کنید و به موقع ki های دشمن را خالی کنید لذت یک نبرد واقعی را می چشید.

استفاده اسلحه مناسب نه در این بازی بلکه در تمام بازی های مشابه خیلی تاثیر گذار خواهند بود. بازی ها دیگر به گونه ای برنامه نویسی می شوند که رابطه اسلحه ها و آپشن های کاربردی در بازی به یکدیگر مرتبط  و یا وابسته می باشند. از جمله در بازی nioh باید به سرعت عمل و استراتژی دشمن برای انتخاب اسلحه توجه کرد.

دشمنان شما در این بازی دو دسته اند. برخی دشمنان بزن دررو هستند و برخی دیگر کند عمل میکنند. بازی nioh قابلیت کو آپ شدن دارد و این آپشن به شما این اجازه را میدهد که بعد از اتمام بازی به کمک دیگران رفته و هم تجربه خوبی به شما در بازی می دهد و هم بازی را می توانید به عنوان یار کمکی دنبال کنید و تنوع بخشید.

جالب تر از آن زمانی است که خود به کو آپ نیاز دارید. نحوه گرفتن کو آپ اینگونه است که ابتدا برای Ochoko Cup باید بالای سر کاراکتر های مرده بروید. آن ها را مجدد به زندگی برگردانده و بعد دوباره بکشیشدشان و کو آپ بگیرید. اگر هم میخواهید با کاربر خاصی کو آپ کنید باید هردو پسوورد داشته باشید. تنوعی در بازی nioh و اغلب در این سری از بازی ها به این صورت است که پیچیدگی و سردرگمی در این بازی ها بیشتر و به مراتب فکری تر می شوند.

مروری به مرحله پایه بازی مرحله TOWER OF LONDON

از مراحل ابتدایی بازی به مرحله TOWER OF LONDON اشاره می کنیم. اشاره به این مرحله بیشتر به این دلیل است که شما را با کلیات بازی آشنا سازیم. در این مرحله از تکنیک های مقدماتی اسلحه های دور برد و نزدیک برد اطلاعات خوبی کسب خواهید کرد. نحوه استفاده از آیتم ها و آپشن های اسلحه ها و میانبر ها در استفاده از آن ها و دیگر مواردی که به هوش شما بستگی دارد. انشالله در آموزش های بعدی قدم به قدم مرحله های NIOH را دنبال میکنیم. فعلا با توجه به راهنمایی های مقدماتی به سراغ بازی بروید و کشفیات خودتان را دنبال کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =