راهنما و نکات کلیدی هیتمن ۳

راهنما هیتمن 3

چه یک قاتل حرفه‌ای باشید و چه برای اولین بار پا در دنیای قتل‌های مخفیانه گذاشته باشید، دانستن چند نکته جدید در راهنما هیتمن ۳ ، همیشه مفید خواهد بود. حتی اگر مدتی طولانی است که با این مجموعه همراه هستید، باز هم موارد جدیدی به گیم ‌پلی و مکانیک بازی اضافه خواهد شد که باید در مورد آن‌ها آگاه باشید تا در هنگام شروع قرارداد جدید مأمور ۴۷، تجربه بیشتری داشته باشید. به همین خاطر، در این مقاله به بررسی چند نکته ضروری پرداخته ‌ایم تا وظایف خود را طبق آن‌ها تکمیل نمایید.

هرچیزی که فکر می‌کنید لازم است، بردارید

در دنیای هیتمن، سرقت یکی از ویژگی‌های اصلی بازی است. بنابراین هر زمان که در نزدیکی خود، ابزار یا وسایل مفیدی دیدید، حتماً آن را بردارید. پیچ ‌گوشتی‌ها به شما در دستکاری وسایل الکترونیکی کمک می‌کنند. با آچارها می‌توانید دریچه‌ها را باز کرده و یا ماشین‌ها را تعمیر کنید. با استفاده از اهرم‌ها نیز می‌توانید از درهای قفل شده عبور کرده و وارد مناطق جدید شوید. هیچ محدودیتی در حمل این اقلام وجود ندارد. با همراه داشتن وسایل مناسب می‌توانید مسیر‌ها و فرصت‌های تازه‌ای کشف کنید.

سکه‌ها را برای پرت کردن حواس دیگران جمع‌آوری کنید

معمولاً در همان ابتدای بازی چند سکه در جیب شما وجود دارد و با ارتقاء سطح، شاهد سکه‌های بیشتری در اطراف خود خواهید بود که می‌توانید آن‌ها را جمع ‌آوری کنید. این سکه‌ها ابزار بسیار مناسبی برای پرت کردن حواس دیگران هستند. کاربرد آن‌ها دوگانه است، هم می‌توانید یکی از آن‌ها را به طرف NPCها (کاراکترهایی که توسط خود بازی کنترل می‌شوند) پرتاب کنید تا موقعیت آن‌ها را تغییر داده و مخفیانه از کنارشان عبور کنید، یا با استفاده از صدای سکه، آن‌ها را به طرف یک منطقه خلوت هدایت کنید تا بدون اینکه دیده شوید، آن‌ها را مطیع خود سازید.

البته می‌توانید به جای سکه، از موارد دیگری مانند آجر یا میوه هم به همین منظور استفاده کنید. فقط حواستان باشد که فرد مورد نظر، شما را در هنگام پرتاب این چیزها نبیند. در غیر این صورت، وضعیت برعکس خواهد شد.

قابلیت Instinct Mode، از بهترین ابزار شماست

با استفاده از این قابلیت می‌توانید موقعیت‌های مکانی و حرکات هدف خود را ردیابی کنید. همچنین می‌توانید NPCهای اطراف که شما را با وجود لباس مبدلتان شناسایی کرده‌ اند را نیز تشخیص دهید. بنابراین، هیچوقت مجبور نیستید که برای ردیابی هدف، خودتان را در معرض دید NPCها قرار دهید. Instinct Mode تمام موارد اطرافتان را که می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و کاری انجام دهید، به صورت هایلایت مشخص می‌کند. به عنوان مثال، مناطقی برای پنهان کردن اجساد به شما نشان می‌دهد، همچنین می‌توانید سیم‌ها و لوله‌ها را دنبال کنید تا ببینید به چه چیزهای متصل هستند و نقشه‌های بعدی را برنامه‌ ریزی کنید.

