ایکس باکس, بلاگ, نقد و بررسی کنسول و لوازم جانبی ایکس باکس

رسیدن آپدیت تابستانه ایکس‌باکس وان شامل کورتانا

رسیدن آپدیت تابستانه ایکس‌باکس وان شامل کورتانا

پس از ماه ها انتظار کاربران ایکس باکس وان برای نسخه ی جدید این بازی، شرکت مایکروسافت بالاخره خبر از آپدیت تابستانه منحصر به فرد و دیوانه کننده ایکس باکس وان داد. این نسخه ی جدید و جذاب با کورتانا (دستیار شخصی) می‌تواند باعث شود نسخه های قبلی به کل منسوخ شوند. این نسخه ی جدید که شامل کورتانا می شود، تحولی عظیم در ارتباطات کاربران با یکدیگر و نحوه بازی کردن آن ها ایجاد می کند. برای آشنایی بیش تر با این نسخه ی جدید همراه ما باشید. هر کس که از ابتدا مایکروسافت و ایکس باکس هایش را دنبال کرده باشد، می داند که مایکروسافت بارها و بارها اعلام کرده است که ایکس باکس ها نه تنها برای بازی و سرگرمی بلکه برای گسترش ارتباطات بیشتر ارائه شده اند. اکنون پس از مدت‌ها به نظر می‌رسد مایکروسافت با هر آپدیت در ایکس باکس ها برای رسیدن به این هدف خود بسیار تلاش کرده است. چنان که در این نسخه ی جدید این هدف بیش تر به چشم می آید. مایکروسافت که برای مجذوب کردن کاربرانش این آپدیت بسیار منحصر به فرد را ارائه کرده است هم اکنون قدم بزرگی در تلاش برای ارتباط بیشتر بازیکنان با یکدیگر برداشته است.

در ادامه برخی از قابلیت های دیوانه کننده و منحصر به فرد این نسخه ی جدید را با یک دیگر می خوانیم.
اولین آپدیتی که خود مایکروسافت هم به آن اشاره کرده است وجود دستیار شخصی است. مایکروسافت با شعار ” انگشت هات رو فقط متمرکز روی بازی نگه دار” دستیار شخصی را برای راحت تر کردن بازی به نسخه ی جدید XBox وان اضافه کرده است‌ با استفاده از دستیار شخصی، پس از این کاربران می‌توانند همزمان با اجرای بازی به راحتی به موزیک پس زمینه مورد علاقه خود که خودشان آن را انتخاب کرده اند گوش دهند. مایکروسافت هم چنین به کاربران مشتاق قول داده است برنامه هایی از قبیل اپلیکیشن پاندورا، گرو موزیک و آی هارت رادیو iheart radio را برای آسان تر کردن گوش دادن به موسیقی های مختلف اضافه کند. هم چنین کاربران می توانند لیستی از آهنگ های مورد علاقه شان در این آپدیت درست کنند.
دیگر قابلیت این نسخه ی جدید که باعث شده کاربران به هدف اصلی مایکروسافت که تلاش برای آسان تر کردن ارتباطات است ایمان بیاورند، آن است که کاربران در این آپدیت منحصر به فرد می‌توانند به راحتی دوستان گیمر خود را از طریق فیسبوک پیدا کنند. حتما می پرسید چگونه؟ این مسئله دیگر یک امر غیر ممکن نیست. شما در نسخه ی جدید تابستانه ایکس باکس وان به سادگی می توانید تحقق این مسئله را ببینید. از این پس کاربران ایکس باکس وان می‌توانند به راحتی با متصل کردن اکانت فیسبوک خود به اکانت ایکس باکس وان، دوستان در حال بازی شان را در سراسر جهان پیدا کنند و به آسانی با آنها ارتباط برقرار کنند. در کمی گذشته چنین ارتباطی برای بسیاری از کاربران یک رویای دست نیافتنی بود که هم اکنون به لطف تلاش چشمگیر مایکروسافت تحقق یافته است. اگر تا اینجا مجذوب قابلیت های این آپدیت تابستانه شدید، پس قطعاً قابلیت بعدی که در ادامه خواهد آمد، شما را بیش از پیش شگفت زده خواهد کرد.
قابلیت بعدی و بسیار مهم که مایکروسافت با قصد دیوانه کردن کاربرانش آن را به نسخه ی جدید اضافه کرده است، ارتباط بسیار راحت گیمرهای ویندوز ۱۰ و گیمرهای ایکس باکس وان است. بله از این پس با این آپدیت منحصر به فرد می توانید به راحتی با دوستان خود بدون توجه به آن که آیا کاربر ایکس باکس وان هستند یا ویندوز ۱۰، ارتباط داشته باشید، چت کنید و حتی کلیپ ها و اسکرین شات های خود را به اشتراک بگذارید. مایکروسافت با افتخار اعلام کرده است این قابلیت برای کاهش تمایز عمیق و دیرینه بین کاربران ویندوز ۱۰ و ایکس باکس وان اضافه شده است و تاکنون از واکنش کاربرها می توان فهمید که چه اندازه مشتاق این ارتباط بودند و هستند. هر چه بیش تر پیش می رویم بهتر می توانیم تلاش مایکروسافت برای تحقق یافتن هدف بزرگشان که ارتباط بیشتر کاربران بوده است را درک کنیم.
اگرچه این قابلیت بسیار مورد علاقه و استقبال کاربران ویندوز ۱۰ قرار گرفته است اما مایکروسافت با جدیت اعلام کرده که هر کاربری که این قابلیت را نمی پسندد، می تواند همچنان به استفاده از نسخه ی قبلی ادامه دهد بدون آن که مشکلی برای او به وجود بیاید. کورتانا باعث شده است که کاربران بتوانند به راحتی با کنسول بازی خود حرف بزنند! دستیار صوتی موجود در کنسول می‌تواند به کاربران در پیدا کردن دوستان و بازی های مختلف، انتخاب بازی ها، انتخاب موزیک و پخش آن ها و انجام بسیار کارهای دیگر، تنها با شنیدن صدای شما به هر زبانی که بخواهید، کمک کند.
بله دیگر قابلیت دستیار شخصی آن است که صدای شما را در هر کجا که باشید با هر زبانی دریافت می کند و دستوراتتان را اجرا می‌کند. ارتباط گسترده و آسان کاربران ویندوز ۱۰ و ایکس باکس وان، دستیار صوتی با قابلیت دریافت اطلاعات به هر زبانی، شنیدن موسیقی مورد علاقه هنگام اجرای بازی و ارتباط با دوستان گیمر در فیسبوک می تواند خلاصه قابلیت های جدید این آپدیت باشد که مایکروسافت منتشر کرده است.

مرکزخرید دات کام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =