سخت ترین تروفی پلی استیشن ۴

سخت ترین تروفی پلی استیشن 4

به نظر شما سخت ترین تروفی پلی استیشن ۴ کدام است؟ مایکروسافت با دستاوردهایش مردم را سرگرم می‌کند. اما چیزی وجود دارد که رضایت ‌بخش‌تر از کسب تروفی‌های پلاتینیوم نسبت به یک عدد بالاتر است. تروفی‌های دیجیتال ثابت کرده ‌اند که شما به بازی تسلط دارید. تمام چالش‌هایی که سازنده پیش روی شما قرار می‌دهد را فتح کرده و ویژگی‌های درونی و بیرونی بازی را کشف می‌کنید.

در هر بازی الزاماتی وجود دارد که برای به دست آوردن تروفی پلاتینیوم، ابتدا باید آن‌ها را به دست آورید. اما چند وظیفه استاندارد وجود دارد که در اکثر بازی‌ها مشابه هم هستند. احتمالاً باید با بالاترین درجه سختی بازی را تمام کنید. چیزهای کوچک را جمع کنید، چند بار کارهای خاصی کنید و چیزهایی از این دست. البته، دستیابی به هیچ یک از تروفی های پلاتینیوم آسان نیست. اما چند بازی وجود دارد که سازنده آن‌ها سعی کرده ‌اند متفاوت عمل کنند. در این بازی‌ها باید اقدامات تقریباً عالی انجام دهید، ساعت‌ها وقت صرف کنید، یا هر دو کار را انجام دهید تا تروفی پلاتینیوم را به مجموعه خود بیافزایید. بدون در نظر گرفتن بازی‌هایی که کسب تروفی پلاتینیوم در آن‌ها تقریباً غیرممکن است، مانند حالات چند نفره یا تیراندازی، در ادامه به بررسی برخی از بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ می‌پردازیم که در آن به دست آوردن تروفی پلاتینیوم خیلی سخت است.

بازی Crypt of the NecroDancer

زمانی که یک بازی روگ لایت را با یک بازی ریتمی ترکیب کنید، چه چیزی به دست خواهید آورید؟ بازی خارق ‌العاده‌ای با دسترسی تقریباً غیرممکن به تروفی پلاتینیوم. Crypt of the NecroDancer به خاطر سختی بسیار زیادش برای Plat عزیز، در بین شکارچیان تروفی معروف شده است. طبق PSN Profiles، سایتی که تروفی کاربران ثبت ‌نام کرده را ردیابی می‌کند، بیان شده که تنها هفت نفر توانسته ‌اند به این تروفی دست یابند. مسلماً تمام بازیکنان سراسر جهان ردیابی نمی‌شوند، اما اگر تنها هفت نفر از کسانی که فعال هستند و به شکارچیان رهگیری تروفی هستند به آن‌ها دست یافته ‌اند، نمی‌توانیم تصور کنیم چه تعداد دیگری می‌توانند به آن دست یابند.

سخت ترین تروفی پلی استیشن 4
بازی Crypt of the NecroDancer

پس مشکل اصلی چیست؟ چه چیزی باعث شده تکمیل لیست تروفی تا این حد سخت باشد؟ جدا از خود بازی که خیلی بی‌رحمانه است، مانند دیگر بازی‌های روگ، باید حداقل ۵۰ بار بازی را تمام کنید. این شامل استفاده از شخصیت‌های مختلفی که قفلشان را باز می‌کنید، رویارویی با مشکلات بیشتر و بازی با محدودیت‌های مسخره‌ بازی است. حتی این هم با توجه به زمان کافی قابل کنترل است. اما چیزی که بیشتر از همه اذیتتان می‌کند تروفی Lowest of the Low است. برای به دست آوردن آن باید بازی را با هر نه شخصیت قابل بازی شکست دهید، بدون اینکه چیزی بردارید. از مقدسات استفاده کنید و تنها می‌توانید از تجهیزات اولیه استفاده کنید. آیا به این نکته اشاره کردیم که همه این کارها را باید در یک تلاش مداوم انجام دهید و حتی یک بار هم نمیرید؟ بله، خیلی زیاد و سخت است. هرکسی که این Plat را به دست آورد لایق یک تروفی واقعی است.

بازی Super Meat Boy

یکی دیگر از عناوین آینده، که قطعاً آخرین عنوان این لیست از بازی‌هایی با تروفی پلاتینیوم سخت نیست، بازی‌ای است که جریان اصلی بازی‌ها را در هم شکسته است، یعنی Super Meat Boy. این بازی ۲ بعدی پلتفرمی به خاطر سخت بودن مراحل آخرش خیلی سخت است، اما کنترل دقیق و سرعت تلاش‌های شما پس از مرگ، معروف شده است. اگرچه برخلاف Crypt و SMB هیچ جزء تصادفی و رندمی ندارد. با توجه به زمان کافی، شما یاد می‌گیرید که چطور هر سطح را شکست دهید. با این حال، این بدان معنا نیست که همه چیز خیلی ساده و آسان است.

سخت ترین تروفی پلی استیشن 4
بازی Super Meat Boy

Platting SMB یعنی انجام چند کاری که برای افرادی که با بازی آشنایی ندارند، به نظر آسان هستند. اگر شما هم جزء آن افراد هستید، پس می‌دانید که قرار است حدود ۱۰۰ ساعت را به تماشای Meat Boy بنشینید که اره می‌شود و منفجر می‌شود و در غیر این صورت قبل از تمام شدن بازی، آن را رها کنید. ابتدا، باید سطوح Light World را با رتبه A+ تمام کنید تا قفل Dark World و Cotton Alley را باز کنید، در عین حال تمام چیزهای جمع ‌کردنی هم باید جمع شوند. بله، سخت است، اما سختی آن دو برابر هم می‌شود. سپس نوبت به دویدن بدون مرگ می‌رسد. باید همه جهان Light and Dark را بدون حتی یک بار مرگ شکست دهید. هر دنیا ۲۰ مرحله دارد که سختی آن‌ها به ترتیب زیاد می‌شوند. حدود ۲۴۰ مرحله است که باید به خوبی آن‌ها را انجام دهید. خدا به همراهت Meat Boy.

بازی The Elder Scrolls Online

جای تعجبی نیست که MMO، به ویژه مبتنی بر سری Elder Scrolls یکی از کمیاب‌ترین تروفی‌های پلاتینیوم را داشته باشد. این بازی‌ها طوری طراحی شده‌ اند که به هر روشی زندگی شما را مزخرف کنند. اگر فرصت به دست آوردن تروفی ها را در این معادله نداشته باشید و آن‌ها را دریافت کنید، خیلی بد می‌شود. شاید آن‌ها خیلی تلاش کردند تا متوجه شوند، به دست آوردن یک تروفی خاص چقدر می‌تواند مسخره باشد. البته اکثر آن‌ها تا این حد بد نیستند، حداقل با توجه به استانداردهای MMO که اینگونه است. باید مأموریت اصلی را انجام دهید، همه مکان‌های درون بازی را کشف و بررسی کنید و خیلی چیزهای دیگر. البته زمان کافی حتی بیشتر از دو برابر زمانی که نیاز دارید به شما داده خواهد شد.

سخت ترین تروفی پلی استیشن 4
بازی The Elder Scrolls Online

سپس تروفی Emperor وجود دارد. این یکی فقط به یک دلیل واجد شرایط قرارگرفتن در این لیست است. زیرا در لبه تیغ غیر قابل دستیابی است. به طور خلاصه، برای رسیدن به این تروفی باید در بالای تابلوی امتیازات سرور باشید. دقیقاً. سرور، هزاران بازیکنی دارد که ممکن است مدت طولانی‌تری به بازی مشغول باشند و اغلب این زمان بیشتر از زمان بازی شما است. شاید هر بار فقط یک نفر در رأس قرار گیرد. با گذشت زمان امتیازات لازم برای قرارگیری در رأس زیاد می‌شود. پس هر کسی که بخواهد از همین حالا کارش را شروع کند راه و سفری طولانی را در پیش خواهد داشت تا به این Plat برسد.

بازی Wolfenstein 2: The New Colossus

مسلماً این بازی یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های این لیست و دومین بازی از سری Wolfenstein با راه ‌اندازی مجدد است. یعنی Wolfenstein 2: The New Colossus. حال به عنوان یکی از پیشگامان کلی FPS، سری‌های Wolfenstein و Doom تحولات زیادی را پشت سر گذاشته و به ‌هیچ‌ وجه آسان نبوده ‌اند. حتی سختی بازی از نام این کارهای سخت هم مشخص است “Can I play, Daddy” و “Don’t hurt me” تا “I am death incarnate!” و “Mein Leben!”. این عنوان قبلاً و در مقایسه با چند بازی دیگر، به عنوان بازی‌ای با گام برتری در دشواری انتخاب شده بود، اما اگر فردی نتوانسته باشد کنترل تروفی‌ها را به دست بگیرد، تروفی پلاتینیوم هنوز در جدول وجود خواهد داشت!

سخت ترین تروفی پلی استیشن 4
بازی Wolfenstein 2: The New Colossus

Mein Leben که به دلیل دشواری‌اش این نام را گرفته، یکی از آن‌هایی است که با هشدار مرگ همراه است. ابتدا، باید بازی را در “I am death incarnate!” تمام کنید تا فقط قفل آن را باز کنید. که به خودی خود یک شاهکار محسوب می‌شود. اما تکمیل بازی در “Mein Leben!” یک مازوخیسمی است. ابتدا بازی تا حد ممکن سخت است. دشمنان اگر فرصتی برای جاخالی دادن در مقابل تیرهایتان داشته باشند شما را مانند یک دستمال مرطوب نابود می‌کنند. اما بخش اصلی اینجا است: در حالت “Mein Leben!” تنها یک شانس دارید. درست است. اگر در هر بخشی از کل کمپین بمیرید، قسمت ذخیره شده پاک می‌شود و باید بازی را از اول شروع کنید. بدون بارگیری مجدد، بدون نقاط ذخیره‌ سازی، بدون هیچ ‌چیزی.

بازی Injustice: Gods Among Us

بازی‌های جنگی مانند ژانری هستند که انجام همه کارها در آن‌ها خیلی سخت نیست. شاید انتظار دارید تمام شخصیت‌ها را باز کنید، همه حالات بازی را کامل کنید و شاید می‌خواهید چندین حرکت ویژه و کارهایی از این دست انجام دهید. همه این‌ها در بازی Injustice: Gods Among Us درست است. جنگجوی قهرمان DC، اما این جایی است که بازی تازه شروع می‌شود. سازنده بازی چیزهای بسیار زیادی را در بازی قرار داده و باید کارهای بسیار زیادی کنید تا تروفی پلاتینیوم را به دست آورید. اول از همه باید سه ستاره، حداکثر رتبه، را در مأموریت‌های S.T.A.R Lab کسب کنید. چند مأموریت وجود دارد؟ خب راستش را بخواهید فقط ۲۴۰ مأموریت. این به اندازه کافی ترسناک است. اما این موضوع را هم در نظر بگیرید که این مأموریت‌ها در هر شخصیت درون بازی پخش شده ‌اند، یعنی باید با تمام لیست شخصیت‌ها بهترین رتبه را به دست آورید.

بازی Injustice: Gods Among Us
بازی Injustice: Gods Among Us

برای غلبه بر حال نبرد باید تروفی Ultimate Battler را به دست آورید. این بازی حتی برای طرفدارانی که عاشق مبارزه هستند هم به جنگی خسته ‌کننده و طاقت ‌فرسا تبدیل می‌شود. برای افرادی که نمی‌دانند، باید بگوییم حالت نبرد، مجموعه‌ای از ۲۰ مسابقه است که باید به ترتیب در آن‌ها پیروز شوید. هر یک شرایط مختلف در هر سطحشان دارند و سطح دشواری آن‌ها به تدریج زیاد می‌شود. واقعاً به سطح ابرمرد مهارت‌ها و تجارب نیاز دارید تا در طول مسیر رسیدن به این Plat مبارزه کنید.

بازی Star Ocean: The Last Hope

وقتی به حداقل پنج بازی برای رسیدن پلاتینیم در یک بازی نقش ‌آفرینی نیاز داشته باشید، انگار یک مشکلی وجود دارد. وقتی می‌بینید که دشواری بازی معمولاً امتیاز ۹ از ۱۰ را می‌گیرد، متوجه می‌شوید که مشکل خیلی بزرگ‌تر است. وقتی متوجه شوید که زمان حدودی رسیدن به تروفی پلاتینیوم بیش از ۴۰۰ ساعت است، احتمالاً از آن بازی دست کشیده و دور می‌شوید. این همان چیزی است که اکثر مردمی که دوست دارند به تروفی پلاتینیوم در بازی Star Ocean: The Last Hope دست پیدا کنند می‌گویند. تصور کنید تمام تروفی‌های بد در بازی، به جز آن‌هایی که می‌توان به صورت آنلاین به آن‌ها دست پیدا کرد، در یک بازی نقش ‌آفرینی عظیم قرار گرفته ‌اند و احتمالاً فکر می‌کنید یک لیست تروفی تا چه حد خسته ‌کننده و طاقت ‌فرسا خواهد بود.

بازی Star Ocean: The Last Hope
بازی Star Ocean: The Last Hope

آزادانه لیست را برای خودتان دنبال کنید. اما برخی موارد برجسته در این لیست از تروفی‌های پیدا نشده برای صندوقچه‌های گنج، مأموریت‌ها، ایجاد اقلام، جمع‌ کردن اطلاعات هیولاها، اتمام کارها، تروفی نبردها، رویدادها و چیزهای دیگر هستند. از راهنمای بازی استفاده کنید، البته اگر نمی‌خواهید ۴۰۰ ساعت یا بیشتر را صرف بازی کنید. او، و تروفی های نبرد؟ بله، باید نه تنها ۳۰۰۰۰ دشمن را با دو شخصیت مختلف شکست دهید، بلکه ۵۵ نفر از آن‌هایی که Grigori نام دارند هم نابود کنید تا به این تروفی ها برسید. به نظر خیلی بد است، درست است؟ خب از آنجایی که فقط ۶ تروفی در بازی اصلی وجود دارد، بالاخره با مشکل اصلی مواجه خواهید شد. همچنین با باز کردن هر تروفی ۵ گیم‌ پلی اجباری دیگر را باز خواهید کرد. می‌توانید این بازی را آخرین تلاش بنامید زیرا هیچ امیدی برای دریافت تروفی پلاتینیوم در این بازی وجود ندارد.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + شش =