راهنما و نکات بازی اسپایدرمن مایلز مورالز

راهنما اسپایدرمن مایلز مورالز

هنگامی‌ که بازی اسپایدرمن مایلز مورالز که برای کنسول‌های PS4 و PS5 ساخته شده است را امتحان کنید، به سرعت متوجه خواهید شد که در شهر Manhattan چیزهای زیادی برای کشف کردن و جرم‌های زیادی برای مقابله، وجود دارد.

فرقی نمی‌کند که برای اولین بار است که از تار عنکبوت آویزان شده‌ اید یا قبلا نیز این بازی را انجام داده‌ اید و هم‌اکنون فقط در حال امتحان‌ کردن نسخه جدید ماجراهای مرد عنکبوتی هستید. ما در این مقاله، نکات اساسی برای اجرای کارهای قهرمانانه و استفاده حداکثری از حرکات Miles Morales را برایتان جمع‌ آوری کرده‌ ایم.

این نکات ممکن است برای طرفداران نسخه قبلی بازی آشنا باشد، اما ارزشش را دارد که هنگام اجرای نسخه جدید بازی به عنوان مایلز نیز این نکات را به‌ خاطر داشته باشید و از آن‌ها استفاده کنید.

پرش از پشت بام

شما اکثر اوقات در منهتن درحال تاب خوردن از روی یک ساختمان به ساختمان دیگر خواهید بود و زمانی که به نحوه کنترل این حرکت عادت کنید، دلتان می‌خواهد که سرعت و تعداد جهشتان را به حداکثر برسانید.

یادتان باشد که هنگام پرش از پشت بام‌ها، وقتی که هیچ ساختمانی بالای سرتان نیست تا بتوانید از آن استفاده کنید، بهتر است که حرکات Zip to Point و Point Launch را به کار ببرید و بدین ترتیب می‌توانید در مکان‌هایی مانند Greenwich و Hell’s Kitchen به راحتی از روی پشت بام‌ها عبور کنید. همیشه هنگام حرکت به سوی نقطه‌ای که قرار است در آنجا فرود بیایید، مستقیما به آن نقطه نگاه کنید و سپس از حرکت Web Zip برای کسب نیروی تقویتی جهت رسیدن به پشت بام بعدی استفاده نمایید.

راهنما اسپایدرمن مایلز مورالز

هنگامی‌ که در مناطق بالاشهر هستید که ساختمان‌های بلندتری دارد، متوجه خواهید شد که اگر پس از یک حرکت تاب‌ خوردن کامل، دکمه jump button را فشار دهید به ارتفاع بالاتر، نیروی بیشتر و تمرکز بهتر بر روی هدف دست خواهید یافت. همچنین هنگامی که نزدیک به زمین هستید با نگه‌ داشتن دکمه swing button و ضربه‌ زدن به دکمه jump button می‌توانید نیروی تقویتی جهت عبور از خیابان‌ها کسب کنید.

شما می‌توانید در هنگام سقوط نیز ترفندهای بدلکاری انجام دهید. انجام این حرکات باعث افزایش مقدار XP شده و در درگیری‌ها قدرت Venom power شما را بازیابی می‌کند و بدین ترتیب می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

در هوا بجنگید

مبارزه هوایی واقعا بهترین کاری است که می‌توانید در این بازی انجام دهید. اگر بتوانید دشمنان را در هوا نگه دارید، اکثر دوستانشان نمی‌توانند شما را لمس کنند و اگر هم کسی بتواند به سوی شما حمله‌ور شود می‌توانید جاخالی دهید. حتما چالش‌های جنگی را انجام دهید تا مهارت Air Marshall را زودتر باز کرده و بدین ترتیب میزان خسارت و تمرکز خود در مبارزات هوایی را افزایش دهید.

راهنما اسپایدرمن مایلز مورالز

حرکات Air Launch، Swing Kick و Air Yank را اولویت قرار دهید تا بدین ترتیب زمانی که در هوا هستید بدون اینکه به شما حمله شود، خسارت بیشتری وارد کنید و سطح تمرکزتان افزایش یابد و در صورت لزوم به سمت دشمنانی که دور از شما قرار دارند هجوم ببرید. حملات هوایی می‌توانند شما را برای پایین انداختن دشمنان از روی پشت‌ بام آماده کنند. زیرا حرکت Swing Kicks شامل ضربه‌ زدن به سمت عقب است و بدین ترتیب می‌توانید هنگام اجرای حملات هوایی دکمه jump button را فشار دهید تا دشمنانتان را به عقب پرت کرده و آن‌ها را به پایین بیاندازید.

هنگامی‌ که با دشمنانی‌ که می‌توانند شما را از هوا به زمین بکشانند مواجه می‌شوید، ابتدا باید آن‌ها را از میان بردارید. این بهترین زمان برای استفاده از حرکات Web Throws یا Perfect Dodges است تا زمانی که روی زمین هستید، هوشیار باشید.

نحوه دریافت پاداش فعالیت Activity Tokens

هر جرم و جنایتی که در بازی انجام می‌شود دارای دو ماموریت فرعی است که می‌توانید با تکمیل آن‌ها Token بیشتری دریافت کنید و در صورتی که همان جرم در نقطه دیگری از شهر اتفاق بیفتد، باز هم با همان ماموریت‌های جانبی مواجه خواهید شد.

