رقابت Xbox Live با Google Play اخیرا عنوان شد

رقابت Xbox Live با Google Play

حدود یک ماهی است که خبر جالبی را از رسانه های مجازی شنیده ایم و آن این است که گوگل پلی رقیب جدیدی پیدا کرده است. اخیرا رقابت Xbox Live با Google Play عنوان شده است. نکته جالب توجه این است که خود کمپانی مایکروسافت رسماً حمایت ایکس باکس از تلفن های هوشمند را اعلام کرده است. درست در ابتدای ماه فوریه بود که مایکرو سافت اعلام کرد که شبکه ایکس باکس را برای موبایل ها و تبلت ها توسعه خواهد داد.

رقابت Xbox Live با Google Play
عکس Xbox Live

حدود یک ماهی است که خبر جالبی را از رسانه های مجازی شنیده ایم و آن این است که گوگل پلی رقیب جدیدی پیدا کرده است .بله، اخیرا رقابت Xbox Live با Google Play عنوان شده است. نکته جالب توجه این است که خود کمپانی مایکروسافت رسماً حمایت ایکس باکس از تلفن های هوشمند را اعلام کرده است.

درست در ابتدای ماه فوریه بود که مایکرو سافت اعلام کرد که شبکه ایکس باکس را برای موبایل ها و تبلت ها توسعه خواهد داد. البته عنوان شد که این بازی ها با قابلیت Xbox قابل اجرا خواهند بود. در حقیقت توسعه دهندگان این پلت فرم به طراحی، اچیومنت، امتیاز و کلاب برای دوستان خود می پردازند که این کار این امتیاز را برای آنان دارد که به صورت یکپارچه برای ویندوز و ایکس باکس قابل استفاده باشد.

تا این زمان تنها بازی هایی که توسط مایکروسافت منتشر می شدند همانند بازی ماینکرفت این قابلیت را داشتند اما هم اکنون با استفاده از کیت توسعه دهنده نرم افزار جدیدی در اختیار بازی سازان قرارمی گیرد و بیشتر موارد مربوط به آینده را تحت الشعاع خود قرار می دهد. این کیت توسعه دهنده با نرم افزاری به نام Microsoft Game Stack معرفی شده و در حقیقت ابزار هایی را شامل می شود که در ساختن عناوین موثر هستند. این عناوین شامل تکنولوژی پردازش ابری است یا همان Azure است که باعث افزایش قدرت اجرایی تلفن های همراه تا حد نا محدودی می شود.

مدیریت بخش بازی های این شرکت به عهده آقای Kareem Choudhry است که در مصاحبه ای که با وب سایت The verge داشت بر روی متحد کردن ۲ میلیارد بازیکن در سراسر جهان که هدف اصلی مایکروسافت است تاکید کرد. حال شاید این سوال پیش بیاید که تفاوت ایکس باکس لایو که آن را از دیگر بازی ها متفاوت می کند چیست؟

در واقع می توان گفت که ایکس باکس لایو یک خدمت آنلاین برای ایکس باکس وان بوده و در حقیقت می توان گفت که پنجره ای است که با آن شما به سمت سرگرمی های جالب توجهی در دنیای بازی راه پیدا می کنید. شما تنها می توانید با عضو شدن در بخش ایکس باکس لایو گلد به طور رایگان به ایکس باکس وان و ایکس باکس ۳۶۰ درجه نیز راه پیدا کنید

رقابت Xbox Live با Google Play
عکس Google Play

رقابت Xbox Live با Google Play

حال می پردازیم به مزیت های استفاده از ایکس باکس لایو که باعث نشان دادن تفاوت فاحش آن از دیگر بازی ها شده است از جمله این مزیت ها این موارد است:
شما می توانید تجربه بازی های آنلاین را با دوستان خود در هر کجای دنیا داشته باشید و از آن لذت ببرید. ویژگی دیگر قابلیت دانلود و بازی کردن با انواع بازی های دمو رایگان و ایکس باکس است. البته در صورتی خواهید توانست از این ویژگی استفاده کنید که عضو ایکس باکس لایو گلد نیز باشید.

در ادامه مقاله رقابت Xbox Live با Google Play باید افزود: از جمله دیگر مزیت های ایکس باکس لایو مشاهده انواع عناوین تصویری و ورزشی است که با استفاده از ESPN و همچنین NLLF می توان این کار را به سادگی انجام داد. همچنین می توانید از دیگر نرم افزار های ورزشی نیز برای انجام این فرآیند استفاده نمود. شما با استفاده از ایکس باکس لایو خواهید توانست فیلم و یا سریال های تلویزیونی را مشاهده کنید.

از دیگر قابلیت های بارز ایکس باکس لایو گوش کردن به موسیقی با استفاده از ابزار هایی مثل Groove و I Heart radio است. به منظور بهبود و توسعه دادن بازی ها و سرگرمی های بیشتر ایکس باکس لایو با استفاده از گوشی تلفن همراه و یا تبلت خود به راحتی می توانید یک صفحه نمایش دوم برای خود به ارمغان آورید.

شما با استفاده از ایکس باکس لایو خواهید توانست در هر کجا که بخواهید به بازی های ابری دسترسی داشته باشید. این حالت در صورتی امکان پذیر است که شما ایکس باکس گلد را نیز داشته باشید. ایکس باکس لایو همچنین این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا بهتر بتوانید بازی، موسیقی، فیلم و یا حتی یک نمایش تلویزیونی را پیدا کنید از صدای خودتان برای انجام این کار استفاده کنید.

نکته مهم و جالب توجه دیگر این است که شما می توانید به راحتی کنسول ایکس باکس وان حود را با استفاده از دو روش اتصال باسیم و اتصال بدون سیم به ایکس باکس لایو تبدیل کنید. البته سریع ترین و مطمئن ترین روش برای تبدیل ایکس باکس وان به ایکس باکس لایو اتصال با سیم است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =