بازی فورتنایت (Fortnite) رکورد تعداد بازیکنان را شکست

بازی فورتنایت

بازی فورتنایت که محصول شرکت Epic Games می باشد، پیشرفت جدیدی به دست آورده و آن هم افزایش در تعداد بازیکنان او می باشد. بر اساس آخرین اخباری که شرکت اپیک گیمز منتشر کرده است، بازی فورتنایت طی چهار ماه گذشته گیمر های زیادی را به سوی خود جذب کرده است.

بازی فورتنایت
فورتنایت

بازی فورتنایت که محصول شرکت Epic Games می باشد، پیشرفت جدیدی به دست آورده است و آن هم افزایش در تعداد بازیکنانش می باشد. بر اساس آخرین اخباری که شرکت اپیک گیمز منتشر کرده است، بازی فورتنایت طی چهار ماه گذشته گیمر های زیادی را به سوی خود جذب کرده است.

چرا که حدود چهار ماه پیش که برابر با تاریخ دسامبر سال ۲۰۱۸ می باشد، این بازی حدود ۲۰۰ میلیون گیمر داشته و اکنون این آمار به ۲۵۰ میلیون نفر رسیده است.
موسس شرکت اپیک گیمز و در واقع مدیر عامل آن، در مورد روند پیشرفت بازی فورتنایت صحبت هایی داشته و به نکاتی اشاره کرده است. او در سخنان خود چنین بیان داشته که خانم ها چیزی حدود ۳۵% از بازیکنان این بازی پر طرفدار را تشکیل می دهند که چنین موضوعی در رابطه با بازی های تیراندازی کمتر پیش می آید. ایشان دلیل وقوع چنین مسئله ای را از کنار هم قرار گرفتن بازیکنان این بازی در یک فضای اجتماعی می داند. علاوه بر این ها، بازی فورتنایت در زمینه افزایش تعداد کاربران به طور همزمان نیز رکورد کسب کرده است. بدین معنی که وقتی بازی فورتنایت در کره جنوبی عرضه شد، پس از مدت کوتاهی تعداد کاربران بازی فورتنایت به طور همزمان به ۸.۳ میلیون نفر رسید. این آمار نشان دهنده این موضوع است که بازی فورتنایت در یک مدت زمان واحد و مشخص مورد استقبال حداقل ۸ میلیون نفر از مردم جهان قرار گرفته است. این خبر و آمار برای یک شرکت سازنده یک خبر فوق العاده است. خبری که نشان دهنده موفقیت در خلق یک شاهکار بی نظیر است که اگر اینگونه نبود، تا این حد مورد توجه عموم مردم قرار نمی گرفت.

بازی فورتنایت
فورتنایت

بازی فورتنایت از انواع پلتفرم ها پشتیبانی می کند

در کنار همه این صحبت ها باید به این موضوع نیز اشاره کرد که یکی از دلایل و یا حتی شاید اصلی ترین دلیل افزایش تعداد کاربران این بازی جدا از جذابیت منحصر به فردی که دارد، می تواند رایگان بودن این بازی و قابل دسترس بودن آن بر روی انواع پلتفرم ها باشد. اینکه یک بازی در آن واحد که تهیه و نصب آن برای علاقه مندان به این بازی به صورت رایگان در نظر گرفته شده، دارای قابلیت نصب بر روی انواع پلتفرم ها نیز می باشد. این عامل اصلی برای افرایش تعداد کاربران آن محسوب می شود. به این معنی که بازی فورتنایت هم اکنون بعد از گذشت ۲ سال از شروع فعالیتش، از تمامی پلتفرم ها پشتیبانی می کند.

پلتفرم های بازی فورتنایت

  • پلی استیشن
  • نینتندو سوئیچ
  • ایکس باکس وان
  • پی سی
  • اندروید

دو بخش رایگان و غیر رایگان بازی فورتنایت

این بازی از دو بخش رایگان و غیر رایگان تشکیل شده است که بخش رایگان آن خود به دو بخش تقسیم می شود. بخش های رایگان این بازی با نام های Fortnite Battle Royal و Fortnite Creative و بخش غیر رایگان آن نیز با نام Fortnite: Save The World شناخته می شود. شرکت اپیک گیمز از افرادی که از موتور Unreal استفاده می کنند، چیزی حدود ۱۰۰ میلیون دلار به عنوان حمایت از این افراد در نظر گرفته است. چنین امری به دلیل استقبال بالای افراد از بازی فورتنایت به دلیل جذابیت بیش از حد آن است.

فروشگاه Epic Games Store

چندی پیش شرکت اپیک گیمز فروشگاهی به نام Epic Games Store تاسیس کرد. در این فروشگاه شما می توانید علاوه بر بازی فورتنایت، نسخه پی سی بازی های مورد علاقه تان را نیز تهیه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 14 =