راهنما اسپایدرمن مایلز مورالز

اگر هر ماموریت فرعی را تکمیل نکنید، وبال گردنتان خواهد شد. این بدان معنا است که اگر یک ماموریت فرعی را تکمیل کنید ۱ تا ۳ عدد توکن دریافت خواهید کرد و بدین ترتیب اگر بار دیگر آن جرم انجام شد، دیگر نمی‌توانید آن ماموریت فرعی را انجام دهید و فقط توکن‌های مربوط به جرم‌ اصلی را دریافت خواهید کرد.

یادتان باشد که از برنامه Friendly Neighborhood Spider-Man App برای دستیابی به وظایف سریع یا ماموریت‌های جانبی طولانی‌تر جهت دستیابی به مقادیر زیاد توکن و شکار ماموریت‌های دیگری همچون Sound Samples، Enemy Bases و غیره استفاده کنید.

تفاوت حرکات Web Throws

احتمالا در مبارزات زیادی از حرکت Web Throws استفاده خواهید کرد و لازم به ذکر است که اجرای این حرکت روی زمین و هوا با هم متفاوت است.

اگر روی زمین از این حرکت استفاده کنید، دشمنانتان را با سرعت کمتری به اطراف تاب خواهید داد و در طول مدت انجام این حرکت آسیب‌پذیر خواهید بود مگر اینکه مهارت Hazard Zone Skill را داشته باشید. اگر مهارت Hazard Zone یا حتی Spin Cycle را داشته باشید- اگر حرکت اولیه را به درستی و بدون آسیب‌ دیدگی انجام دهید، می‌توانید از نزدیک‌ شدن دشمنان به خودتان جلوگیری کنید- اما اگر حرکت را به درستی انجام ندهید ممکن است مجبور شوید جا خالی داده و یا موشک خود را از دست دهید.

راهنما اسپایدرمن مایلز مورالز

اگر در هوا از حرکت Web Throws استفاده کنید، کارتان با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و ضربه سنگین‌تری وارد می‌کنید، اما در هنگام حرکت نمی‌توانید به مردم ضربه بزنید و آن‌ها نیز نمی‌توانند به شما مشت بزنند. حتی می‌توانید قبل از فرود آمدن بر روی زمین، چندین حرکت Web Throw هوایی به صورت متوالی انجام دهید و بدین ترتیب می‌توانید زمان مناسب برای فرود آمدن بر روی زمین را خودتان انتخاب کنید.

با اینکه مهارت Spin Cycle در حملات هوایی Web Throw تاثیری ندارد اما مهارت Collateral Damage بسیار تاثیرگذار است!

آیا وقت ندارید که قبل از ضربه زدن، یک شی را به‌ طور کامل بگیرید و تابش دهید؟ می‌توانید این حرکت را امتحان کنید، زمانی که دکمه‌های L1 و R1 را فشار دهید، شی موردنظر جهت پرتاب به سمتتان می‌آید، اما اگر به طور ناگهانی بخواهید جا خالی دهید و شیء را رها کنید، هنوز هم آن شیء می‌تواند با قدرت به کسانی که بر سر راهش قرار دارند ضربه بزند!

به پایان رساندن رقابت

راهنما اسپایدرمن مایلز مورالز

پیچاندن دشمنان در تار عنکبوت حتی مهم‌تر از پرتاب کردنشان است. دشمنانی که در تار پیچیده ‌شده‌ اند تقریبا به هر سطحی می‌چسبند البته اگر در مسیر درستی به آن‌ها ضربه وارد کنید. اگر با استفاده از Web Shooter سه بار به سمت دشمنان ساده‌تان تار پرتاب کنید آن‌ها چسبناک خواهند شد و سپس اگر تار جدیدی به سمتشان پرتاب نمایید و یا آن‌ها را با حرکت Swing Kick به سمت دیوار، ماشین و یا سطح غیرقابل تخریب دیگری پرت کنید، آن‌ها به‌ طور دائمی به آنجا می‌چسبند. از آنجا که مایلز دستگاه‌هایی مانند Impact Shot یا Web Bomb ندارد، برای خنثی‌ سازی سریع گروه‌های بزرگ، باید به همان پرتاب تار ساده اکتفا کنید.

در مواقع ضروری، حتی استفاده از حرکت Web Throw می‌تواند حساب دشمن تارپیچ شده‌تان را برسد. حتی می‌توانید از این مهارت در مقابل Brutes و دشمنان سر سخت‌تری که از مهارت بیشتری برخوردارند، استفاده کنید. این حرکت شما را از یک نبرد مرگبار نجات خواهد داد.

مهارت مخفی‌ کاری

شما اکثر مواقع با موقعیت‌های مناسب مخفی‌کاری روبرو خواهید شد که البته تا حد زیادی اختیاری هستند، اما از سر راه برداشتن دشمنان به صو‌رت ساکت و بی سر و صدا به شما کمک می‌کند تا قبل از وارد شدن به یک درگیری اجتناب ناپذیر، تعداد آن‌ها را کاهش دهید.

