رونمائی سونی از کنترل جدید PS4

رونمائی شرکت سونی از کنترل جدید خود برای PS4

اگر با کنسول های بازی آشنایی دارید و از طرفداران آن ها هستید، حتما می دانید که این کنسول ها در یک دستگاه اصلی خلاصه نمی شوند و همواره لوازم جانبی متفاوتی همراه آن ها خواهد بود تا اجازه تجربه بهتر و جذاب تری را به شما بدهند. کنسول پلی استیشن ۴ هم جزو این دسته کنسول ها بوده و همواره با لوازم جانبی متفاوتی عرضه می شود. از جمله این لوازم که توسط شرکت سونی عرضه می شود، می توان به هدست، استند و ریموت رسانه ای اشاره کرد.

اما یکی از مهم ترین وسیله های جانبی این کنسول، کنترلرها می باشند. همراه هر کنسولی یک کنترلر هم وجود دارد و پلی اسیتشن ۴ هم از این قائده مستثنی نیست. در مورد کنترلرها باید گفت که این امکان وجود دارد که شرکت های دیگری به جز سونی، به تولید کنترلر برای پلی استیشن ۴ اقدام کنند که در این صورت به این کنترلرها، کنترلرهای شخص ثالث می گویند اما بهترین گزینه برای انتخاب، کنترلرهای خود شرکت سونی می باشد که با این کنسول سازگاتر هستند.
کنترلرهای ساخت خود این شرکت، به دوال شاک معروف هستند. دوال شاک ها، همواره تداعی کننده PlayStation های نسل قبل هستند و به همین دلیل در بوجود آوردن حـسی نـوسـتـاژیـک بـرای شـمـا، به خـوبـی عـمـل می کـنـنـد. بـهتر بـودن کنتـرلـرهای سونی به معنای عدم کیفیت دیگر کنترلرها نمی باشد چرا که آن ها نیز داری قابلیت های مخصوص به خود می باشند.

رونمائی شرکت سونی از کنترل جدید خود برای PS4
رونمائی شرکت سونی از کنترل جدید خود برای PS4

از جمله این ها می توان به کنترلر Scuf Impact اشاره کرد که از قابلیت های آن می توان به نرم و روان بودن کلید ها و جوی استیک های آن، بی سیم بودن آن و طراحی بسیار خوب یک پورت میکرو USB برای اتصال دستگاه به کنسول شما اشاره کرد. اما قطعا یکی از بهترین گزینه ها، کنترلر دوال شاک ۴ شرکت سونی می باشد که ویژگی های آن از بقیه بهتر و کیفیت آن بالاتر است.
این کنترلر، با طراحی بهتری نسبت به محصولات قبلی همراه بوده و نظر طرفداران را به خود جلب کرده است. در این محصول جدید، کلیدهای آنالوگ کوچک تر شده و راحت تر قابل استفاده است. تاچ پد این دوال شک هم از نوآوری های جدید آن می باشد چرا که تا به حال، شاهد صفحه لمسی در کنترلرهای قبلی این شرکت نبودیم و این نوآوری، کنترلر جدید را بسیار هیجان انگیز کرده است.
با وجود قابلیت های خوب این کنترلر شرکت سونی، این شرکت باز هم قصد به روز رسانی آن را داشته و همواره سعی در ارائه محصولی جدید با ویژگی های نو می کند تا بتواند نظر طرفداران خود را جلب کند. به همین خاطر دست به ساخت و عرضه کنترلرهایی جدید زده که می توان آن ها را در نوع خود بی نظیر دانست. این کنترلرها در واقع همان کنترلر دوال شاک ۴ هستد اما با این تفاوت که با بدنه شفاف ساخته شده اند.

رونمائی شرکت سونی از کنترل جدید خود برای PS4
رونمائی شرکت سونی از کنترل جدید خود برای PS4

البته این شرکت در سال ۲۰۱۵ هم اقدام به تولید و انتشار کنترلر با بدنه شفاف کرده بود و این سری جدید، یادآور همان نسل پیشین خود که برای پلی استیشن ۱ طراحی و عرضه شده بودند، می باشند. در نسل جدید کنترلرهای شفاف، تاچ پدها به خوبی بهبود یافته اند و دارای یک نوار نوری هم می باشند. این نسخه های جدید از کنترلر، در سه رنگ عرضه می شوند و این سه رنگ عبارتند از: آبی، قرمز و کریستالی.
اگر با دقت به این کنترلرها نگاه کنید، حتما برای شما تداعی کننده کنسول Game Boy Color خواهد بود. شما این محصولات را با رنگ دلخواهتان در هر مکانی نخواهید یافت چرا که شرکت سونی اقدام به عرضه آنها در برخی فروشگاه های خاص کرده است. فروشگاه Gamestop، به فروش رنگ کریستالی آن اقدام کرده است. رنگ قرمز را هم تنها در فروشگاه Best Buy خواهید یافت و در مورد رنگ آبی هم باید گفت که آن توسط فروشگاه Walmart به فروش می رسد.
این کنترلرهای جدید، دارای قابی شفاف در قسمت بالایی خود هستند و از این طریق، شما قادر خواهید بود تا محتویات کنترلر خود را مشاهده کنید. البته باید بدانید که قسمت زیرین آن ها شفاف نبوده و مانند قبل دارای حالتی رنگی می باشند.البته خبرهایی هم از عرضه این کنترلرها در رنگ های دیگری مانند آبی نیمه شب و سیاه استیل وجود دارد که هنوز به اثبات نرسیده است و اگر این اتفاق بیفتد، این کنترلر تبدیل به یکی از متنوع ترین کنترلرهای موجود در بازار برای کنسول پلی استیشن ۴ خواهد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + دوازده =