همکاری سازندگان بازی Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima PS4

به تاریخ هر ملت و سرزمینی که نگاه کنیم قطعا مبارزاتی در آن بوده که گاهی موفق و گاهی نیز ناموفق بوده است و در این میان همیشه افرادی بوده اند که به دلیل علاقه شان به سرزمین و در واقع به زبان عامیانه تر به دلیل اِرق ملیشان دست به تلاش و مبارزه برای حفظ سرزمین خود و باز پس گرفتن آن زده اند همان طور که میبینیم در دنیای سینما فیلم های زیادی از آن ها ساخته شده که ماندگار شدند.

اما این بار بازی جالبی از این مبارزات ساخته شد که بی شک میتواند توجه علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند که در واقع این بازی برای افرادی که علاقه ی زیادی به مبارزه و ایستادگی در برابر دشمنانی که به سرزمینشان حمله و تجاوز میکنند و یا افرادی که دوست دارند به عمق تاریخ سفر کنند تا بدانند چه اتفاقی در آن افتاده گزینه ی مناسبی میباشد که میتوانند در قالب یک سرگرمی از آن بهره ببرند.

Ghost of Tsushima PS4
Ghost of Tsushima PS4

این بازی که Gost of Tsushima یا همان شبح تسوشیما نام دارد میتواند به جایگاه خوبی در قالب بازی های اکشن و در سبک ماجراجویی دست پیدا کند. یکی از نکات درگیر کننده ی این بازی آن است که راهنمایی در بازی جهت یافتن مسیر وجود ندارد و این نکته گاهی میتواند جذب کننده باشد و گاهی هم خسته کننده اما این که در محلی که ممکن است هر خطری در کمین باشد بدون هیچ نقشه و راهنمایی تنها بمانی می تواند تا حدود زیادی هیجان انگیز باشد و گاهی هم کمی چاشنی ترس با آن مخلوط شود که البته هیجان آمیخته به ترس حسی است که اغلب برای افراد لذت بخش است.

معمولا افراد از بازی هایی که فضا سازی طبیعی تری دارد لذت بیش تری میبرند و در واقع بیشتر با شخصیت های بازی همزاد پنداری میکنند و غرق در بازی میشوند از این رو سازنده ی این بازی که استودیو ساکرپانچ است به دیدن دو تن از اساتید هنر های رزمی رفتند و خواستار همکاری این اساتید با استودیو برای ساخت بهتر بازی شدند. نام این دو فرد ماساکامو کاوامی و ریوستسو ایده است که در مدرسه ی تنشینریو هیوهو که در شهر توکیو ساخته شده است مشغول تعلیم هستند.

ماساکامو کاوامی که استاد این مدرسه است و ریوستسو ایده نیز که دستیار اوست و هر دو با یک دیگر در این مدرسه مشغول آموزش فوت و فن های رزمی و سامورایی به علاقه مندان هستند .جزیره ی تسیوشیما که متعلق به استان ناگاساکی است و در جنوب غربی کشور ژاپن قرار گرفته است سال ها پیش مورد حمله ی مغول ها قرار گرفت و متاسفانه مغول ها بسیاری از افراد این جزیره را کشتند.

و بسیاری را نیز شکنجه کردند و بقیه ی افراد را نیز به اسارت خود در آوردند که دلیل اصلی این شکست نا منظمی ارتش ژاپنی ها بود که به شکست سخت این جزیره ختم‌ شد .پس از آن افراد زیادی در پی گرفتن انتقام از مغول ها بر آمدند که در واقع محوریت اصلی این بازی بر این پایه بنا شده است و جین که در واقع اصلی ترین شخصیت بازی PlayStation 4 است قیام میکند و سفری را شروع میکند که این سفر ماجرا های پر حادثه ای را رقم میزند و ما نیز امید داریم که جیم بتواند موفق بشود و انتقام افراد بی گناهی که در این جنگ کشته شدند را بگیرد.

این اساتید سامورایی در صورت همکاری با این استودیو در جهت ساخت این بازی بی شک باعث متحول شدن این بازی میشوند و این طبیعی تر جلوه کردن فضا باعث جذب مخاطبان بیشتری به این بازی شده و در نتیجه این بازی میتواند پس از مدتی به یک بازی پر فروش و جنجالی تبدیل بشود و همچنین از جذابیت های دیگر بازی این است که جنجگو ی انتقام گیر با یک اسب.

یک قلاب و چوب و بدون هیچ راهنمایی به مسیر خود ادامه میدهد و به امید پیروزی است که این امید خود حس خوبی را به مخاطب القا میکند .امید است که همان طور که پیش بینی میشود این بازی بتواند به جایگاه خوبی دست یابد و جزء پر فروش ترین های سال بشود و جایزه های بزرگی را از آن خود بکند البته هنوز تاریخ مشخصی برای راهی شدن این بازی به پلی استیشن ۴ ارائه نشده ولی امید داریم که به زودی این بازی به دنیای بازی های پر مخاطب راه پیدا کند.

کلیدواژه : بازی Ghost of Tsushima PS4
  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − پانزده =