روش راه اندازی کردن سیستم پلی استیشن VR

این سوالی است که پس از خریداری دستگاه پلی استیشن VR و به محض باز کردن آن برایتان پیش می آید. چرا که پس از باز کردن بسته خریداری شده، با تعداد زیادی کابل و قطعات مربوط به آن رو به رو می شوید. به خاطر همین پس از مشاهده کابل ها با خود می گویید “چگونه آن ها را سرهم کنم؟” برای همین ما به شما انجام این کار را آموزش خواهیم داد تا دیگر نگران چنین مسئله ای نباشید. البته جدا از آموزش ما نیز انجام این کار چندان مشکل و پیچیده نیست. بنابراین اگر به دنبال آموزش هستید با ما همراه باشید تا نحوه چگونگی راه اندازی سیستم پلی استیشن VR را به شما آموزش دهیم.

آشنایی با تجهیزات پلی استیشن VR

بنظرم قبل از اینکه به طور مستقیم برویم سر اصل مطلب و به آموزش راه اندازی سیستم پلی استیشن VR بپردازیم، بهتر است ابتدا با تجهیزات این دستگاه آشنا شویم. از جمله قطعات مربوط به این دستگاه به مواردی چون HDMI Cable، USB Cable، AC Adabtor، AC pawer cord، VR headset connection cable، VR headset، Stereo headphones، Processor unit و Printed materials می توان اشاره نمود. همچنین با خریداری باندل این دستگاه می توانید پس از باز کردن جعبه، دوربین پلی استیشن را نیز مشاهده کنید.

قبل از شروع به کار اول از هر چیز، باید به خاموش بودن تلویزیون و کنسول خود اطمینان داشته باشید. پس قبل از هر کاری ابتدا تلویزیون و کنسول پلی استیشن خود را خاموش کنید تا پس از آن مشکلی پیش نیاید. سپس کابل HDMI را که احتمالا به کنسول خود متصل کرده اید، از حالت اتصال به کنسول خود خارج کرده و آن را به پردازنده پلی استیشن VR متصل نمایید.

پس از انجام این عمل، کاری که شما باید انجام دهید این است که دوربین پلی استیشن را به کنسول پلی استیشن ۴ متصل نمایید. بهترین نقطه ای که برای نصب دوربین به پلی استیشن ۴ می توانید در نظر بگیرید، درست در فاصله ۱.۴ متری از سطح زمین است که برای انجام این کار می توانید از ارتفاعی که تلویزیون با سطح زمین دارد، استفاده کنید. حتی اگر انجام این کار نیز برای شما امکان پذیر نبود، می توانید به راحتی استفاده از میز تلویزیون را جایگزین استفاده از خود تلویزیون کنید.

یعنی دوربین را بر روی میز تلویزیون قرار دهید تا ارتفاع نسبی مورد نظر به وجود آید. در ادامه پس از اینکه کابل HDMI را به پردازنده پلی استیشن VR متصل نمودید، کابل USB را از قسمت مربوط به بخش جلویی پلی استیشن ۴ به قسمت پشتی پردازنده پلی استیشن VR متصل نمایید. پس از انجام اقدامات فوق، حال نوبت به این می رسد که کابل برق پلی استیشن VR را به پریز برق متصل نمایید تا جریان برق ایجاد شود.

در مرحله بعدی شما باید بخش کاور شده اتصالات پردازنده پلی استیشن VR را به جهت عقب کشیده و سپس کابل های اتصال دهنده پلی استیشن VR را متصل نمایید. حال نوبت آن رسیده که هدست را به کابل اتصال دهنده پلی استیشن VR متصل نمایید. البته شما می توانید در صورت تمایل از هندزفری خود نیز استفاده کنید.

پس از اتصالات فوق، می توانید همه چیز را که در ابتدا خاموش کرده بودید روشن کنید. یعنی تلویزیون، PS4 و هدست خود را روشن کنید. اگر تمامی اتصالات را به درستی انجام داده باشید، همه چیز روشن شده و بر روی هدست خود شاهد تشکیل یک نورLED آبی رنگ خواهید بود.
به یاد داشته باشید که پس از روشن کردن هدست، ممکن است دستگاه از شما بخواهد تا نرم افزار خود را با استفاده از بروزرسانی ارتقا دهید. پس از انجام بروزرسانی، شما قادر به انجام تنظیمات اولیه خواهید بود.

تنظیمات دوربین

در ابتدا برای شما ذکر کردیم که بهترین فاصله ای که دوربین از سطح زمین می تواند داشته باشد، چیزی حدود ۱.۴ متر است. حال این را بدانید که شما نیز باید با دوربین فاصله ای ۲ متری داشته باشید. هنگامی که در فاصله مناسبی نسبت به دوربین قرار گرفتید، به یاد داشته باشید که کنترلر کنسول را به دست بگیرید تا دوربین پلی استیشن توانایی شناسایی آن را داشته باشد. درضمن اگر به خوبی مقابل دوربین قرار نداشته باشید و یا پس از آن افراد دیگر از روبروی شما رد شوند و یا در دید دوربین قرار گیرند، شما باید از اول تنظیمات را از سر بگیرید.

به یاد داشته باشید که برای تنظیمات دوربین پلی استیشن خود همواره می توانید وارد منوی Setting شده و با انتخاب گزینه Devices، دستگاه Playstation VR را انتخاب نموده و در نهایت با استفاده از گزینه Adjust PS Camera تنظیمات مربوط به دوربین را انجام دهید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + 20 =