رونمایی از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift S

رونمایی از هدست واقعیت مجازی Oculus Rift S

در زمان مراسم GDC ، تازه ترین تولید شرکت آکیلوس وی را ارائه کرد.هدست واقعیت مجازی VR در شکلی جدید با نام آکیلوس ریفت اس ویژه کامپیوتر ها ارائه می شود. به علاوه آکیلوس گفته هایی را نیز در مورد آکیلوس کوئست عنوان کرد که مورد هدست مستقل از قبل معرفی شده بود .
از جمله های ویزگی های بارز آکیلوس ریفت اس این است که باعث می شود به جهت اینکه حرکات هدست تشخیص داده شوند وسایل خارجی نیاز نباشد و باعث می شود که به سادگی گیمر بتوان با آن کار کند.این سنسور ها با عنوان Oclus Insight شناخته می شوند و به مخاطب این امکان را خواهد داد تا به صورت آزادانه تر حرکت کند و هدست به شکل مستقل از آکیلوس کوئست هم از آن استفاده خواهد کرد ، آکیلوس کوئست دارای چهار عدد سنسور و آکیلوس پنج عدد سنسور دارد.
میزان وضوح تصویر آکیولس ریفت اس برابر با ۱۴۴۰*۲۵۶۰ می باشد که در مورد هر چشم یک عدد برابر با ۱۴۴۰* ۱۲۸۰ مد نظر است . میزان اندازه تازه سازی این هدست برابر با ۸۰ هرتز است که مقداری نسبت به شکل اصلی آن ۹۰ هرتز کم می شود ، این مسئله ای است که خود شرکت آکیلوس دلیل آن را بی نیاز بودن از سخت افزار های قوی با وجود افزایش وضوح تصویر می داند.
هدستی که به تازگی با عنوان آکیلوس تولید و ارائه شده است از نظر طراحی به نسبت قبل بهتر است و پشت این هدست شکلی شبیه به پلی استیشن VR خواهد داشت که کمک می کند تاذ گیمر در شرایط بهتری هنگام انجام بازی قرار بگیرد.به علاوه یک خروجی صوتی نیز در این هدست تعبیه شده است و در مورد استفاده از وسایل صوتی اجباری وجود ندارد.در طراحی این هدست یک جک ۳.۵ میلیمتری نیز وجود دارد که این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا خودش از هدست خودش ستفاده کند. 

شرکت آکنولس بر این موضوع تاکید دارد که ریفت اس را نباید ریفت ۲ قلمداد کرد ، به دلیل اینکه این هدست وسیله ای است که بر اساس ورژن اصلی آکنولس ریفت مورد طراحی قرار گرفته است با میزان پیشرفت زیادی که دارد به بازیکن این امکان را خواهد داد تا که به همان صورت که برای ریفت بازی می کند به دنبال تجربه بهتر باشد.
به علاوه فهرست بازی های آکیلوس کوئست با ریفت اس تفاوت دارد و به دلیل وجود سخت افزار مستقل این هدست نباید از آن به میزان هدست هاس مستقل انتظار داشته باشیم، کوئست از اولین روز عرضه بیش از۵۰ بازی را برای خود خواهد داشت که کسانی که ریفت را دارند می توانند از ان نیز استفاده کنند.
نکته مهم دیگر این است که کیلوی کوئست پردازنده Qualcomm Snapdragon 835 را مورد استفاده قرار می دهد.
این پردازنده دارای ۶۴ گیگابایت حافظه است که نمونه هایی با تعداد حافظه های بیشتر نیز وارد بازار می شوند.چنین هدستی که دارای با ۷۲ هرتز میزان وضوح تصویرش به اندازه ۱۴۴۰*۱۶۰۰ است و در صورتیکه آکیلوس ریفت اس از LCD استفاده کند، آکیولس کوئست دارای نمایشگر OLED خواهد بود.
این دو هدست که هر دو تازه هستند در سال ۲۰۱۹ و در فصل بهار با قیمتی برابر ۴۰۰ دلار ارائه می شوند و این موضوع به علاقه مندی دوستداران در دنیای مجازی وابسته خواهد بود که به دنبال ابزار مستقلی هستند که با هدست کاملا پیشرفته دوست دارند تجربه بازی های ویدئویی را داشته باشند.
اعلام شده است که کمپانی آکیلوس یکی از فعال ترین کمپانی ها در زمینه فناوری اطلا عات است ، امروزه فیس بوک توانسته این کمپانی را به مبلغ ۲ میلیارد دلار از آن خود بکند.بر طبق اطلاعاتی که زاگربرگ در فیس بوک به انتشار رسانده است ، در مورد اهمیت این خرید مطالبی را عنوان کرده است.از جمله این مطالب سیاستی است که فیس بوک به دلیل تبدیل شدن پلتفورم آکبولس به یک پلتفورم جدید و ایجاد تجربه ای نو وجود دارد. او در مورد موضوع بازی های رایانه ای که از موضوعات اولیه در این حوزه است را بیان کرده است.
به علاوه نمونه هاییرا از آنچه که مد نظر دارد ارائه می دهد که از جمله این موارد انجام دادن بازی های رایانه ای در یک فضای وسیع تر ، حاضر شدن در کلاس درس و به دیدن پزشک رفتن می باشد.
حقیقت این است که شرکت سونی خیلی جدی به این موضوع ورود پیدا کرده است . با حضور سونی به عنوان یکی از فعالان این حوزه ، یعنی یک رقیب مسلط برای آکیولس پیدا می شود. ولی پس از اینکه این شرکت توسط فیس بوک به تصاحب در آمد ، باید به جهت اینکه بتوان از پتانسیل کاربران فیس بوک از موقعیت موفقیت آمیز آکیولس اطلاع پیدا کنیم باید صبور باشیم.
پالمر لاکی به عنوان کسی که کمپانی آکیولس را بنا کرد، توانست حدود دو سال پیش تولید خود را در قالب یک استارت آپ و کیک استارتر عرضه کند و از آن به بعد هم تمام تلاش خود را به منظور پیشرفت و توسعه شرکت خود انجام داده است. کار گروهی که برای توسعه و پیشرفت فیس بوک کار می کند از پتانسل بالای این محصول مطمئن است.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =