رکورد فروش یک ملیونی بازی World War Z کمپانی Saber Interactive

رکورد فروش یک ملیونی بازی World War Z کمپانی Saber Interactive

رکورد فروش یک ملیونی بازی World War Z کمپانی Saber Interactive    

رکورد فروش یک ملیونی بازی World War Z کمپانی Saber Interactive   

World War Z عنوان یکی از بازی های ویدئویی پرمخاطبی است که از زمان عرضه با استقبال خوبی از سوی علاقمندان همراه شد. استودیوی Saber Interactive به عنوان سازنده این بازی در طی خبری اعلام کرده است که World War Z با گذشت یک هفته از زمان عرضه با استقبال بی نظیری از سوی مخـاطبان هـمـراه شـده اسـت. بـه طـوری کـه در ایـن مـدت کوتـاه بـیـش از ۱ مـیـلـیـون نـسـخـه فـروش کـرده اسـت. جـالـب اسـت بـدانـیـد کـه اسـتـقـبـال بـی نـظـیـر از World War Z فـقـط از سـوی هـواداران اتـفـاق افـتـاده اسـت.

اما نگاه منتقدان و کارشناسان به World War Z در نقطه مقابل علاقمندان و گیمرها قرار دارد. کارشناسان بر این باورند که World War Z مستحق دریافت امتیازات بالا نیست و در بخش های مختلف بازی اشکالاتی به چشم می خورد. اگر تا کنون این بازی را امتحان نکرده اید، حتما با خواندن این مطلب در سر دوراهی بدی قرار گرفته اید! بدون شک در این شرایط یا باید به نظرات منتقدان رجوع کنید و یا به سلیقه و انتخاب گیمرها دلگرم شوید!
البته تجربه ثابت کرده است که گیمرها هیچ گاه بدون دلیل از یک بازی ویدئویی پشتیبانی نمی کنند. خصوصا در حال حاضر که سلیقه مخاطبان و گیمرها به میزان قابل توجهی ارتقا یافته است و با نگاهی ریزبینانه تر به مسائل و المان های موجود در بازی های نسل هشتمی می نگرند. بدون شک اگر یک عنوان تازه می تواند در هفته اول ، بیش از ۱ میلیون نسخه فروش داشته باشد، یعنی این بازی از نگاه گیمرها مورد تائید و باکیفیت است.

رکورد فروش یک ملیونی بازی World War Z کمپانی Saber Interactive
رکورد فروش یک ملیونی بازی World War Z کمپانی Saber Interactive

با این تفاسیر به نظر می رسد که این بازی زامبی محور به مذاق علاقمندان این سبک از بازی ها خوش آمده است. در راستای این استقبال بی نظیر، تیم سازنده World War Z در حساب توییتری این بازیPlayStation ۴، ضمن تشکر از تمامی افرادی که از این عنوان استقبال کرده اند، اعلام کرده است که به زودی تمام مشکلات و نواقص بازی رفع خواهد شد. ضمن اینکه به مخاطبان وعده داده شده است که در مدت زمانی کوتاه محتواهای تازه ای به این عنوان اضافه خواهد شد.
جالب است بدانید که در راستای توییتی که در صفحه World War Z به نمایش درآمد، “فروشگاه اپیک گیمز” اخباری را در مورد فروش این عنوان اعلام کرد. زیرا فروش نسخه pc این عنوان در انحصار این فروشگاه قرار دارد. بر طبق اخباری که از سوی اپیک گیمز منتشر شده است این میزان فروش فقط به کامپیوترهای شخصی تعلق دارد. به نظر می رسد که World War Z در ادامه فروش خود به امتیازات و رتبه های بالاتری هم برسد. زیرا این عنوان علاوه بر کامپیوترهای شخصی، برای پلی استیشن۴ و ایکس باکس وان هم در دسترس است.

نگاهی کلی به World War Z
تجربه ثابت کرده است بازی های زامبی محور که اتفاقات آن با همکاری گیمرهای مختلف پیش می رود، به سرعت در میان بازی بازان شناخته و محبوب می شوند. حالا اگر سازندگان این عناوین به برخی از المان های موثر و مهم توجه داشته باشند و به حقوق گیمر احترام بگذارند، بازی های مورد نظر خیلی زود به عناوین محبوب و ماندگار در صنعت بازی های ویدئویی تبدیل می شوند. بدون شک در این شرایط منتقدان و گیمرها تا سال ها در مورد خوبی های این عناوین صحبت می کنند.
اگر چه استقبال از این عنوان بی نظیر بوده است، اما کمبودهایی در World War Z دیده می شود که می شد با رفع آنها اثر با کیفیت تری را در اختیار گیمرها قرار داد. داستان بازی در World War Z چندان پیچیده نیست. شما در این عنوان در نقش یکی از ۴ کاراکتر اصلی بازی فرو خواهید رفت. در طی بازی در شهرها و اماکن مختلفی حضور دارید که باید بتوانید در هر مرحله به نحوی خودتان را از چنگال زامبی ها زنده بیرون بکشید.

رکورد فروش یک ملیونی بازی World War Z کمپانی Saber Interactive
رکورد فروش یک ملیونی بازی World War Z کمپانی Saber Interactive

البته این کار در مراحل مختلف متفاوت است. بدین ترتیب در هر مرحله و با توجه به ویژگی های هر بخش، باید به دنبال راه تازه ای برای رسیدن به نقطه امن بازی باشید. به طور کلی روایت داستانی بازی چندان قوی نیست و این یکی از نقاط ضعف اساسی در World War Z به حساب می آید. شخصیت پردازی ها هم چندان تعریفی ندارد. به طوری که شما در ابتدای بازی آشنایی مناسبی با کاراکترها ندارید.
و در صورتی که علاقه ای به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها نداشته باشید، تا پایان بازی با شخصیت هایی کم عمق و سطحی مواجه خواهید بود که ارتباط گرفتن با آنها خیلی هم آسان نیست.
در نهایت باید بگوییم که بازی های زامبی محور در نسل هشتم اصلا کم و محدود نیستند. بسیاری از این بازی ها از همان ابتدای کار از سوی گیمرها کنار گذاشته شدند. لذا عـنـاویـنـی که بـا ایـن سـبـک و سـیاق در میان گیمرها جا باز کرده اند، یعنی فاکتورهای لازم برای جلب رضایت بازی بازان را داشته اند.
البته که شاید در برخی از بخش ها کمبودهایی داشته اند، اما روی هم رفته عناوین قابل قبولی بوده اند. بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که World War Z به عنوان یک بازی زامبی محور، پتانسیل لازم برای جلب رضایت مخاطبان را داشته است. اگر تیم سازنده تمام همت خود را به کار گیرد تا محدودیت ها و نواقص این بازی را برطرف کند، همه چیز در مورد World War Z بهتر خواهد شد.

مرکزخرید دات کام

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 4 =