رایج ترین مشکلات پلی استیشن ۴ و راه کارهای حل آن ها قسمت ششم

.

رایج ترین مشکلات پلی استیشن ۴ و راه کارهای حل آن ها قسمت ششم

حل مشکل خاموش شدن پلی استیشن ۴

رایج ترین مشکلی که در دستگاه پلی استیشن ۴ می بینیم این است که دستگاه به صورت تصادفی خاموش می شود. این مشکل ممکن است در مواقعی هم که کاربر دکمه ی پاور را فشار می دهد، رخ دهد و دستگاه اصلا روشن نشود. مشکل رایج کنسول پلی استیشن ۴ خاموش شدن تصادفی آن است.
اگر این مشکل رخ دهد، کاربران متوجه نمایش چراغ چشمک زن آبی یا چراغ چشمک زن قرمز، به جای رنگ سفید می شوند. این مشکل اولین بار در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ رخ داد، شرکت سونی راهکارهایی بای حل این مشکل دستگاه پلی استیشن ۴ ارائه کرد، اگر هیچ یک از این گزینه ها عمل نکرد، کاربر می تواند کنسول خود را تعویض کند. البته تا جایی که می دانیم این مشکل تقریبا حل شده است، اما اگر با این مشکل روبرو شدید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

  • کابل HDMI را بررسی کنید
  • هارد دیسک خود را بررسی کنید
  • مطمئن شوید که دستگاه پلی استیشن ۴ به خوبی تهویه می شود

شرکت سونی راهکارهایی را برای این مشکل ارائه داده است. اگر از این راهکارها استفاده کردید و مشکل حل نشد با شرکت سونی ارتباط برقرار کرده و از آن ها بخواهید که دستگاه را تعویض کنند.

حل مشکل هنگ کردن دستگاه پلی استیشن ۴

برخی کاربران مشکل هنگ کردن پلی استیشن ۴ را هنگام بازی گزارش داده اند. این مشکل ممکن است منجر به حذف پیشرفت بازی و مشکلات بسیاری برای گیمرها شود. این مشکل بسیار رایج است اما به نظر می رسد زیاد گسترده نیست. اگر این اتفاق افتاد، کاربران باید دو کار اصلی را انجام دهند.
اولین کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال به روز رسانی Playstation ۴ باشید. شرکت سونی مرتبا نرم افزارهای جدیدی را برای پلی استیشن ۴ ارائه می کند که مشکلات و مسائل عملکردی دستگاه را حل می کند. این کار ممکن است مشکل هنگ کردن دستگاه را برای بسیاری از کاربرانی که به روز رسانی را انجام نداده اند، حل کند.
اگر پس از چند بار متمادی، پلی استیشن هنگ کرد، مطمئن شوید که بیش از حد داغ نشده است. اگر دستگاه در یک سطح صاف قرار نداشته باشد، احتمالا منجر به داغ شدن بیش از حد دستگاه می شود. اگر مشکل این است، جابجایی دستگاه پلی استیشن به یک فضای بازتر ممکن است از مشکل هنگ کردن بازی هنگام انجام بازی های طولانی جلوگیری کند.
اگر باز هم مشکلات مربوط به پلی استیشن ۴ حل نشد، بهترین کار این است که با پشتیبانی شرکت سونی تماس بگیرید، اما خوشبختانه با این راهکارها می توانید در وقت صرفه جویی کنید. برای کاربرانی که نمی توانند این مشکلات را حل کنند، مرحله ی بعدی تماس با پشتیبانی سونی است.

حل مشکل نور سیاه روی صفحه

زمانی که با پلی استیشن ۴ بازی می کنید، ممکن است نوری مشکی روی صفحه ظاهر شود. توجه کنید، این مشکل ممکن است با راهکارهای زیر حل نشود، اما باز این راهکارها مراحل مهمی هستند که ممکن است مشکل تعدادی از کاربران را حل کند. کابل HDMI که از آن برای اتصال به HDTV استفاده می کنید را تعویض کنید، واگر ممکن است از اتصال HDMI متفاوتی استفاده کنید.
همچنین شنیدیم مشکل افرادی که خروجی ویدیوی پلی استیشن ۴ خود را به ۷۲۰p تنظیم کردند نیز حل شده است، اما این راهکار بهینه نیست. کابل HDMI جدید ممکن است مشکل را حل نکند اما باز هم ممکن است کمک کند.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + سه =