رونمایی از باکس آرت بازی Days Gone PS4

رونمایی از باکس آرت بازی Days Gone PS4

مطمئنا اولین تصویری که از یک بازی دیده می شود و بیشترین تأثیر را بر روی مخاطب خود می گذارد؛ طرح روی جلد یا همان باکس آرت آن بازی است. در واقع نشان دهنده ی هویت و شخصیت بازی به کاربر همان باکس آرت آن می باشد. از همین رو یکی از دلایل مهم در موفقیت تجاری بازی ها طرح روی جلد آنها میباشد. پس سازندگان بازی برای اینکه بتوانند اثر خود را پر فروش کنند میبایست دقت، ظرافت و جذابیت بالایی را برای تصویری که قرار است بر روی جلد بازی طراحی شود؛ در نظر بگیرند.

تا زمانی که بازی در قفسه فروشگاه ها قرار می گیرد نگاه مشتری را به خود جلب کند و منجر به خرید آن شود. طراحی کاور کتاب بدون شک باید با خلاقیت بالا طراحی شده همچنین دارای صفحه آرایی متفاوت و مختلفی باشد تا بیننده را وادار به درنگ و تامل نماید. بی شک چنین جلدی باعث جلب توجه مخاطب به سمت خود و تأثیرگذار خواهد بود، اما صرفا با همین عناصر یک جلد لزوما به جلدی عالی تبدیل نمی شود.

یک جلد خوب علاوه بر اینکه زیبا و خلاقانه است، باید توانایی انتقال حس و حال بازی PlayStation 4 به مشتری را نیز داشته باشد.از آنجایی که همیشه یک ارتباط منطقی بین کیفیت بازی و زیبایی طرح روی جلد آن وجود ندارد؛ بنابراین بارها ممکن است شاهد این بوده باشیم که یک بازی از لحاظ کیفیت بسیار عالی بوده ولی طرحی که روی جلد آن است اصلا خوب و جالب نباشد و حتی برعکس این داستان نیز اتفاق افتاده است که طرح روی جلد یک بازی خوب باشد.

رونمایی از باکس آرت بازی Days Gone PS4
رونمایی از باکس آرت بازی Days Gone PS4

در حالی که اصلا کیفیت جالبی خود بازی ندارد.البته ممکن است که سازندگان و ناشران بازیها در گذشته خیلی به طرح روی جلد بازی های خود اهمیت نمیدادند و اصلا توجهی به این موضوع نداشتند؛ اما حالا اوضاع کاملا تغییر کرده و کمتر شاهد این هستیم که یک بازی فوق العاده با کیفیت و بزرگ دارای یک طرح کاملا بی کیفیت و معمولی باشد. و همین امر باعث شده است که انتخاب بهترین طرح از بین تمام بازی های روز دنیا کار بسیار دشواری باشد.

حال با توجه به تمام نکاتی که گفته شد اخیرا استودیو Bend برای روی جلد بازی Days Gone که انحصارا برای کنسول بازی پلی استیشن ۴ ساخته شده است تصویری را طراحی کرده و به رونمایی از آن پرداخته است.در حال حاضر شاهد طرح روی جلد بازی Days Gone در سایت های خرده فروشی بازی ها هستیم. حال میخواهیم به توصیف تصویر این طرح که بر روی باکس آرت بازی Days Gone نقش بسته است، بپردازیم.

در این طرح دیکن سنت جان که کاراکتر اصلی بازی است به تصویر کشیده شده است که بر روی زمین نشسته و با در دست داشتن اسلحه خود به موتور سیکلتش تکیه داده است. در برابر وی جنازه هایی بر روی زمین افتاده اند که تنها پاهای آنها به تصویر کشیده شده است. و در پشت سر آن شاهد تعداد زیادی فریکر (موجوداتی شبیه به زامبی) هستیم که ظاهرا در حال حمله به دیکن هستند.

جالب است بدانید که این تصویری که هم اکنون به عنوان طرح باکس آرت بازی Days Gone در دسترس مخاطبین است در واقع نسخه ی کوچکتری از یکی از پوسترهای معروف Days Gone است که مدتها قبل سازندگان بازی و استودیو Bend آن را منتشر کرده بودند که تنها تفاوتش با پوستر در این است که تصویر برای تبدیل شدن به طرح روی جلد میبایست متحمل یک سری تغییرات در اندازه های خود میشد تا بتواند به بهترین طرح روی جلد تبدیل شود و همچنین شرکتهای سازنده لوگوهای خود را نیز به تصویر اضافه کرده اند.

رونمایی از باکس آرت بازی Days Gone PS4
رونمایی از باکس آرت بازی Days Gone PS4

بد نیست که برای آشنایی بیشتر با این بازی ۵ نکته هم در مورد گیم پلی آن بدانید.

  •  چک پوینتهای Nero: سازمان Nero از اصلی ترین گروه های مقابله با فریکرها و از مهم ترین امیدهای مردم ایالت اورگن بود. تک تک این چک پوینتها در حال ایجاد یک چالش جدید برای بازیکن می باشند.
  •  کمپ ها و پناهگاه ها: شما میتوانید در میان افراد دشمن با آتش سوزی ایجاد هرج و مرج و تفرقه کنید و یا فردی از آنها را به گروگان بگیرید و یا حتی عده ای از آنها را بترسانید تا موفق به بیرون کردن آنها از کمپ ها و پناهگاه ها شوید و از وسایل آنها و خود پناهگاه استفاده نمایید.
  •  لانه های فریکرها: شما میبایست در روشنایی روز این لانه ها پیدا کرده و به پاکسازی آنها و کشتن یا سوزاندن دسته جمعی فریکرها که یکی از تهدیدهای جدی شما در بازی هستند، بپردازید.
  •  مشاغل: شما در طول بازی علاوه بر دشمنانتان با افرادی مواجه میشوید که میتوانید با آنها در صلح باشید و در اجتماع ها و کمپ های آنها شرکت داشته باشید و این به شرطی است که شما یک سری از مشاغل که جزو وظایفتان است را انجام دهید.
  •  تعداد بسیار زیاد شخصیت ها: بازی Days Gone دارای شخصیت های بسیار بسیار زیاد است که اکثر آنها هم فریکر هستند و شما در لحظه به لحظه ی بازی باید حواستان جمع باشد که ناگهان مورد حمله فریکرها و یا دشمنانتان قرار نگیرید.
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 5 =