راهکارهایی برای زنده ماندن در بازی dead cells PS4 کمپانی Motion Twin قسمت اول

راهکارهایی برای زنده ماندن در بازی dead cells PS4 کمپانی Motion Twin

راهکارهایی برای زنده ماندن در بازی dead cells PS4 کمپانی Motion Twin قسمت اول

من چند هفته مرخصی بودم و در این مدت مشغول بازی Dead Cells شدم. این بازی که ترکیبی از ژانرهای Metroidvania/roguelike است آنقدر من را به هیجان آورد که دیگر عطش بازی هایی نظیر The Binding of Isaac، Hollow Knight و Slay The Spire را در وجودم از بین برد.
بازی Dead Cells چیز زیادی به شما نمی گوید و خودتان هستید که باید به همه چیز پی ببرید. تا الان چیزهای زیادی از این بازی آموختم و الان که بازی را مجددا اجرا می کنم، نسبت به دفعات اول اوضاع متفاوت است. به دلیل عملکرد منحصر بفرد بازگشایی قفل ها در این بازی نینتندو سوییچ ، نکاتی است که باید آنها را به شما گوشزد کنم.

راهکارهایی برای زنده ماندن در بازی dead cells PS4 کمپانی Motion Twin
راهکارهایی برای زنده ماندن در بازی dead cells PS4 کمپانی Motion Twin

اسکرول ها خوب نیستند
اسکرول ها بهترین دوست شما محسوب می شوند و یکی از ویژگی ها یا سلاح شما را به انتخاب خودتان تقویت می کنند و hitpoint جدید نیز محسوب می شوند. البته در اینجا یک مسئله وجود دارد: اسکرول ها آنگونه که به نظر می رسند مناسب نیستند. هر بار که یک اسکرول را فعال می کنید و به خاطر بالا رفتن قدرت خود احساس خرسندی دارید، باید بدانید که قدرت دشمنانتان نیز افزایش یافته است.
بنابراین بازی روندی دشوار پیدا می کند چرا که شما می خواهید سرسخت شوید و در حالیکه دارید بازی ایکس باکس را سخت تر می کنید.

از پیامدهای این مسئله می توان به این نکته اشاره کرد که انباشت اسکرول ها به این معناست که میزان صدماتی که شما وارد می کنید از میزان رشد خون دشمنانتان فراتر رود و شما با یک سلاح مناسب و ارتقا یافته بتوانید با یک ضربه دشمنان خود را نابود کنید.
اما همانطور که می دانیم، هر زمان که برای افزایش خشونت، تاکتیک یا بقای خود از یک اسکرول استفاده می کنید، میزان افزایش hitpoint که از همان ویژگی به دست آورده اید را کاهش می دهید. اندکی بعد، میزان افزایش آسیب دشمنان شما از میزان افزایش خون شما پیشی گرفته و شما به شدت شکننده می شوید. این مسئله برای غول های مرحله آخر بیشتر صدق می کند، چرا که آنها را نمی توان به سادگی کشت.
به عبارت دیگر، استفاده از اسکرول آنقدر هم که به نظر می رسد مناسب نیست. ای کاش کورکورانه وقت خود را صرف افزایش brutality نمی کردم، آن زمان خبر نداشتم که ۱۵ درصد افزایش آسیب باعث می شود که دشمنان من شیطان صفت تر شوند. این روزها برای اینکه بفهمم کدام خصوصیت در کاراکتر باید افزایش یابد کمی محاسبه انجام می دهم تا به حداکثر تقویت دست یابد.

راهکارهایی برای زنده ماندن در بازی dead cells PS4 کمپانی Motion Twin
راهکارهایی برای زنده ماندن در بازی dead cells PS4 کمپانی Motion Twin

بلوپرینت ها خوب نیستند
باز کردن قفل آیتم های جدید چیز خوبی است؟ نه؟. باید بگوییم که اینطور نیست. بسیار خوب، این مسئله به این بستگی دارد که چقدر می خواهید بازی پی اس ۴ کنید و چقد بازی کرده اید. افراد معمولی می گویند که افزایش برد سلاح، سپر و تله ها که لازمه ی آن خرید بلوپرینت هاست، چیز خوبی است. هرچه قدرت انتخاب بیشتر، کاراکتر قوی تر.
مشکل این جاست که بسیاری از آیتم ها در این بازی کارکرد خاص خود را دارند و مثلا کمان های کوتاه برد و شمشیرها پس از غلت زدن به درد شما می خورند. اگر سلاح مناسبی در اختیار داشته باشید (برای من کمان یخی و شمشیری که DPS بالایی دارد)، اما در کنار آن بلوپرینت های زیادی داشته باشید، در واقع دارید احتمال شروع بازی با مواردی که دلخواه شما است را کاهش می دهید.
قطعا بعدها که حرفه ای شدید می خواهید که همه چیز را تجربه کنید و بجای یک تجربه ی یکسان در تمام مراحل بازی به سراغ چیزهای جدید بروید.گرچه پیشنهاد من این است که وقتی تازه بازی را شروع کرده اید، تمام بلوپرینت هایی که پیدا می کنید را باز نکنید. تنها آن را به مواردی محدود کنید که واقعا خواستار آن هستید.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 1 =