دو نوع حمله یواشکی یا همان مخفی‌ کاری وجود دارد، فشردن دکمه مربع که برای از سر راه برداشتن دشمنان نزدیک به صورت بی‌سر و صدا انجام می‌شود و تا زمانی که در معرض دیدشان نباشید متوجه این حمله نخواهند شد و فشردن دکمه مثلث که برای حملات سرعتی استفاده می‌شوند و با اینکه صدایشان بلندتر است اما اگر دشمنانتان به اندازه کافی از شما دور باشند، به خوبی عمل خواهد کرد.

راهنما اسپایدرمن مایلز مورالز

استفاده از حمله مربعی جهت جداسازی یک دشمن از دوستی که در نزدیکی‌اش قرار دارد، بهتر است، اما اگر چند دشمن در کنار هم باشند، می‌توانید به سرعت از حمله تارپیچ استفاده کرده و آن‌ها را از سر راه بردارید. فقط یادتان باشد که ابتدا به وسیله هدف‌گیری AR آن‌ها را شناسایی کنید و مطمئن شوید که کلمه “Danger” نمایان خواهد شد یا اینکه مراقب باشید به شخص دیگری هشدار ندهند.

حملات مخفی‌ کاری بی‌سر و صدا را می‌توانید به روش‌های مختلف انجام دهید مثلا از پشت به اهداف حمله کنید، زیر آن‌ها روی لبه ساختمان باشید و یا از بالا از روی کبوترنشین به آن‌ها هجوم ببرید. یادتان باشد که هر کبوترنشین فقط تحمل وزن یک شخص را دارد، بنابراین با استفاده از حرکت پرتاب تار عنکبوت در محیط اطراف، دشمنان را به سمت کبوترنشین‌های خالی هدایت کنید.

نکاتی درباره توانایی‌های مایلز مورالس

این نکات شامل ویژگی‌ها و توانایی‌های منحصر به فرد مایلز است که در این نسخه از بازی جدید محسوب می‌شوند.

– دیگر ویژگی‌های Suit Powers منحصر به یک لباس خاص نیست، این بدان معنا است که می‌توانید توانایی‌های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید و همچنین می‌توانید به هر لباس دو ماد تقویتی/ Visor Mods اضافه نمایید. پس از بازکردن لباس‌های مختلف، سعی کنید مادها را با لباس‌ها مطابقت دهید تا بهره‌وری بهتری داشته باشند به عنوان مثال با استفاده از مادی که موجب افزایش زمان واکنش برای حرکت Perfect Dodge خواهد شد می‌توانید باعث افزایش آسیب پس از اجرای حمله شوید.

– شاید قدرت Venom power مایلز را به عنوان آخرین راه‌ حل در نظر بگیرید اما در واقع شما باید از این قدرت تا جای ممکن استفاده کنید. یعنی همین که نوار قدرت پر شد بهتر است آن را مصرف نمایید. قدرت این حرکت به قدری زیاد است که نه تنها یک دشمن بلکه دشمنان متعدد را از پای در می‌آورد و بهترین راه حل برای از بین بردن گروه‌های بزرگ این است که مایلز از این قدرت استفاده کند.

راهنما اسپایدرمن مایلز مورالز

– ممکن است مایلز فقط ۴ دستگاه داشته باشد اما یکی از آن‌ها را می‌توانید خودتان بسازید یعنی دستگاه Gravity Well، که می‌تواند دشمنانی که دور از هم ایستاده‌ اند را در یک نقطه جمع کرده و آن‌ها را به هم وصل کند. اگر این دستگاه را با حملات Venom Attacks مانند Slam یا Jump ترکیب کنید، می‌توانید همه آن‌ها را طی یک حمله بزرگ و قدرتمند از پای در آورید.

– Camouflage یک توانایی جالب است که به شما اجازه می‌دهد تا به سلیقه خودتان لباس بپوشید البته موارد استفاده از این توانایی کمی خاص‌تر است. به طور معمول، پس از اینکه یکی از دشمنانتان را از سر راه بردارید سایر دشمنان از این موضوع باخبر خواهند شد اما می‌توانید از این توانایی برای فرار از موقعیت‌های پیچیده که تحت محاصره دیگران هستید، استفاده کنید. سعی کنید از این توانایی برای فرار و بهبود سلامتی‌تان استفاده نمایید و یا با ساخت زیپ‌ لاین به سمت تک‌تیرانداز‌هایی که سعی دارند به سمتتان شلیک کنند، بروید. لازم نیست همیشه از این توانایی جهت شروع مجدد یک رویارویی استفاده کنید.

– با ارتقا سطح، لازم نیست تمام مهارت‌ها را باز کنید. به محض اینکه وقت کردید، چالش‌هایی که Peter باقی گذاشته است را انجام دهید تا بتوانید چند مهارت رایگان را باز کنید، زیرا Air Marshall و Payback جزو بهترین مهارت‌هایی هستند که می‌توانید به‌ صورت رایگان به آن‌ها دست یابید.

منبع: IGN

 

 

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =