رکورد فروش ۱.۸ میلیون نسخه ای بازی Dead by Daylight PS4 کمپانی Behaviour Interactive

کورد فروش ۱.۸ میلیون نسخه ای بازی Dead by Daylight PS4 کمپانی Behaviour Interactive

Dead by Daylight جزو آن بازی های جذابی است که در سال ۲۰۱۶ میلادی به خانه ها راه پیدا کرد. تیم سازنده، این بازی را برای پی سی تدارک دیده بود. اما استقبال بی نظیر از این بازی موجب شد تا فکر تولید آن برای سایر پلتفرم ها هم به مرحله اجرا برسد. به تازگی کمپانی Starbreeze اعلام کرده است که بازی Dead by Daylight بیشتر از ۱.۸ میلیون نسخه فروش داشته است. البته لازم به ذکر است این رقم بالا نشان دهنده فروش این بازی بر روی پی سی است.
زیرا زمانی که کمپانی Starbreeze این خبر را اعلام کرد، تنها دو روز از عرضه بازی Dead by Daylight بر روی سایر پلتفرم ها گذشته بود.
اگر پیشتر به دنیای Dead by Daylight وارد شده باشید، حتما با جذابیت های آن هم به خوبی آشنایی دارید. اما اگر تا کنون این بازی PS4 را امتحان نکرده اید و تصمیم دارید تا عنوان تازه ای را برای کنسول هایتان پیدا کنید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا کمی بیشتر بازی Dead by Daylight را مورد بررسی قرار دهیم.

آشنایی با بازی Dead by Daylight
آیا به بازی های هیجانی و ترسناک علاقه دارید؟ بازی هایی که وقتی وارد آنها می شوید، شدت ضربان قلبتان را به وضوح احساس می کنید. اگر به دنبال این دست از عناوین هستید، پس برای امتحان کردن بازی Dead by Daylight تردید نکنید. شما می توانید در این بازی در نقش یک قاتل یا قربانی فرو بروید. دنبال کردن بازی در جایگاه هر یک از این دو جذابیت های خاص خودش را دارد. اگر قاتل را انتخاب کنید، باید در طول بازی به دنبال پیدا کردن طعمه باشید و اگر نقش قربانی را انتخاب کنید، همیشه استرس خواهید داشت! چون باید مدام در حال پیدا کردن یک روزنه و راه فرار باشید.
بازی برای افرادی که نقش قاتل را انتخاب کنند، چند گزینه فراهم کرده است. لذا شما می توانید از میان قاتل ها یکی را انتخاب کنید. نکته مهمی که در این میان وجود دارد، این است که هر یک از قاتل ها دارای یک سری نوار قدرت هستند و می توانید در طول بازی نیروهای مختلف آنها را ارتقا دهید. البته بگذارید چیزی را از همان ابتدای کار بگوییم. متاسفانه این سیستم ارتقای شخصیت های بازی چندان به کارتان نخواهد آمد و نمی توانید تاثیر آن را در گیم پلی بازی احساس کنید. اگر نقش یک قاتل را در Dead by Daylight بپذیرید، وارد دنیایی گسترده خواهید شد.
شما به محیطی وسیع وارد می شوید، محیطی که در آن محدودیت های زیادی برایتان تعریف شده است. کار اصلی شما در این محیط، پیدا کردن ۴ قربانی است. البته زمان می برد تا این مفهوم را به خوبی درک کنید. در زمانی که به بازی وارد می شوید، همه چیز گنگ و نامفهوم است و نمی دانید که دقیقا باید چه کاری انجام دهید. به همین خاطر است که سعی کردیم در این رابطه شما را راهنمایی کنیم. وقتی بدانید که در Dead by Daylight کاری به جز کشتن ۴ قربانی ندارید، کمی از سردر گمی بیرون می آیید. اگر بخواهیم در همین ابتدای کار یک نقد اساسی به Dead by Daylight وارد کنیم، می توانیم به همین مفهوم نبودن گیم پلی اشاره کنیم. شاید تصور کنید که این مشکل چندان اهمیتی ندارد. اما واقعا این طور نیست. سر در گم شدن گیمر آن هم در ابتدای بازی اصلا چیز لذت بخشی نیست.
در این بازی ۴ ژنراتور وجود دارد. این ژنراتورها جای قربانیان را لو می دهند. در واقع اگر بخواهید آنها را بکشید باید در محیط بازی به دنبال ژنراتورها بگردید. قربانیان به دنبال راهی هستند تا بتوانند از طریق ژنراتورها فرار کنند و شما به عنوان یک قاتل باید راه فرارشان را سد کنید. این را بدانید که نیروی قاتل ها برای از بین بردن قربانیان از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع نیروهای هر کدام از قاتل ها با دیگری تفاوت دارد و همین موضوع تعیین کننده برد یا باخت شما خواهد بود. حالا به سراغ محتوای بازی می رویم.
متاسفانه در Dead by Daylight هیچ محتوای خاصی وجود ندارد که بتواند ذهنتان را به خودش درگیر کند. داستان محتوایی بازی همان چیزی بود که پیشتر گفتیم! یعنی شما فقط و فقط باید به دنبال چهار قربانی بگردید. اگر تصور می کنید که این مقدار محتوا راضی کننده است، پس امتحانش کنید. اما اگر فکر می کنید که محتوا از المان های مهم برای امتحان کردن یک بازی است، باید بگوییم که در Dead by Daylight چیز زیادی دستگیرتان نخواهد شد.
البته این را هم بگوییم که Dead by Daylight در بدبینانه ترین حالت ممکن حداقل ۱۰ تا ۱۵ بار ارزش امتحان کردن را دارد و احتمالا پس از آن دلتان زده می شود.
این مشکل در زمانی که در نقش قربانی ظاهر می شوید، بیشتر از قبل جلوه می کند. چون شما در در نقش یک قربانی کار زیادی برای انجام دادن ندارید و فقط باید به دنبال راهی برای نجات جانتان باشید.
ایده ای که در بازی Dead by Daylight نقش بسته است، واقعا جذاب و ارزشمند است. اما به نظر می رسد که تیم سازنده نتوانسته است تا این ایده ها را با محتوایی پر و پیمان ترکیب کند. برترین های بازی پلی استیشن ۴ را از سایت ما تهیه کنید.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 17 =