از نقشه کوچک خود غافل نشوید

در گوشه پایین سمت چپ تصویر، نقشه کوچکی قرار گرفته که اطلاعات زیادی را نشان می‌دهد، پس هیچوقت از آن غافل نشوید. آیکون دوربین، به شما موردی را نشان می‌دهد که باید آن را برای جمع‌آوری مدرک بررسی کنید. همچنین به شما می‌گوید که می‌توانید پنجره یا دریچه‌ای را هک کنید تا مسیر جدیدی باز شود. درست مانند آیکون‌های بزرگ قرمز رنگی که نشان دهنده هدف‌های شما هستند، نقاط سیاه رنگ خبر از NPCهایی می‌دهند که شما را نمیشناسند و نقاط سفید رنگ نیز افرادی هستند که شما را با لباس مبدل فعلیتان شناسایی کرده ‌اند. بنابراین از این علامت‌ها استفاده کرده و حرکت بعدی خود را برنامه‌ ریزی کنید و از آن‌ها دور بمانید.

همیشه وضعیت خود را در نظر داشته باشید

در پایین نقشه کوچک شما، یک نوار وضعیت قرار گرفته که با بررسی آن، می‌توانید بسته به شرایط فعلی خود، در مورد اقدامات بعدی تصمیم بگیرید. وضعیت Trespassing به این معنی است که شما در منطقه‌ای هستید که نباید لباس مبدل فعلیتان را بپوشید. بنابراین یا لباس دیگری پیدا کنید و یا در معرض دید نباشید. Searching به معنای این است که NPC در حال بررسی موارد مشکوکی است. اما تا زمانی که در منطقه مورد بررسی گرفتار نشدید، باید خوب باشید.

وضعیت Compromised نشان می‌دهد که شما در حین ارتکاب جرم دیده شده ‌اید. شخصی که شما را دیده، در صدد به صدا درآوردن آژیر خطر است. Hunted نشان می‌دهد که نگهبانان در تلاش برای ردیابی و دستگیری شما هستند. وضعیت Combat، مرحله‌ای است که شما در معرض دید قرار گرفته ‌اید.

هنگام بازی به صورت آزمایشی، نقاط کلیدی مأموریت را ذخیره کنید

تا زمانی که در Master difficulty بازی نکنید، در حین انجام مأموریت به تعداد نامحدودی از Saveها دسترسی خواهید داشت که باید در هنگام آزمایش استراتژی‌ها و رویکردهای جدید، از این مزیت برای ذخیره نقاط کلیدی استفاده کنید. هیچ چیز ناامید کننده‌تر از این نیست که ماهرانه به یک منطقه جدید نفوذ کنید و بعد با یک اشتباه احمقانه و یا یک نتیجه غیر منتظره لو بروید. انجام Saveهای مکرر، ممکن است تقلب به نظر برسد، اما از آنجایی که شما هنوز خود را با شرایط موجود وفق نداده ‌اید، این کار می‌تواند شما را کمی به عقب برگرداند تا مجبور نشوید که با هر باخت، کل مأموریت را از ابتدا آغاز کنید.

برای افزایش سطح تسلط خود، مأموریت‌ها را تکرار کنید

اکثر اقداماتی که در طول یک مأموریت انجام می‌دهید، به شما XP خواهد داد که به نوبه خود روی هم جمع شده و سطح Mastery شما را برای آن قرارداد افزایش می‌دهد. در Mastery Levelهای بالاتر، نقطه شروع و لباس‌های جدید، مکان‌هایی برای قاچاق بعضی چیزها به درون مأموریت و تجهیزات اضافی باز می‌شود. در اینجا امکانات بیشتری برای قتل در اختیار شما قرار می‌گیرد. نگاهی به چالش‌های موجود در منو بیندازید. چرا که با تکمیل هر یک از آن‌ها، بخش قابل توجهی از XPها برای شما باز می‌شود تا به شما در پیشرفت به سطوح بالاتر Mastery کمک کند.

سعی کنید غیر از هدف‌های مورد نظر خود، فرد دیگری را نکشید

ممکن است شما یک قاتل درجه یک باشید، اما این بدان معنا نیست که وقتی صحبت از زندگی دیگران می‌شود، باید بی‌رحمانه عمل کنید. شما اغلب باید با NPCهای دیگر سروکار داشته باشید، اما همیشه باید سعی در ناتوان کردن آن‌ها داشته باشید، نه اینکه آن‌ها را بکشید. کشتن افرادی غیر از هدف، نه تنها امتیاز و رتبه شما را کاهش می‌دهد، بلکه هیچ XP نیز به شما نمی‌دهد. این در حالی است که با هر قتل مخفیانه، ۲۵XP دریافت خواهید کرد. اگر قبل از کشتن یک NPC توسط خود او دیده شوید، یک اعلان Unconscious Witness در گوشه تصویر دریافت خواهید کرد، که می‌توانید آن را با مخفی کردن بدن شاهد درون کانتینر، از بین ببرید. اما اگر موفق به پنهان کردن آن نشدید و شخصی شاهد را پیدا کند، بلافاصله بعد از بیدار شدن آن‌ها، به خطر خواهید افتاد.

