اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

زمان طراحی شخصیت های Devil May Cry 5 PS4 بیشتر از ساخت یک لایو اکشن بود

زمان طراحی شخصیت های Devil May Cry 5 PS4 بیشتر از ساخت یک لایو اکشن بود

زمان طراحی شخصیت های Devil May Cry 5 PS4 بیشتر از ساخت یک لایو اکشن بود

تهیه کننده بازیDevil May Cry 5 ، آقای میچیتر و اوکابه (Michiteru Okabe)دررابطه با تلاشهای تیم جهت واقعی نشان دادن کارکتر بازی و طراحی آن صحبت کرده است. بعد از گذشت ده سال از انتشار Devil May Cry حالا کمپانی کپکام (Capcom) تصمیم به انتشار سری پنجم این بازی گرفته است و از تریلر بازی مشخص است که سعی بر ارائه بازی با کیفیت بالا داشته اند.
کمپانی کپکام تمام تلاش تیم خود را برای هرچه واقعیتر نشان دادن کارکتر در سری پنجم بازی Devil May Cry قرار داده است. علاوه بر جزئیات صورت به موارد دیگری همچون حرکت، صدا و رفتار هر یک از شخصیتها بسیار دقت شده است که حتما مشابه ژاپنی ها باشند و در این راستا از چهره گرفته تا لباس کارکترها را اسکن کرده است یعنی مثلا لباس پس از طراحی اسکن میشود و به بازی پی اس ۴ وارد میشود. در جریان جدیدترین مصاحبهای که میچیترو اوکابه انجام داده است در رابطه با جزئیات و سختی های کار میگوید:
شاید ابتدا فکر نمیکردیم که دقت در هرچه واقعیتر نشان دادن کارکتر اصلی به قدری سخت و زمانبر باشد که از ساخت یک لایو اکشن نیز بیشتر به هزینه و زمان نیاز دارد. مثلا هنگامی که خواستیم حرکت بازیکنان را طراحی کنیم تماما به این فکر میکردیم که مطابق با فرهنگ ژاپن باشد در نتیجه نیاز داشتیم یک فرد اصیل ژاپنی را پیدا کنیم که بتواند برای ما نقش بازی کند. برای صدای شخصیت هم فردی را میخواستیم که که تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشد.

زمان طراحی شخصیت های Devil May Cry 5 PS4 بیشتر از ساخت یک لایو اکشن بود

زمان طراحی شخصیت های Devil May Cry 5 PS4 بیشتر از ساخت یک لایو اکشن بود

شاید برای بازیکنان در هنگام بازی مهم نباشه و به جزئیات دقت نکنند اما تیم تلاش خود را کرده است برای آنکه هرچه بهتر ارائه دهد. انجام همه این موارد و دقتی که به کار برده شده است باعث شد که تولید بازی کند پیش رود. میچیترو اوکابه در ادامه مصاحبه میگوید برای یافتن فرد مناسب برای بازی و صدا و همچنین تکنولوژی که بتواند نیاز ما را به نحو درست پاسخ دهد، کشورهای متفاوت را جستجو کردیم.
در نهایت نتیجه تلاشمان یافتن یک استودیو صربستانی به نام۳Lateral بود که توانایی های مختلف را یکجا در خود دارد و توانستیم بازی Devil May Cry 5 را تولید کنیم.
اما آیا این حد پرداختن به جزئیات کاراکتر بازی اهمیت دارد؟ اوکابه در پاسخ به این سوال گفت: سعی ما بر این است که بازیها را به سبک خاص خودمان بسازیم شاید بازیهای بسیار بهتری از بازی ما ساخته شده باشد اما کمتر بازیهایی هستند که مانند ما به جزئیات توجه کرده باشند.
در سریهای گذشته، بازی روال خطی خود را در پیش گرفته بود و شاید مبارزه دانته با دشمنان و شیاطین کمی خسته کننده شده بود. در نتیجه در این سری از بازی برای خارج شدن از روال همیشگی در کنار تمام تلاشی که برای جزئیات شده است داستان بازی را نیز کاملتر کرده اند تا مهیج شود. این سری از بازی PS4 سه کارکتر اصلی خواهیم داشت. با ورود وی (V)، داستان کمی تغییر میکند.
وی شخصیت جدیدی است که از بدو ورود عظم خود را برای از بین بردن دشمنان به کار گرفته است. او پیش دانته میرود و از دانته میخواهد که در راستای از بین بردن شیاطین با یکدیگر همکاری داشته باشند. اما نکته ی مرموزی که این وسط وجود دارد این است که قصد و هدف وی از این کار کاملا نامشخص است و حتی سازندگان نام کامل این کارکتر را فاش نکرده اند بلکه نام مستعاری از آن ذکر شده است.
روال خطی و داستانی دانته هیچ تغییری نکرده است و آمدن کارکترهای قدیمی شاید سورپرایزی برای هواداران باشد مانند لیدی و تریش.
شخصیت نیرو با تیم دویل می کرای نیز قصد دارد تا تمام شیاطین را از بین ببرد و در این راه نیکو نیز با او هم هدف و همیار است. در این سری از بازی ویژگی اینرشیا (Inertia) حذف شده است.

زمان طراحی شخصیت های Devil May Cry 5 PS4 بیشتر از ساخت یک لایو اکشن بود

زمان طراحی شخصیت های Devil May Cry 5 PS4 بیشتر از ساخت یک لایو اکشن بود

در سریهای قبلی وجود این قابلیت باعث میشد که کاراکترها بسیار راحت بتوانند هنگام حرت از ضربات و کومبوها استفاده کنند. هنگامی که سری سوم این بازی منتشر شد این ویژگی به آن اضافه شد. اما در این نسخه به طور کامل از بازی حذف شده که همین امر باعث تغییرات در گرافیک آن میشود. اما مسلما زمانی که تا این حد به جزئیات اهمیت داده میشود در راستای تکنیکی کردن بازی نیز کوشیده اند.
در این زمینه در فریم دیتا تغییرات عدیدهای به وجود آوردهاند و حرکات جدیدی در مبازرات اضافه کرده اند. و بخاطر تغییراتی که در موتور گرافیکی به وجود آمده است از EX Attack نیز سهل تر میتوان استفاده کرد. این ضربات مخصوص کاراکتر نیرو است که میتواند شمشیر خود را آتشین کند.
بازی Devil May Cry 5 (هشت مارس ۲۰۱۹) یا در تاریخ ۱۷ اسفند ماه برای کاربران پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان کامپیوترهای شخصی عرضه میشود.

مرکز خرید دات کام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − دو =