خریداری استودیوی سازنده بازی Guitar Hero

بازی Guitar Hero PS4

یکی از استودیو هایی که توسط کمپانی یوبیسافت خریداری شده استودیوی سازنده بازی Guitar Hero PS4 است. این بازی در بخش آنلاین خود دارای طرف داران زیادی است که هم اکنون هم بین بازی بازان در حال اجراست این بازی در کمپانی اکتیویژن در استودیوی FreeStyleGames ساخته شده که با فروش این بازی به کمپانی یوبیساف، استودیوی FreeStyle Games تغییر نام داد به نام جدید Ubisoft Leamington. البته به احتمال زیاد مدیر این استویو هم تغییر خواهد کرد والبته یوبیسافت مدیر لایقی برای آن در نظر گرفته البته این چیزی از لیاقت مدیر قبلی کم نمی کند.

بازی Guitar Hero PS4
عکس بازی Guitar Hero PS4

خیلی دور از ذهن نیست که شرکت یوبیسافت اقدام به خرید استودیوهای دیگر بکند چون در گذشته هم این کار را کرده و احتمالا در آینده هم این کار را خواهد کرد اگر چه بعضی گمان می کنند که یوبیسافت نمی تواند به استقلال خود ادامه دهد وشاید شرکت های دیگر در حال برنامه ریزی برای خریدن یوبیسافت باشند،که بعید به نظر می رسد زیرا یوبیسافت یک کمپانی قوی در تولید بازیهای ویدیویی است وجزء پولدارترین کمپانی های دنیا است این کمپانی فرانسوی در سال ۱۹۸۶ توسط برادران گیلموت تاسیس شد که علاوه بر بازیهای ویدیویی گاها به تولید فیلم و انیمیشن هم می پردازد، تا به امروز حدود بیست ونه استودیوی فعال دارد که بزرگترین آنها در تورنتو است.

اغلب بازی بازان این کمپانی بزرگ را با نام بازی مشهور Assassin’s Creed می شناسند. یکی از عمده دلایل موفقیت یوبیسافت این است که این کمپانی برای تولید هر بازی از موتور گرافیکی متناسب با آن بازی استفاده می کند برای همین بیشتر بازی های تولیدی این کمپانی دارای گرافیک بسیار مناسبی هستند مانند بازی معروف (فار کرای) و همینطور یوبیسافت در اولین تجربه تولید بازی آنلاینش توانست نظر چیزی حدود ده میلیون بازی باز را به خود جلب کند که رقم قابل ملاحظه است و باعث شده نامش در لیست ده کمپانی برتر تولید بازی های ویدیویی قرار گیرد.

همچنین با فروش بازی هایش به علاقه مندان به یکی از ثروتمند ترین کمپانی های موجود در این ضمینه تبدیل شد و هم اکنون علاوه بر بازیهای ویدیویی در حال ورود به بازیهای موبایلی هم هست تا از سود این بازار هم عقب نماند. یکی از استودیوهایی که توسط کمپانی یوبیسافت خریداری شده استودیوی سازنده بازی Guitar Hero پلی استیشن ۴ است.

این بازی در بخش آنلاین خود دارای طرف داران زیادی است که هم اکنون هم بین بازی بازان در حال اجراست این بازی در کمپانی اکتیویژن در استودیوی FreeStyleGames ساخته شده که با فروش این بازی به کمپانی یوبیساف، استودیوی FreeStyle Games تغییر نام داد به نام جدید Ubisoft Leamington. البته به احتمال زیاد مدیر این استویو هم تغییر خواهد کرد والبته یوبیسافت مدیر لایقی برای آن در نظر گرفته البته این چیزی از لیاقت مدیر قبلی کم نمی کند.

بهتر آن است که مختصری در مورد شرکت اکتیویژن بدانیم ،البته بازی بازان به خوبی این شرکت را می شناسند. شرکت اکتیویژن یک شرکت آمریکایی است که اولین تولید کننده فیلم برای آتاری بوده است، فعالیتش را در سال ۱۹۷۹ آغاز کرده وبا تمام فراز ونشیب ها تا به امروز ادامه داده است به جزء بازی معروف Guitar HERO بازی ها و فیلم های زیادی از تولیدات این کمپانی وارد بازار شده است که در این رابطه می توان به بازی هایی چون) سری تونی هاوک (و سری) مرد عنکبوتی اشاره کرد. البته از بازی های محبوب کالاف دیوتی وکراش، سرنوشت وبلور…

نمی توان به راحتی گذشت البته بازی های خوب دیگری هستند که در اینجا نمی توانیم به همه آنها بپردازیم. اما با خبرهای بدی که جدیدا شنیده می شود کمی در مورد شرکت اکتیویژن نگران می شویم جدیدا شنیده شده که سهام این شرکت افت شدیدی داشته و همینطور این شرکت تعدیل نیروی زیادی را اعمال کرده است که البته خود شرکت عنوان کرده تعدیل نیرو به دلیل این است که شرکت علاقه مند است نیرو های بازی ساز بیشتری استخدام کند برای همین نیرو هایی که در این راستا نیستند را تعدیل می کند از همه اینها بگذریم.

جدا شدن مدیر عامل اکتیویژن هم بسیار ناخوشایند است چرا که (اریک هرشبرگ) یکی از بهترین مدیر عاملان در عرصه تولید بازی هایی ویدیویی است و جدا شدنش از اکتیویژن مطمئنا اثر سویی بر عملکرد این شرکت خواهد داشت ولی اکتیویژن بیشتر دلش به کال اف دیوتی گرم است و واهمه ایی از این اتفاقات ندارد در آینده باید دید آیا این بازی همچنان می تواند در این بازار سود آور به رقابت خود ادامه دهد؟ چرا که بیشتر شرکت ها در حال ارائه بازی های آنلاین رایگان هستند و مبحث مالی برای بازی بازان بسیار مهم است.

بازی Guitar Hero PS4
عکس بازی Guitar Hero PS4

حال بهتر است به بازی مورد نظرمان یعنی بازی محبوب گیتار هیرو بپردازیم. با توجه به اینکه اکتیویژن آن را به طور کامل به یوبیسافت واگذار کرده ولی با این وجود اعلام کرده هنوزهم از این بازی پشتیبانی خواهد کرد. بازی گیتار هیرو یک بازی موسیقی محور است در این بازی شما بعنوان یک نوازنده گیتار وارد بازی می شوید شما برای این بازی یک کنترلر مخصوص در اختیار دارید که با پیروی از الگوهای ارائه شده در بازی می توانید بنوازید.

این بازی PS4 جزء بازی های نسل هشتم است این بازی به خاطر نوع طراحی جالب و کارآمد مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته است. گیتار هیرو دارای ۴۲ آهنگ است که بر روی دیسک به علاقه مندان ارائه می شود البته ناگفته نماند که شما با استفاده ازمود GHTV که مانند یک تلویزیون دائما در حال استریم آهنگ هایی است که برای این بازی در نظر گرفته شده است، بالغ بر ۲۰۰ اهنگ.که هر روز بر تعداد این آهنگ ها اضافه می شود و با استفاده از GHTV می توانید دائما آهنگ های جدید دانلود کنید.

البته این امکان برای گیمر فراهم شده است که اگر گیمر به آهنگ خاصی علاقه مند است و دوست دارد آن را اجرا کند می تواند آن آهنگ را خریداری نماید البته گیمرها از یک سری از خدمات این بازی راضی نیستند به طور مثال همین خرید درون برنامه ایی که امیدواریم که یوبیسافت این گونه نارضایتی ها را مد نظر قرار دهد و باعث ارتقا بیشتر این بازی گردد.

یک نکته دیگر که در مورد این بازی بهتر است بدانید این است که در بخش کریر بازی از انیمیشن استفاده نمی شود بلکه از ویدیوهای زنده الهام می گیرد که به جذابیت بازی در بخش CH Live می افزاید؛ درجه سنی که برای این بازی در نظر گرفته اند بالای سیزده سال است این بازی به طور رسمی در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد که اولین سری این بازی در سال ۲۰۱۰ بعد از warriors of ROCK است البته مد نظر داشته باشید این یک بازی کاملا متفاوت است شاید برای بعضی این سوال پیش بیاید که برای انجام این بازی آیا لازم است که از قبل نواختن گیتار را بلد باشیم یا خیر؟

ما در اینجا به شما این اطمینان را می دهیم که تمام افراد حتی مبتدی می توانند با اتصال به اینترنت و به صورت آنلاین این بازی مفرح را در کنار خانواده تجربه کنند و لذت نواختن گیتار را درحافظه شان ثبت کنند، با هنرمندان معروفی چون Ed Sheeran ،Blitz Kids و هنرمندان دیگری که در هنگام بازی با آنها مواجه خواهید شد و همچنین با موزیسین های قدیمی این عرصه نیز آشنا می شوید این بازی همانطور که می دانید اول شخص اجرا می شود و شما در نقش کسی هستید که در روی صحنه به هنرنمایی می پردازد و درعین حال می توانید برخورد های تماشاچیان را در رابطه با اجرای خود ببینید.

البته این بازی به صورت چند نفره هم اجرا می شود که رتبه شما در رقابت با دیگر گیمرها بررسی می شود این موضوع به هیجان بازی می افزاید حال با این تفاسیری که از بازی، شرکت تولید کننده و ناشر آن به دست آوردید می توانید پیش بینی کنید که با خرید این بازی توسط کمپانی یوبیسافت آیا بازی Guitar Hero PS4 ارتقا می یابد؟ و یا اینکه در سراشیبی سقوط می افتد؟ ولی با تاریخچه ایی که از بازیهای یوبیسافت داریم و همین طور خرید و فروشهایی که این کمپانی بزرگ و ثروتمند هر ساله انجام می دهد اینطور به نظر می رسد که باید منتظر اتفاقهای خوبی در رابطه با این بازی باشیم.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 3 =