برای مشاهده اتفاقات اطراف خود، وقت بگذارید

مأموریت‌ها در یک دنیای بزرگ و زنده انجام می‌شوند و تمام NPCهایی که در آن می‌بینید، فقط برای نمایش نیستند. به هر مکالمه‌ای که در اطراف شما اتفاق می‌افتد، به ویژه هنگام ورود به یک منطقه جدید توجه کنید، چرا که این مکالمات می‌توانند اطلاعاتی در رابطه با مأموریت فعلیتان، فرصت‌هایی برای اکتشافات بیشتر و همچنین روش‌های جدیدی برای قتل به شما بدهند. غالباً این موارد به طور خودکار به Intel شما اضافه نمی‌شوند. بنابراین خوب گوش دهید و آن‌ها را پیگیری کنید تا به اکتشافات جدیدی برسید.

Mission Storyها را انجام دهید

در ادامه نکته قبلی باید بگوییم که، Mission Storyها که با نماد یک لامپ سبز رنگ نشان داده می‌شوند، مسیرهای خاصی هستند که در صورت شنیدن مکالمه‌ای خاص و یا مشاهده یک رویداد خاص شروع خواهند شد. پس از مشاهده نماد آن، طبق دستورالعمل‌های گفته شده پیش بروید تا با انجام یک سری اقدامات، به یک یا چند هدف دست پیدا کنید. با ورود به این مأموریت، مکانیک هر مأموریت را یاد می‌گیرید. همچنین Intelهای مفیدی برای بازی‌های بعدیتان ارائه خواهد داد. در نتیجه ورود به این سناریو واقعاً ارزشمند است.

به دنبال میانبرهایی برای باز کردن، بگردید

این مورد اخیراً به هیتمن ۳ اضافه شده است. میانبرهایی وجود دارد که می‌توانید قفل آن‌ها را در مأموریت‌ها باز کنید و پس از آن به صورت دائمی در اختیار شما قرار می‌گیرند. به همین خاطر می‌توانید بدون هیچ معطلی از آن‌ها در بازی‌های بعدی خود نیز استفاده کنید. این میانبرها، غالباً یا به صورت نردبان است که می‌توانید قفل آن را با استفاده از یک اهرم بشکنید تا آزاد شود، یا درهای مخصوصی باشد که آن‌ها را باز می‌کنید و یا مواردی است که با حرکت دادن آن‌ها می‌توانید یک مسیر قابل دسترس دائمی ایجاد کنید. این میانبرها، به شما اجازه می‌دهند تا کل بخش‌های یک مأموریت را که معمولاً مجبورید مخفیانه حرکت کنید، به راحتی دور بزنید. بنابراین وقتی که آن‌ها را پیدا می‌کنید، یک سرمایه واقعی محسوب می‌شوند.

مراقب دوربین‌ها باشید

دوربین‌های امنیتی، شبکه‌های رنگی بر روی زمین ایجاد می‌کنند، بنابراین می‌توانید ببینید که دقیقاً در حال مشاهده کدام نقطه هستند. با این کار به راحتی می‌توانید از معرض دید دوربین‌ها در امان بمانید. البته می‌توانید با شلیک گلوله یکی از دوربین‌ها را از بین برده و یا در بسیاری از موارد، سیستم‌های امنیتی را از راه دور غیرفعال نمایید. در صورتی که در معرض دید دوربین‌ها قرار گرفتید، به خودی خود مشکلی ایجاد نمی‌کند، مگر اینکه در آن لحظه در حال انجام یک عمل غیرقانونی باشید. بنابراین، اگر می‌خواهید بدون شناخته شدن، مأموریت خود را به طور کامل به اتمام برسانید، باید پیش از خروج از مرحله، فیلم‌های ضبط شده را پیدا و نابود کنید.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =