رایگان شدن بازی Battlefield 1

جزئیات و بررسی رایگان شدن بازی Battlefield 1 PS4 توسط پرمیوم پس برای مدت محدودی

اتفاقاتی که در طول تاریخ به دست بشر رقم خورده همواره بستر مناسبی برای خلق ماجرا هایی چه واقعی و چه خیالی و نیز داستان پردازی بوده است. یکی از پرتکرارترین وقایع تاریخ بشری جنگ ها بوده اند به گونه ای که از همان ابتدا که انسان به ثبت وقایع برای آیندگان اقدام کرده کمتر برهه ای را می توان یافت که به نزاع قبیله ها، ملت ها، ادیان و کشور ها سپری نشده باشد. برای پی بردن هر چه بهتر به این موضوع نیازی نیست تا تمامی ادوار تاریخ انسانی را از دیده بگذرانیم.

اگر به همین صد سال گذشته نیز نگاهی داشته باشیم خواهیم دید که از پایان اولین جنگ جهانی صد سال گذشته و اتمام جنگ جهانی دوم نیز ۷۴ ساله شده است. در کنار این ها جنگ ویتنام و جنگ کره را نیز اضافه کنید. نبردهایی در مجموع با میلیون ها کشته و بیشتر و بدتر از آن میلیون ها آواره و زخمی و از کار افتاده. جنگ جهانی اول را می توان سرآغاز جنگ های مدرن امروزی در نظر گرفت.

جزئیات و بررسی رایگان شدن بازی Battlefield 1 PS4 توسط پرمیوم پس برای مدت محدودی
جزئیات و بررسی رایگان شدن بازی Battlefield 1 PS4 توسط پرمیوم پس برای مدت محدودی

جنگی که با ترور ولیعهد اتریش و مجارستان به همراه همسرش توسط جوانی صرب آغاز شد و در طی ۴ سال میلیون ها کشته و زخمی برجای گذاشت. این جنگ را می توان ایده ای بکر و دست نخورده تر نسبت به جنگ جهانی دوم برای داستان پردازی دانست چرا که به گواه آثار منتشر شده از این دو جنگ، سهم بسیار کمتری به جنگ جهانی اول اختصاص پیدا کرده است. در این میان کمپانی الکترونیک آرتز (Electronic Arts) و استودیوی EA Dice از فرصت پیش آمده به بهترین نحو استفاده کرده و اقدام به ساخت و عرضه بازی Battlefield 1 کردند.

می خواهیم در ابتدا به بخش داستانی بازی بتلفیلد وان سری بزنیم. بازی های بتلفیلد را بیشتر می توان بازی هایی چند نفره به شمار آورد تا بازی هایی تک نفره و در واقع این تصوری است که خود این سری با بهای بیشتری که همیشه به بخش چند نفره داده تا بخش داستانی، برای گیمرها ایجاد کرده است و ما در کمتر عنوانی از این سری شاهد داستان پردازی قدرتمند بوده ایم. اما بتلفیلد وان، هر چند نمی توانیم ادعا کنیم که بازی پلی استیشن در بخش داستانی و تک نفره به پای دو قسمت نخست Bad Company می رسد اما باور کنید که داستان پردازی در بتلفیلد وان یک سر و گردن و حتی بیشتر از سایر عناوینی که از بتلفیلد دیده ایم بالاتر است.

بتلفیلد وان بخش داستانی را War Stories یا داستان های جنگ نامگذاری کرده و شامل شش داستان است که هیچ کدام با یکدیگر ارتباطی ندارند چه از نظر داستانی و چه از نظر موقعیت مکانی هر یک از این داستان ها روایتگر سرگذشت افرادی است: خلبان، سربازان ویژه، تکنسین تانک، سرباز در این بین حتی با لورنس عربستان و تیمش در صحرای عربستان نیز همراه می شویم.

از نظر زمانی که برای هر بخش داستانی باید صرف کرد تا مراحل را گذراند باید گفت که بسته به داستانی که انتخاب می کنیم ممکن است بین ۱۵ دقیقه تا دو سه ساعت زمان صرف شود و در مجموع هم بخش داستانی بازی با سپری کردن ۷ تا ۸ ساعت به اتمام می رسد. با این اوصاف بازهم بخش تک نفره بازی خالی از ایراد و اشکال نیست. بگذارید واقع بینانه نگاه کنیم هر چند در این بخش داستان های پر پتانسیل و موسیقی های زیبا داریم اما بازهم یک جای کار ایراد دارد.

در واقع در بتلفیلد وان مراحل را تنها به عنوان چالش سپری خواهید و نه به عنوان داستان و دقیقا همین ضعف بخش تک نفره است. یعنی به دلیل کوتاهی زمانی بخش داستانی تا بازیکن می آید با ماجرا خو بگیرد بازی به انتها رسیده است. اگر بخواهیم باز هم از این بخش ایراد بگیریم باید بگوییم که بتلفیلد وان در به تصویر کشیدن یک جنگ واقعی، آن هم جنگی به بزرگی و ابعاد جنگ جهانی اول ناموفق عمل کرده است. یعنی بازیکن به هیچ وجه احساس نخواهد کرد که دارد در نبردهای جنگ جهانی اول مبارزه می کند.

البته که با سراغی که از دایس در ساخت بخش چند نفره بازی های بتلفیلد داریم امکان ندارد حال و هوای جنگ جهانی اول در بخش تیمی بازی برای گیمر تداعی نشود. با گذر از بخش داستانی و ویژگی های آن خواهیم رسید به بخش چند نفره و نقطه قوت همیشگی بازی های بتلفیلد بدون اینکه بخواهیم از بازی Playstation تعریف کرده باشیم باید بگوییم این بخش در بتلفیلد وان بهترین بخش چند نفره ای است که در سری بتلفیلد دیده ایم و هر آن چیزی را که از یک بازی با تم و فضای جنگ جهانی اول انتظار داریم در خود دارد.

جزئیات و بررسی رایگان شدن بازی Battlefield 1 PS4 توسط پرمیوم پس برای مدت محدودی
جزئیات و بررسی رایگان شدن بازی Battlefield 1 PS4 توسط پرمیوم پس برای مدت محدودی

محیط های بزرگ و متنوع، انواع ماشین های رزم و هر نوع اسلحه ای که بخواهید. این بخش خود به چهار حالت شامل: Medic، Support، Scout و Assault تقسیم شده و هر کدام در نوع اسلحه ها و قابلیت ها با دیگری تفاوت دارد. در این قسمت با ده نقشه روبرو هستیم که بازسازی مکان هایی است همچون کوهستان های ایتالیا، صحرای عربستان و کانال سوئز ،از این بخش هم گذر می کنیم تا برسیم به گرافیک بازی.

اگر بخواهیم این بخش را توصیف کنیم باید بگوییم که موتور گرافیکی بازی که فراست بایت نام به قدری خوب عمل کرده که بتواند حس قرار گرفتن زیر آتش توپ و خمپاره دشمن را به بازیکن القا کند. در انتها باید به انتشار نسخه پرمیوم پس بتلفیلد وان برای کاربران پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و کامپیوتر اشاره کرد. با عرضه این پرمیوم پس، علاقه مندان به بتلفیلد وان قادر خواهند بود به چهار بسته الحاقی جدید با نام های Apocalypse، They Shall Not Pass، Turning Tides و In the Name of Tsar دسترسی داشته باشند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 5 =