جزئیات و بررسی مشخص شدن رده بندی سنی گیم Far Cry 5

گیم Far Cry 5

رده بندی سنی گیم Far Cry 5 مشخص شد. مرکز ESRB (Entertainment Software Rating Board) که نهادی برای رتبه بندی بازی های ویدئویی و نرم افزارهای سرگرم کننده هستش، در خبری اعلام کرده که بازی Far Cry 5 در رتبه بندی سن، نمره M (Mature) رو گرفته.

گیم Far Cry 5
گیم Far Cry 5

محدودیت سنی برای بازی Far Cry 5
رده بندی سنی گیم Far Cry 5 مشخص شد. مرکز ESRB (Entertainment Software Rating Board) که نهادی برای رتبه بندی بازی های ویدئویی و نرم افزارهای سرگرم کننده هستش، در خبری اعلام کرده که بازی Far Cry 5 در رتبه بندی سن، نمره M (Mature) رو گرفته. معنی این رتبه اینه که بازی Far Cry 5 برای افراد نابالغ یا زیر ۱۷ سال ساخته نشده. البته گرفتن این رتبه توسط این بازی خیلی دور از ذهن نبود؛ چون نسخه های قبلی این بازی هم رتبه M رو از طرف ESRB دریافت کردن.
دلیلی که ESRB برای این رتبه بندی اعلام کرده نشون دادن صحنه های غیر اخلاقی مثل استفاده از مواد مخدر یا خشونت شدید هستش. ESRB در توضیحات تکمیلی برای این رده بندی نمونه هایی از صحنه های فیلم رو آورده و توضیح داده که این بازی داستان یه کلانتر رو نشون میده که وظیفه داره در ایالت مونتانا با یه گروه افراطی مذهبی مقابله کنه.این بازی که با سبک تیر اندازی اول شخص با جهان باز ساخته شده پر از صحنه هایی با خشونت های شدیده.
در بعضی از قسمت های این بازی صحنه هایی رو می بینیم که یه نفر به خودش شلیک می کنه و زمین پر از خون میشه یا شاهد صحنه های شکنجه با جریان برق یا کندن پوست زندانی برای اعتراف گیری هستیم. به کارگیری الفاظ رکیک توسط شخصیت های این بازی و دیالوگ های غیر اخلاقی در بازی خیلی رایجه. در قسمتی از بازی Far Cry 5 بازیکن که نقش کلانتر رو بازی می کنه می تونه داروهای نیروزا بخوره تا بتونه بهتر مبارزه کنه.
کلانتر برای مبارزه با این گروه افراطی از انواع اسلحه استفاده می کنه از مسلسل و نارنجک گرفته تا سلاح های سردی مثل چاقو و تیر وکمان و برای استفاده از این تجهیزات برای مبارزه هیچ حد و مرزی نداره. شلیک ها به نحو عجیبی شبیه نمونه واقعی خودشون هستن و انفجارها و حتی صدای اونها به شدت به واقعیت نزدیکه. شما به عنوان بازیکن باید مخفیانه برای نجات گروگان ها دست به کار بشین و بدون این که نگهبان ها متوجه بشن به اون ها حمله کنین.
در این حمله ها شما برای کشتن نگهبان ها می تونین از چاقو استفاده کنین یا اونها رو خفه کنین یا گردنشونو بشکنین. شما بعد از حمله ها جسد های تکه تکه شده روی زمین را می بینین. علاوه بر همه این خشونت ها صحنه های استفاده از مواد مخدر و توهم زا و نوشیدنی های الکلی به وفور در این بازی دیده میشه. و حتی در این صحنه ها گفت و گوی بین شخصیت های بازی هم درباره مصرف مواد مخدر هستش. همه این ها دلایل محکم و مستدلی برای این رتبه بندی و محدودیت سنی بالای ۱۷ سال هستش.

داستان بازی Far Cry 5
داستان گیم Far Cry 5 در ایالت مونتانای آمریکا اتفاق میافته. Joseph Seed یه واعظ مذهبیه که فکر می کنه از طرف خدا مامور شده که همه رو به راه راست هدایت کنه و تصورش بر اینه که با هر روش و ترفندی می تونه این کار رو انجام بده. با همین نیت یه گروه به اسم دروازه عدن درست می کنه و برای خودش طرفدار جمع می کنه.اون ها اعتقاد دارن راه رسیدن به رستگاری تمام شدن دنیاست و اون ها وظیفه دارن با هر روشی دنیا رو به آخر برسونن.
اما در واقع Joseph Seed دیوانه ایی بیش نیست که با تبدیل گروهش به یه گروه شبه نظامی شهر رو ناامن می کنن و دست به هر نوع خشونتی می زنن. در طرف مقابل این گروه جنایتکار و خشن، کلانتر شهر حضور داره که برای نجات شهر و مردمش هر کاری انجام میده. البته تو این راه کلانتر تنها نیست و بعضی اهالی شهر حاضرن بهش کمک کنن.یه رستوران دار، یه کشیش و یه ارتشی بازنشسته هم در این راه به کمک مردم اومدن.

گیم Far Cry 5
گیم Far Cry 5

با ادامه مقاله جزئیات و بررسی مشخص شدن رده بندی سنی گیم Far Cry 5 همراه باشید

شما حتی امکان این رو دارین که مردم محلی شهر رو راضی کنین که به گروه شما بیان و در کنار شما با گروه دروازه عدن مبارزه کنن. تاکید این بازی بر واقع گرایی باعث میشه شما همه چیز رو خیلی طبیعی ببینید و طراحی ظاهر شخصیت ها به نحوی هستش که شما می تونین با سلیقه خودتون جنسیت، ظاهر و حتی رنگ پوست دلخواهتون رو انتخاب کنین.تمام تجهیزات و اسلحه ها در بازی به طرز باورنکردنی به نمونه واقعی خودشون شباهت دارن و شما بدون محدودیت به همه این ابزار و وسایل دسترسی دارین.
همه نوع وسیله نقلیه برای شما آماده است تا در جهان باز این بازی گشت بزنین. حتی اگه دلتون بخواد می تونین در دنیای بازی پیاده روی کنین. Far Cry 5 یه بازی با سبک تیر اندازی اول شخص و جهان بازه که شرکت Ubisoft Montreal و Ubisoft Toronto اونو توسعه دادن و وظیفه انتشار اون رو شرکت Ubisoft به عهده داشته. این بازی برای پلتفرم های PC،PS4 و Xbox ۱ ساخته شده.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =