آموزش کشتن ربات‌ها در هوریزون زیرو دان

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

در سراسر سرزمین هوریزون زیرو دان، ربات‌های بسیاری را می‌توان مشاهده کرد. در محتوای قابل دانلود The Frozen Wilds، حتی دشمنان دیگری از این نوع وجود دارند که باید با آن‌ها مبارزه کرد. کشتن ربات در هوریزون زیرو داون کار ساده‌ای است. از آنجایی که همه آن‌ها، شخصیت و رفتار خاصی در مبارزه دارند، همچنین نقاط ضعف و قدرتی هم دارند که باید از آن‌ها استفاده کرد یا از آن‌ها دور ماند. موفقیت شما هم در Horizon Zero Dawn و هم Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds به توانایی‌تان در مدیریت تهدیدها از سوی این ماشین‌ها و بر این اساس به آن‌ها واکنش نشان دهید.

۲۷ ربات Horizon Zero Dawn در سراسر بازی اصلی و محتوای قابل دانلود وجود دارد که باید پیدا شوند. این ربات‌ها انواع مختلفی دارند و نکته کلیدی این است که اگر ترفندی را از دست دادید یا گزینه‌های موجود را درک نکردید، ممکن است کار برایتان سخت شود، پس به خواندن این مقاله ادامه دهید تا از بهترین راه برای کشتن این ربات‌های Horizon Zero Dawn مطلع شوید.

ربات‌ Watcher

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

اولین موجود در بازی، که در هر فرصتی شما را نابود می‌کند، watcher است. watcher ها اگر شما را در اطراف ببینند با صدای نسبتاً بلندی فریاد زده و به هر ماشینی که در آن نزدیکی باشد هشدار می‌دهند. اگر می‌توانید آن‌ها را به سرعت و بدون سروصدا نابود کنید. این ماشین‌های شکارچی مانند نسبت به اصابت گلوله به چشم آسیب‌پذیر هستند. کافی است دو پیکان را به سمت روزنه چشمی‌شان شلیک کنید و بلافاصله آن‌ها را نابود کنید. یا اگر توانایی “حمله بی‌ صدا” دارید، می‌توانید به آن‌ها نزدیک شوید و آن‌ها را با نیزه بکشید. فقط مراقب حمله‌های جهشی و توپ‌های لیزری آتشینی که به سمت شما شلیک می‌کنند باشید.

ربات‌ Strider

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

Strider ها نیز مانند Watcher از اولین دشمنانی هستند که با آن‌ها روبرو می‌شوید و تا زمانی که در گوشه‌ای گیر نکنید، نابود کردن آن‌ها کاری بسیار راحت خواهد بود. می‌توانید به آن‌ها نزدیم شوید و وقتی توانایی سوار شدن را یاد گرفتید از آن استفاده کنید (و از این موجودات به عنوان موجودی برای سواری استفاده کنید)، یا از پیکان آتشین روی مخزن شعله‌ور برای شلیک به پشتشان استفاده کرده و آن‌ها را نابود کنید. اگر خوش‌ شانس باشید دشمنان اطراف هم نابود می‌شوند، زیرا این آتش‌ سوزی برابر یک کوکتل مولوتف است.

ربات‌ Grazer

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

این ربات‌ها مانند گوزن‌های شمالی بزرگ هستند، نابودی این گیاهخواران مانند strider آسان است. با سوت زدن از میان چمن‌های بلند آن‌ها را به خود نزدیک کنید، سپس به آن‌ها حمله کنید تا با یک ضربه از پا در بیایند. یا، اگر با خطر پراکنده شدن یک گله از آن‌ها مشکلی ندارید، نارنجک‌های آتش‌زا را به سمت آن‌ها پرتاب کنید تا صدمات زیادی را وارد کنید. اگر فکر می‌کنید دوباره در حال زنده شدن هستند، به شاخ‌هایشان شلیک کنید تا حمله رم کردنشان را هم غیر فعال کنید.

ربات‌ Scrapper

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

Scrapperها از اولین ربات‌هایی هستند که مقابله با آن‌ها در بازی سخت است، زیرا آن‌ها معمولاً به صورت دسته‌ای می‌آیند و اگر مراقبت نباشید به راحتی سلامتی‌تان را کاهش می‌دهند. آن‌ها از تفنگ لیزری به همراه حملات جهشی استفاده می‌کنند، که وقتی با دهان اره ایشان جفت شود باعث می‌شود کمی دردناک شوند. آزادانه از آن‌ها بگذرید و پیکان‌های سخت یا سلاح‌های شوک خود را بیاورید تا سلول‌های قدرتمند آن‌ها در بخش عقب، یا سلاح پشتی‌اش را بیرون بیاورید.

ربات‌ Redeye Watcher

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

این تکه‌های فلزی بسیار قوی‌تر از Watcher های معمولی هستند، پس باید ساکت باشید و به آرامی آن‌ها را نابود کنید. اگر چندین پیکان دارید، دو پیکان قدرتمند را در زه کمان قرار داده و به چشمانشان شلیک کنید. فقط مطمئن شوید که علامت سؤال بالای سر آن‌ها به علامت تعجب تبدیل نشود. یک حمله بی‌ صدا و خاموش روشی مخفیانه برای نابود کردن آن‌ها است، البته تا زمانی که در دید کسی نباشید.

ربات‌ Broadhead

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

Broadheadها ربات‌های بزرگ و مانند گاو نر هستند که به محض ورود به مناطق خشک Horizon: Zero Dawn، آن‌ها را می‌بینید. آن‌ها شباهت کمی به grazer دارند- آن‌ها حمله نمی‌کنند مگر اینکه عصبانی شوند، اما مانند Strider مخزن آتشینی در پشتشان دارند که می‌توانید با چند پیکان آتشین آن را منفجر کنید. یا اگر از سلاح‌های زره‌ پوشی استفاده می‌کنید، می‌توانید شاخ‌هایش را بشکنید تا از حمله به سمت شما جلوگیری کنید. آن‌ها همچنین قابل سوار شدن هستند، پس می‌توانید از او برای سواری کردن هم استفاده کنید.

ربات‌ Lancehorn

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

Grazer های بزرگ‌تر و عصبانی‌تر، این ماشین‌ها مته‌هایی برای شاخ گوزن دارند و اصلاً از اینکه شما این موضوع را بدانید نمی‌ترسند. حتماً حدس زده‌ اید: ابتدا این برجستگی‌ها را هدف قرار دهید تا حمله مجدد آن‌ها را غیرفعال کنید و به خاطر داشته باشید که احتمالاً هر بار چند تن از آن‌ها را می‌گیرید. قبل از حمله تله را کار بگذارید تا به یک‌ باره از شر چند تن از این موجودات خلاص شوید، یا هنگام نابود کردن دوستانشان، چند Lancehorn را از حرکت بازدارید. بهترین کار این است که از بین علف‌های بلند آن‌ها را یکی‌یکی نابود کنید، زیرا این ماشین‌ها خیلی سریع عصبانی می‌شوند.

ربات‌ Longleg

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

اگر ندانید چگونه با این ربات‌های بزرگ شتر مرغ مانند مبارزه کنید، آن‌ها شما را به یک کشتی شکست‌ خورده تبدیل می‌کنند، زیرا اگر به سرعت آن‌ها را نابود نکنید، می‌توانند شما را با یک انفجار صوتی قدرتمند بی‌حس کنند که نیازمند قوی شدن مجدد شوید. پنهان شدن استراتژی خوبی است، زیرا آن‌ها پالس‌هایی را می‌فرستند و اگر در چمن‌های بلند پنهان شوید نمی‌توانند شما را پیدا کنند. اگر می‌خواهید خیلی مراقب باشید، از سلاح‌های شوک و پیکان‌های زره ای برای خارج کردن آنتن از سرشان استفاده کنید. کیسه‌های ریه آن‌ها در قفسه سینه‌شان را هدف قرار دهید تا بیشترین آسیب را به آن‌ها رسانده و حملات صوتی آن‌ها را از کار بیاندازید، یا می‌توانید به مخزن‌های آبی که روی شانه آن‌ها قرار دارد شلیک کنید.

ربات‌ Trampler

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

تصور کنید که یک Charger خیلی خیلی عصبانی شده است. این همان Trampler است. گاو وحشی ماشینی، اولویت شما در برابر آن‌ها باید شلیک به شاخشان باشد، تا نتوانند دیگر به شما حمله و سپس در حالی که گیج شده‌ اید شما را لگدمال کنند. به نظر می‌رسد قرار است با یک گله کامل مقابله کنید، پس استفاده از بمب‌ها برای ایجاد تأثیرات در مناطق بزرگ، یا ropecaster برای بستن برخی از آن‌ها هنگام مقابله با دیگران را فراموش نکنید. کشتن آن‌ها خیلی سخت نیست؛ فقط مراقب باشید که در گوشه‌ای گیر نکنید.

