راهنما رزیدنت اویل ویلیج برای مبتدیان

راهنما رزیدنت اویل ویلیج

بازی Resident Evil Village چیزی فراتر از خانم‌های خون‌ آشام قد بلند است. همچنین در این بازی شما دزدکی حرکت کرده، تیراندازی نموده و در روستایی مملو از هیولاها دویده و به جمع‌آوری مهمات، وسایل ساخت و ساز و افزایش سلاح‌های زرادخانه خود می‌پردازید. در راهنما رزیدنت اویل ویلیج ، ما بهترین نکات مربوط به چند روز اول بازی را برایتان گردآوری کرده‌ ایم. درباره کارهایی که در هنگام گیج شدن باید انجام دهید و نحوه استفاده از نقشه صحبت کرده‌ ایم و تعدادی از استراتژی‌های مبارزه، سلاح‌ها و حرکات را برایتان ارائه می‌کنیم.

وقتی شک و تردید دارید، به پیشرفت در داستان بازی بپردازید

بازی Resident Evil Village پر از درهای قفل‌ شده، کشوهای قفل شده و کارهایی است که فعلا نمی‌توانید انجامشان دهید. برخی از کلیدها و نکات اصلی تا ساعاتی پس از دیدن قفل، باز نمی‌شوند. این فقط بخشی از بازی است. جهت دستیابی به تمام آیتم‌ها و یا جستجوی تمام مناطق کشف‌ نشده خودتان را خسته نکنید. وقتی به یک دیوار آجری برخورد کردید (چه به صورت واقعی و چه به صورت استعاره‌ای)، سعی کنید داستان را پیش ببرید.

به ‌ندرت جایی وجود دارد که برای همیشه از بازگشت به آن مکان منع شوید. فقط صبور باشید.

رنگ نقشه‌تان را از قرمز به آبی تغییر دهید

بازی Resident Evil Village ترکیبی فوق‌العاده از ژانر وحشت و اکشن است و زمانیکه در حال شلیک به هیولاهای گوتیک نیستید، در روستای ویران‌ شده رومانیایی به کاوش خواهید پرداخت. آیتم‌های مفید همه‌جا هستند و پیدا کردن همه آن‌ها به اندازه از بین بردن گرگینه‌ها مهم است – در واقع یکی از این کارها به دیگری منتهی می‌شود. در اینجا پای نقشه به میان می‌آید.

وقتی برای اولین بار وارد یک ساختمان یا اتاق می‌شوید، آن مکان روی نقشه‌تان با رنگ قرمز نشان داده می‌شود. طبق افسانه نقشه‌ها، این بدان معنا است که شما هم‌اکنون «درحال جستجو» هستید. از نظر ما این یعنی هنوز غنیمت‌هایی برای یافتن وجود دارد. هدف شما این است که نقشه را آبی کنید، یعنی «جستجو تکمیل شده»، و این بدان معنا‌ است که شما تمام آیتم‌ها را بدست آورده‌ اید.

پیشخوان‌ها را چک کنید، کابینت‌ها را باز کنید، کشوها و زیر سقف‌ها را بگردید. همه‌جا را چک کنید. نقشه‌ را به رنگ آبی درآورید. (مگر اینکه نتوانید. گاهی اوقات نمی‌توانید. سپس می‌توانید بروید و بعدا برگردید، مثلا وقتی که یک کلید جدید پیدا کردید).

اسلات سلاح‌ خود را انتخاب کنید و میان آن‌ها جا به‌ جا شوید

مدتی پس از ورود به بازی Resident Evil Village، چندین سلاح برای انتخاب خواهید داشت و با استفاده از دکمه‌های D-padتان می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب نمایید. در بخش موجودی/inventory می‌توانید ترتیب دکمه‌های D-padتان را تنظیم کنید. این سهولت دسترسی نوعی سرنخ درباره نحوه استفاده از سلاح‌هایتان است. اغلب میان آن‌ها جا به‌ جا شوید و حملات را با یکدیگر ترکیب کنید.

سلاح‌ها را به‌گونه‌ای بچینید که بتوانید به راحتی آن‌ها را به‌ خاطر بیاورید. به عنوان مثال برای ما، دکمه بالا تفنگ‌ دستی، دکمه سمت راست شاتگان، سلاح باحالی که مهمات کمی دارد با دکمه پایین و سلاح‌های کاربردی مانند بمب‌ها یا مین‌ها نیز با دکمه سمت چپ فعال می‌شوند. ما همیشه می‌دانیم که کدامیک از دکمه‌های D-pad را فشار دهیم تا سلاح مناسب برای انجام وظیفه‌مان را فعال کنیم.

به عنوان مثال، اگر با یک شاتگان به سمت صورت دشمن شلیک کنید، او کشته نمی‌شود اما از پا می‌افتد. سپس با شلیک چند گلوله از تفنگ‌ دستی می‌توانید او را بکشید. ترکیب‌ کردن و تطبیق سلاح‌هایتان بدان معنا است که می‌توانید از مهمات کمتری استفاده کنید و لازم نیست هر بار تفنگتان را پُر کنید. برای صرفه‌ جویی بیشتر در مهمات.

چاقو باعث صرفه‌جویی در مهمات می‌شود

راهنما رزیدنت اویل ویلیج

اولین سلاح ایتان/ Ethan به عنوان یک اسلحه واقعا افتضاح است اما ابزاری عالی برای خرد کردن و شکستن چیزهای مختلف است و این بدان معنا است که یک ابزار عالی برای صرفه‌ جویی در مهماتتان محسوب می‌شود. هر وقت چیزی را دیدید که شکستنی به‌ نظر می‌رسد، با چاقو به آن ضربه بزنید. در بدترین حالت حداقل یک تیر را هدر نداده‌ اید و می‌توانید آن را به سر یک گرگینه شلیک کنید.

به صورت هوشمندانه‌ای فرار کنید

گاهی اوقات، بازی بدون استفاده از کلمات به شما می‌گوید که چه کاری انجام دهید. بازی Resident Evil Village نیز در همان اوایل این کار را انجام می‌دهد، مثلا زمانی که یک هیولای پشمالو به شما حمله می‌کند و شما تمام گلوله‌هایتان را شلیک می‌کنید و او نمی‌میرد.

شما ضعیف هستید، نجنگید و فقط فرار کنید. وقتی قدرتمندتر و مجهزتر شدید، فرصت کافی برای مبارزه خواهید داشت.

چرخش سریع می‌تواند زندگیتان را نجات دهد

شخصیت ایتان بازی رزیدنت اویل ویلیج سریع نیست و حتی در هنگام عقب راه‌ رفتن کندتر است. پشت کردن به هیولاهایی که در حال مبارزه با آن‌ها هستید و فرار کردن باعث می‌شود که وقت بیشتری برای اجرای هدشات داشته باشید (تا یک ثانیه دیگر بیشتر درباره این موضوع توضیح می‌دهیم).

با اینکه اکثر دشمنان ایتان سریع هستند. برخی از آن‌ها سریع‌تر و بزرگ‌ترند و به همین دلیل بسیار مرگ‌آور هستند. چرخش ۱۸۰ درجه وقت زیادی می‌گیرد. در عوض، استفاده از دکمه چرخش سریع روی کنترلر را یاد بگیرید، روی دکمه انگشتی سمت چپ و دکمه دایره/ B قرار دارد.

چرخش سریع، شما را در جهت مخالف قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر فرار کنید و جانتان را نجات دهید.

بگذارید سر زامبی‌ها در دیدرس باشد

این توصیه در تمام بازی‌های Resident Evil کاربردی است و اولین باری نیست که به آن اشاره می‌کنیم. سعی نکنید که با استفاده از کنترلرتان یک زامبی وحشتناک را دنبال کنید. نقطه‌ای را انتخاب کنید که احتمالا زامبی از آنجا می‌گذرد، با دقت نگاه کنید و به آرامی سلاحتان را آماده نمایید. با استفاده از دکمه استیک سمت چپ هدف‌گیری کنید، منتظر گرگینه یا خون‌ آشام بمانید تا به دامتان بیفتد.

اگر این استراتژی را با یک شاتگان همراه کنید، می‌توانید به راحتی دشمنانتان را از پا در آورید. این خیلی جالب است.

از زیر هدف‌گیری کنید

ما نمی‌توانیم دقیقا این موضوع را توضیح دهیم و اطلاعات هندسی کافی برای اثبات آن نداریم. فقط می‌‌دانیم که این راهکار عملی است، به هر حال به نظر ما، زمانی که خم می‌شویم اجرای هدشات آسان‌تر است. 

 

منبع: PolyGon

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =