راهنما و نکات کلیدی بازی The Medium

راهنما بازی Medium

The Medium یک بازی ترسناک روانشناختی است که توسط کمپانی Bloober Team ساخته شده و برای کامپیوتر، Xbox Series X و Xbox Series S عرضه شده است. در این بازی داستان شخصیتی به نام ماریان را دنبال خواهید کرد. او یک مدیوم (واسطه روحی) است و به طرز مشکوکی به هتلی متروکه به نام هتل نیوا احضار می‌شود. در آنجا او باید از قدرتش برای کشف تاریخچه مخفی هتل و کمک به ارواح محبوس در زمین‌های اطراف آنجا استفاده کند. یقینا بدون راهنما بازی Medium نمی‌توانید موفق شوید.

ما در این راهنمای داستان، تمام ماموریت‌هایی که باید انجام دهید را لیست کرده‌ ایم تا به شما کمک کنیم که بدانید دقیقا در کجای بازی قرار دارید و بفهمید که در مرحله بعدی باید چه کار کنید. همچنین لیستی از نکات مهم بازی تهیه کرده ‌ایم که به شما کمک می‌کند تا به‌ طور کامل از بازی لذت ببرید.

داستان و ماموریت‌های بازی The Medium

The Medium یک بازی خطی است که در آن مجبورید یک سری ماموریت را انجام دهید و شامل تکمیل و دستیابی به چند هدف است. این اهداف به موقعیت‌های کنونی گره خورده ‌اند و شما می‌توانید آن‌ها را کاوش کنید و دریابید که در مرحله بعدی باید چه کار کنید.

شما غالبا یک ماموریت اصلی خواهید داشت، به عنوان مثال ماموریت « Say goodbye to Jack» و سپس این ماموریت‌ها به تعدادی اهداف کوچک‌تر تقسیم می‌شوند و به شما کمک می‌کنند تا ماموریت اصلی را انجام دهید. پس از تکمیل ماموریت اصلی و تماشای یک کات‌ سین به قسمت بعدی داستان می‌روید.

یادتان باشد که در برخی از بخش‌های بازی The Medium، مخصوصا در نیمه دوم آن، هیچ هدفی وجود ندارد. به همین دلیل، ما به طور مختصر توصیح داده ‌ایم که در این شرایط چه کاری انجام دهید تا به شما کمک کنیم که بازی را به پایان برسانید.

لیست ماموریت‌های بازی The Medium

در این بخش با تمام ماموریت‌های بازی که باید آن‌ها را به ترتیب زمانی تکمیل کنید، آشنا خواهید شد. همانطور که قبلا ذکر کردیم، این بازی همیشه، مخصوصا در نیمه دوم، شما را راهنمایی نمی‌کند و به شما نمی‌گوید که در مرحله بعد چه کار انجام دهید، بنابراین ما این خلاءها را پر کرده‌ ایم تا به شما کمک کنیم. ضمنا فراموش نکنید که در ادامه برخی از قسمت‌های بازی اسپویل شده‌ اند.

با جک خداحافظی کنید

– گیره کراوات را پیدا کنید.

– به غسال‌خانه Funeral Home بروید.

– جک را برای آخرین سفرش آماده کنید.

– طبقه بالا را بررسی نمایید.

توماس را پیدا کنید

– از دروازه عبور کنید.

– به سمت استراحتگاه بروید.

– وارد هتل شوید.

– در طبقه دوم با سدنس ملاقات کنید.

– دفتر توماس را بگردید. اتاق مخفی را پیدا کرده و معمای ساعت پدربزرگ را حل کنید.

– اتاق مخفی را بگردید.

– از دست هیولا فرار کنید.

  ریچارد را پیدا کنید

– سدنس را دنبال کنید.

– راهی برای ورود به Dayroom (اتاق روز) پیدا کنید.

– قیچی آهن‌بر را بردارید.

– رد روح را دنباد کنید.

– به آینه برگردید.

– روح برنارد را دور کنید.

– روح سایر قربانیان را نیز دور کنید، معمای اتاق کنفرانس را حل نمایید.

– وارد اتاق Dayroom شوید.

– Dayroom  را بگردید

رد هاوس را پیدا کنید

– به جنگل وارد شوید.

– سگ را دنبال کنید.

– کمپ را بگردید.

– از دست هیولا فرار کنید.

از میان خرابه‌ها عبور کنید

راهنما بازی Medium

– دروازه را باز کنید.

– از شر هیولا خلاص شوید.

رد هاوس را پیدا کنید

– مغازه ابزارفروشی را بگردید.

– خانه سوخته را بگردید.

راهی برای متوقف کردن هنری پیدا کنید

– رد هاوس را بگردید.

– رازهای خانه توماس را برملا کنید.

– راهی برای باز کردن درب مخفی پیدا کنید.

از میان راهروهای زیرزمینی عبور کنید

راهنما بازی Medium

– آب را پمپ کنید تا راهتان باز شود.

– انبار را بگردید.

– ژنراتور را روشن کنید.

– یک فیوز جدید پیدا نمایید.

– ژنراتور را تعمیر کنید.

– قطعات گمشده آینه را پیدا کنید.

– به سمت دریاچه بروید

نکات و ترفندهای بازی The Medium

در اینجا با چندین نکته و ترفند برای کمک به تکمیل سفر ماریان در بازی The Medium آشنا خواهید شد.

– هر وقت می‌توانید بدوید. ماریان نسبتا آرام حرکت می‌کند، بنابراین حتی اگر در خطر نبود هم بدوید.

– یادتان باشد که بر هر دو جهان توجه کنید. ماریان می‌تواند در بین دو جهان مادی و معنوی سفر کند و بر هر دو جهان تاثیر بگذارد. اگر در جایی گیر کردید، احتمالا یادتان رفته که در یکی از این دو جهان کاری را انجام دهید، پس دوباره مراحل قبل را پیگیری کنید و هر دو نسخه اتاق را کاملا بررسی نمایید، تا راه حل پیدا شود.

– حواستان به سطح قدرت روحانی ماریان باشد. برای بررسی میزان قدرت ماریان به حلقه‌های سفید دور بازویش نگاه کنید. هنگام استفاده از قدرت‌های او، تعداد این حلقه‌ها کاهش می‌یابد و می‌توانید به کنار چاه ارواح بروید و این قدرت را دوباره شارژ کنید.

راهنما بازی Medium

– به زمزمه‌ها گوش کنید. با جستجو در هتل نیوا، وسایلی پیدا می‌کنید که ردپای کسانی که در گذشته در آنجا اقامت داشتند روی آن‌ها مشخص است. این رد به صورت گازهای درخشان روی آن وسایل ظاهر می‌شود. وقتی که به این وسایل خاص نزدیک شوید، می‌توانید صدای زمزمه ارواح را بشنوید، پس گوشتان را تیز کنید.

– از هدفون استفاده کنید. همانطور که بازی پیشنهاد داده است، استفاده از هدفون در هنگام اجرای بازی The Medium ایده خوبی است، زیرا به شما کمک می‌کند تا زمزمه ارواح و حتی صدای پای مو را بشنوید.

– هر مکان را به‌ طور کامل بررسی کنید. تقریبا در هر مکان، با یک وسیله مورد نیاز و یا وسیله‌ای که به شما در درک داستان بازی کمک می‌کند مواجه خواهید شد، بنابراین به‌ خوبی تمام اتاق‌ها را بگردید.

– همه چیز را بررسی کنید. وسایل زیادی برای بررسی در هتل نیوا وجود دارد و بسیاری از آن‌ها اطلاعاتی را مخفی می‌کنند که به شما در تکمیل بازی و تجربه کامل داستان آن، کمک خواهند کرد.

– یادداشت‌ها، کارت‌ پستال‌ها و تصاویر را جمع‌آوری کنید. در هتل نیوا و محوطه اطرافش، کاغذهایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا بفهمید دقیقا در آنجا چه اتفاقی رخ داده است. با پیدا کردن هر یک از آن‌ها می‌توانید داستان بازی را به‌ طور کامل درک کنید و بفهمید که دقیقا در آنجا چه چیزی اتفاق افتاده است. در سفر خود به هتل نیوا موفق باشد!

 

منبع: EuroGamer

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 13 =