ربات‌ Sawtooth

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

Sawtooth اولین مبارزه بزرگ رئیس است که در Horizon با آن روبرو می‌شوید، اما زمانی که به چیزی که باید دست‌ یابید، دست پیدا کنید، می‌توانید به راحتی آن‌ها را نابود کنید. این ربات‌های گربه دندان شمشیری مانند ربات‌های دیگر مخزن‌های آتشین دارد، اما آن را زیر شکم خود نگه داشته است، پس باید طناب خود را پرتاب کنید تا به آن سنجاق شده و به آن دسترسی پیدا کنید. یا می‌توانید آن را با پیکان‌های آتشین هدف قرار داده و نابود کنید. یا می‌توانید برای نابودی سریع این دستگاه گربه‌ای، منطقه‌ای را با سیم و تله آماده کنید.

ربات‌ Shell-walker

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

اگر حس خوبی دارید، می‌توانید به راحتی و با شلیک چند پیکان به سمت پنجه بزرگی که مخزن عظیمی را پشت این ماشین نگه داشته کار را تمام کنید. این مخزن بیرون می‌شود و می‌توانید به سرعت بدوید آن را برداشته و فرار کنید. اگر نه، به شما پیشنهاد می‌کنم تا حد ممکن از پشت حمله کنید. انبرهای آن‌ها حملات جلویی ویرانگری را انجام می‌دهند، اما خوشبختانه خیلی کند هستند. ابتدا این بیت‌ها را غیر فعال کنید، سپس مطمئن شوید که پشتشان ایستاده‌ اید تا با کمترین خطر ممکن بیشترین و مؤثرترین حمله را انجام دهید.

ربات‌ Fire Bellowback

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

این آدم‌های بزرگ بسیار کشنده هستند، به خصوص اگر با جمعیت بزرگی از حیوانات زیرک دیگر مانند watchers همراه شوند. آن‌ها می‌توانند به شما حمله کرده و سلامتی شما را کم کنند، یا از دهانشان آتش پرتاب کرده و از فاصله نسبتاً زیاد شما را سرخ کنند. از حملات یخی خود به سمت بدنشان استفاده کنید تا منجمد شوند، سپس کیسه محموله آتشین بزرگ را از پشتش بیرون بیاورید تا شعله افکن را خارج کنید. اگر در انجام حرکات نمایشی استعداد دارید، از پیکان‌های آتشین برای ایجاد انفجارهای عظیم استفاده کنید. زمانی که سرشان بالا رفت تا از شعله افکن استفاده کنند، غدد سبز رنگ اطراف گردنش را هدف بگیرید، این شلیک‌ها مکرر خیلی خوب به هدف می‌رسند.

ربات‌ Freeze Bellowback

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

این افراد، همانطور که حدس زده‌ اید از یخ به جای آتش استفاده می‌کنند. سرمازدگی باعث می‌شود همه آسیب‌ پذیرتر شوند، پس می‌فهمید که چرا باید از آن‌ها دوری کنید، مگر اینکه بخواهید مبارزه سختی داشته باشید و مانند Flame Bellowback، مخزن بزرگی از مایع که پشتشان است را هدف بگیرید تا انفجار بزرگی درست کنید- در اینجا تیرهای آتشین مفید هستند زیرا نوع یخی معمولاً نسبت به او حساس هستند. فراموش نکنید که غدد دو طرف سرش را هم هدف قرار دهید تا حمله یخ و مرگ را بیرون بکشید.

ربات‌ Charger

کشتن ربات هوریزون زیرو داون

Charger ها به شما حمله می‌کنند. پس برای کشتن این ربات هوریزون زیرو داون، جاخالی دادن در این نبرد بسیار مهم است. آن‌ها مانند قوچ‌های بزرگ هستند و وقتی از حضور شما مطلع شوند با سرعت شگفت‌آوری به سمت شما می‌آیند. با آن‌ها مانند Broadhorns های عظیم رفتار کنید. شاخ‌ها و مخزن‌های آتش‌زای پشت آن‌ها را هدف بگیرید. همچنین برخی از آن‌ها را با طناب از پا درآورید، زیرا آن‌ها مهاجمان ستیزه‌ جویی هستند و وقتی صورتشان در چمن‌ها به زمین بخورد، درمانده می‌شوند.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهار =