اخبار بازی های ایکس باکس, اخبار بازی های پلی استیشن, ایکس باکس, بلاگ, پلی استیشن

ساخته شدن بخش بتل رویال بازی Battlefield V PS4 توسط کرایتریون گیمز

ساخته شدن بخش بتل رویال بازی Battlefield V PS4 توسط کرایتریون گیمز

ساخته شدن بخش بتل رویال بازی Battlefield V PS4 توسط کرایتریون گیمز

برخی از بازی های ویدئویی دارای آن چنان محتوی جذابی هستند که خود امکان انتشار مجدد آن ها در قالب یک مجموعه بازی دنباله دار را برای سازندگان خود فراهم می آورند. یک بازی برای رسیدن به چنین درجه ای از جذابیت و موفقیت می بایست تمامی المان ها موثر در این زمینه از جمله خط داستانی گیرا، شخصیت پردازی قوی، طراحی ظاهری جذاب شخصیت ها، کیفیت ساخت و گرافیک بالا و غیره را به صورت یک جا دارا باشد.
البته سازندگان بازی های ویدئویی هنگامی که اثر تولید شده توسط آن ها با چنین موفقیتی روبه‌رو می شود، تنها به ساخت نسخه های جدید که طبعاً در آن ها شاهد ادامه خط داستانی و یا اعمال تغییرات تکنولوژیکی هستیم، بسنده نکرده و برای توسعه و انتشار بیشتر بازی خود از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد. یکی از دلایلی که امروزه بازی های ویدئویی دارای رونقی بیش از همیشه هستند اضافه شدن قابلیت انجام بازی به صورت آنلاین است.

ساخته شدن بخش بتل رویال بازی Battlefield V PS4 توسط کرایتریون گیمز

ساخته شدن بخش بتل رویال بازی Battlefield V PS4 توسط کرایتریون گیمز

عبارت Battle royale در خصوص حالتی از بازی ها عنوان می شود که آن بازی به صورت آنلاین و چند نفره انجام می شود و دارای تم دنیای باز بوده و هدف در آن زنده ماندن است. این عبارت از یک فیلم ژاپنی به همین نام به عاریه گرفته شده است. بسیاری از بازی ها یا مجموعه بازی های موفق تولید شده در دهه های اخیر با اهدافی نظیر افزایش میزان فروش، پر کردن فضای بین دو نسخه از یک بازی، مطرح کردن مجدد نام بازی در بازار و غیره اقدام به انتشار حالات فرعی برای بازی های خود می کنند.
حالت بازی Battle royale هم یکی از همین حالات فرعی است که عموماً برای بازی های اکشنی که دارای ژانر تیراندازی اول شخص هستند منتشر می شود. اخیراً و با همین رویکرد شاهد انتشار اخباری درخصوص تولید حالت Battle royale برای بازی محبوب Battlefield V هستیم.
نخستین نسخه از مجموعه بازی Battlefield در سال ۲۰۰۲ و با عنوان Battlefield 1942 منتشر گردید.
این بازی که توسط شرکت سوئدی EA Digital Illusions که خود از شرکت های تابعه ی شرکت Electronic Arts آمریکا است توسعه داده شده و انتشار آن را EA به عهده داشت. علیرغم آن که این بازی در ابتدا تنها برای کامپیوترهای شخصی منتشر شده بود، توانست نقطه آغاز یک مجموعه بازی موفق و پول ساز باشد که از آن زمان تاکنون در دوازده نسخه اصلی و تعدادی زیادی از حالات فرعی منتشر شده است.

ساخته شدن بخش بتل رویال بازی Battlefield V PS4 توسط کرایتریون گیمز

ساخته شدن بخش بتل رویال بازی Battlefield V PS4 توسط کرایتریون گیمز

انتشار این حالات فرعی اکثراً به صورت ارائه محتوی قابل دانلود و یا بروزرسانی هایی بوده است که برای نسخه های اصلی بازی منتشر شده است. نخستین نسخه از این بازی که هم زمان با PlayStation ۳ برای کنسول پلی استیشن ۴ نیز منتشر گردید بازی Battlefield 4 بود که انتشار آن به سال ۲۰۱۳ بازمی گردد. اما آخرین نسخه موجود از این بازی پرطرفدار سبک تیراندازی اول شخص در بازار تحت عنوان Battlefield V در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.
انتشار این بازی هم زمان برای پلی استیشن ۴، PC و ایکس باکس یک در سطح جهانی صورت پذیرفت. البته مطابق معمول انتشار چنین بازی-هایی، کسانی که بازی را پیش خرید نموده و یا نسخه های لوکس بازی را خریداری نموده بودند از امکان دسترسی زودتر از موعد به بازی بهره مند گردیدند. این بازی از لحاظ خط داستانی در ادامه بازی Battlefield 1 بوده و ماجراهای آن در زمان جنگ جهانی دوم می گذرد.
اخیراً اخباری در خصوص انتشار سومین محتوی قابل دانلود تهیه شده برای حالت Battle royale بازی Battlefield V منتشر شده است. این بخش از بازی که Firestorm یا طوفان آتش نام دارد حاصل همکاری شرکت Criterion Games با تیم سازنده این بازی خواهد بود. شرکت Criterion Games که یکی دیگر از شرکت های تابعه ی EA آمریکا است، یک شرکت انگلیسی فعال در زمینه توسعه بازی های ویدئویی است که در سال ۱۹۹۳ تاسیس شده و سابقه توسعه و تولید بازی هایی نظیر Need for Speed و Star Wars: Battlefront را دارد.
اطلاعاتی که اخیراً درخصوص طوفان آتش منتشر شده است حاکی از جذابیت فوق العاده این بازی است. این بازی که قابلیت بازی هم زمان تا ۶۴ نفر را به طور آنلاین دارا است امکان انجام بازی به صورت تک نفره، دو نفره و یا جوخه های ۴ نفره وجود دارد. بازی با فرود شما با چتر در محیط بازی آغاز شده و از همان ابتدا تلاش اصلی شما می بایست در راستای جمع کردن اسلحه، مهمات و تجهیزات دیگر باشد.
در این بخش از بازی شما امکان استفاده از تمامی تجهیزات محیطی موجود نظیر خودرو، تانک، قایق و حتی هلیکوپتر را نیز خواهید داشت. استفاده از مکان ها و ساختمان های موجود در محیط بازی نیز می تواند بر جذابیت این بازی بیافزاید. خـصـوصـاً   آن که از قرار مـعـلـوم بـرای انـهدام ایـن ساختـمان هـا طـراحی خـاص و مـنـحصـر به فردی توسط Criterion Games صـورت گرفـتـه اسـت.
در انتها ذکر این مطلب ضروری است که شاید دشمن اصلی شما در این بخش از بازی آتشی باشد که شما را محاصره کرده است و در صورت توقف و جا ماندن در مسیر این طوفان آتشین جز خاکستر چیزی از شما و تجهیزاتی که به زحمت به دست آورده اید باقی نخواهد ماند.

مرکزخرید دات کام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + شش =