اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

رکورد فروش بازی Darksiders 3 PS4 و رسیدن به سوددهی

رکورد فروش بازی Darksiders 3 PS4 و رسیدن به سوددهی

رکورد فروش بازی Darksiders 3 PS4 و رسیدن به سوددهی

بازیهای رایانه ای امروزه با حجم بالایی از گردش مالی که در بازار صنایع مربوط به سرگرمی به خود اختصاص داده اند، دارای اهمیت ویژه ای شده اند. این امر طی دهه های اخیر و با ظهور نسخه هایی جدید از وسایل و ابزارهای انجام بازیهای ویدئویی اتفاق افتاده است که شاید مهمترین آن به بازار آمدن نسل های جدیدتری از کنسولهای بازی باشد.
این کنسولهای بازی پلی استیشن ۴ با توجه به کیفیتی که از خود ارائه میدهند آنچنان مخاطب را در خود غرق نموده و تحت تاثیر قرار میدهند که گذر ساعتها زمان با آنها همچون چشم بر هم زدنی سپری میشود. البته این نکته نیز نباید فراموش شود که فرآیند تولید یک بازی ویدئویی، خصوصاً هنگامی که پای پروژهای بزرگ در میان باشد، میتواند سالها به طول انجامیده و لذا تبدیل به فرآیندی بسیار گران شود (مشابه آنچه برای پروژههای سینمایی در جریان است).
عوامل بسیاری در تولید و پخش یک بازی ویدئویی تا رسیدن آن به دست مصرف کننده دخیل هستند. از جمله این عوامل میتوان به ایده پرداز، نویسنده، خلق کننده کاراکترها، گرافیست ها، متخصصین برنامه نویسی، تهیه کننده، کارگردان، آهنگساز، صداپیشه ها، شبیه سازهای حرکتی و بسیاری دیگر از عوامل تاثیرگذار اشاره نمود. از این رو گران قیمت بودن پروسه تولید یک بازی ویدئویی نباید هم دور از ذهن باشد.

رکورد فروش بازی Darksiders 3 PS4 و رسیدن به سوددهی

رکورد فروش بازی Darksiders 3 PS4 و رسیدن به سوددهی

با این وصف هنگامی که یک بازی ویدئویی وارد بازار رقابت با سایر بازی ها میشود مسیر بسیار دشواری برای نخست جبران هزینه های خود و سپس ایجاد سود برای سازندگان خود در پیش دارد. مسیری که بعضاً درخصوص برخی از بازیها بنابر دلایل مختلف نهایتاً طی نشده و این بازیها را تبدیل به یک شکست تجاری میکند.
در کنار این موضوع میتوان به نقش منتقدین در عرصه ی بازیهای ویدئویی هم اشاره داشت که عموماً با دسترسی پیش از موعد به بازیها و یا در اولین ساعات انتشار بازی اقدام به انتشار نقدهای خود درخصوص مسائل فنی و محتوایی بازی میکنند. بسیاری از اوقات این نقدها میتواند در راستای جهت دهی به بازار بسیار مهم باشد، خصوصاً هنگامی که چند بازی مطرح، تاریخ انتشاری نزدیک به هم داشته باشند.
اما موارد بسیاری هم مشاهده شده است که علیرغم عدم استقبال منتقدین از یکی بازی، آن بازی مورد استقبال عامه قرار گرفته است. عموماً این مورد در خصوص بازیهایی رخ میدهد که ارائه نسخه جدیدی از یک بازی محبوب باشند. شاید یکی از مثالهای بارز در این خصوص بازی Darksiders III باشد.

بازی Darksiders III یک بازی تک‌نفره در ژانر اکشن و ماجراجویی است که دارای سبک مبارزه تن به تن بوده و یک Hack & Slash تمام عیار است. این بازی علاوه بر کنسول پلی استیشن ۴ برای PC و ایکس باکس یک نیز به طور همزمان منتشر گردید. نسخه اولیه این فرانچایز در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. نسخه دوم این بازی Playstation 4 در سال ۲۰۱۲ منتشر شد که توسعه آن کاری مشترک از Vigil Games و استودیو Gunfire Games بود.
انتشار این نسخه نیز توسط THQ صورت پذیرفت. اما با تغییراتی که در ساختار هردو شرکت توسعه دهنده و ناشر صورت گرفته بود و پس از ارائه دو نسخه فرعی در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، سرانجام در نوامبر ۲۰۱۸ نسخه جدید بازی تحت عنوان Darksiders III منتشر گردید. توسعه دهنده این بازی استودیو Gunfire Games است که کار خود را از سال ۲۰۱۴ با محوریت David Lionel Adams از نفرات کلیدی Vigil Games آغاز نموده است.
در نهایت انتشار این بازی توسط کمپانی اتریشی صورت پذیرفت.
اخیراً گزارش مالی شرکت THQ Nordic مربوط به سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۸ منتشر گردید. بازی Darksiders III در این بازه زمانی پرچمدار بازیهای این شرکت بوده و تبعاً تاثیر اصلی بر شرایط بیلان مالی شرکت در گزارش مالی ذکر شده را داشته است.

رکورد فروش بازی Darksiders 3 PS4 و رسیدن به سوددهی

رکورد فروش بازی Darksiders 3 PS4 و رسیدن به سوددهی

مطابق اعلام این شرکت بر اساس استقبال چشمگیری که که از این بازی به عمل آمده است بازی Darksiders III نه تنها از عهده هزینه های توسعه و تولید، بازاریابی، فروش و انتشار خود برآمده است بلکه با سودآوری مناسبی که ایجاد نموده است، موفق به اعمال رشد چشمگیری در تراز مالی شرکت در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته شده است.
همچنین این شرکت اعلام کرده است با توجه به استقبال قابل توجه انجام شده از این بازی تصمیم در تسریع انتشار نسخه ارتقای یافته ی اولین نسخه ی این بازی برای کنسول نینتندو سوییچ گرفته است. آنچه که مسلّم است با انتشار محتوی قابل دانلود بازی Darksiders III که هنوز انتشار پیدا نکرده است بر میزان درآمدزایی این بازی افزوده نیز خواهد شد.
علاقه مندان به فرانچایز Darksiders که تاکنون تنها با توجه به خط داستانی این بازی امیدوار به انتشار نسخه یا نسخه های بعدی این بازی بودند، با توجه به سود مناسبی که این بازی برای شرکت THQ Nordic ایجاد نموده و این بازی را به یکی از اولویت های کاری این شرکت تبدیل نموده است، بیش از پیش به انتشار ادامه بازی خوش بین خواهند بود.

مرکزخرید دات کام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =