سخنان کمپانی سونی در مورد قابلیت بین پلتفرمی با ایکس باکس

کمپانی سونی

در آخرین اخباری که از یکی از اعضای ارشد تیم PlayStation به ما رسیده کمپانی سونی به دلایلی ازعدم امکان بازی میان کنسول ها یا همان کراس پلی خبر داد. چندی پیش در جریان نمایشگاهی، سخنگوی شرکت مایکروسافت گفت بازی ماین کرافت به زودی از قابلیت کراس پلی بین کنسول خود و نینتندو استفاده خواهد کرد. پس از آن خبر هایی از احتمال پیوستن شرکت سونی به این قابلیت به بیرون درز کرد.

کمپانی سونی
عکس کمپانی سونی

هنوز تاییدی بر صحت این اخبار از طرف مدیران کمپانی سونی دریافت نشده و احتمالا می تواند چیزی جز شایعه ای هدفمند، جهت تحریک مدیران این شرکت برای پیوستن به قابلیت کراس پلی نباشد. جیم رایان از اعضای ارشد تیم پلی استیشن در گفت و گوی اخیر خود با یکی از سایت های معتبر اخبار بازی گفت شرکت سونی همیشه از قابلیت کراس پلی بین دیگر کنسول ها استقبال می کند.با این اوصاف هنوز این قابلیت کراس پلی بین کنسول پلی استیشن و سایر کنسول ها بر قرار نشده است.

جیم رایان در ادامه گفت این موضوع ابتدا باید میان سهام داران و سرمایه گذاران این کمپانی به توافق برسد و از دادن هرگونه خبر دیگری در این مورد امتناء کرد. این مدیر در ادامه صحبت هایش گفت یکی از دلایل امتناء از این عمل وجود کاربران خردسال در میان دارندگان این کنسول است و از نگرانی در مورد امنیت آنها در انجام ارتباطات بین کنسولی سخن گفت.این مدیر گفت مسئولیت امنیت این کاربران به عهده آنهاست لذا باید تامل بیشتری برای قابلیت کراس پلی انجام گیرد.

این طور که پیداست کمپانی سونی همواره بهانه هایی غیر منطقی و نامعقول برای عدم پشتیبانی کردن قابلیت کراس پلی می آورد. هرچند شاید اگر کمپانی های دیگر هم در جایگاه سونی بودند همین گونه رفتار می کردند. زیرا سونی تا کنون با فروش بیش از پنجاه میلیون نسخه از جدید ترین کنسول خود، بالا ترین جایگاه را با اختلاف در بازار کسب کرده و به نظر نمی رسد قصد امتیاز دادن به رقبای خود را داشته باشد.

در جریان نمایشگاه مذکور سال گذشته کمپانی مایکروسافت تمایل خود را برای اتصال ایکس باکس لایو به باقی شبکه ها از جمله پلی استیشن اعلام کرد. همزمان سونی از موافقت خود به قابلیت کراس پلی در آینده خبر داد.همچنین سونی گفت که انجام این عمل نیازمند یک بازنگری کلی در زیر ساخت های برنامه پلی استیشن نتورک است.

چندی پیش مدیران کمپانی نینتندو اعلام کردند که با همکاری مایکروسافت قرار است امکان کراس پلی بین این دو پلتفرم یعنی ایکس باکس و نینتندو بر قرار می شود. به جز شرکت مایکروسافت که بارها از علاقه خود نسبت به همکاری با سونی در زمینه کراس پلی گفته. شرکت نینتندو نیز از اعلام آمادگی این شرکت برای همکاری با شرکت سونی سخن گفت و اعلام کرد که حاضر است تمام تلاش خود را جهت همکاری با شرکت سونی برای امکان برقراری کراس پلی انجام دهد.

کمپانی سونی
عکس کمپانی سونی

مدیران مایکروسافت قصد دارند جهت راحتی کاربران کنسول های سونی و ایکس باکس، این محدودیت را که به بازیکنان این کنسول ها اجازه بازی مشترک با یکدیگر را نمی داد پایان دهد. فعلا کمپانی سونی برای این که از دیگر رقبای خود در این زمینه عقب نیفتد، قابلیت پلی استیشن نتورک را به کابران خود معرفی کرد و از تجربه فوق العاده بازی با دیگر پلیر های پلی استیشن با این روش سخن گفت.
پلی استیشن ۴ جز بهترین کنسول های بازی است که سونی آن را معرفی کرده جنجال ها و کشمکش هایی به دنبال این موضوع آمده است که حتی برخی کمپانی ها در جواب این حرف سونی که پلی استیشن ۴ را برترین کنسول بازی خوانده، طعنه هایی زده اند. یکی از این کمپانی ها مایکروسافت نام دارد. به طور مثال عکس العمل مایکروسافت نسبت به این ادعای کمپانی سونی این گونه است: سونی به درخواست ها و سخنان کاربران و گیمرهایش گوش نمی دهد و توجه ای ندارد.

در طی همین جریانات گفته شده یکی از مدیران و رهبران ارشد قسمت مهندسی ایکس باکس که آقای ایبارا نام دارد اخیرا به بیانیه سونی واکنش نشان داده و او هم گفته است که سونی به سخنانی که گیمرهایش به او میزنند هیچ توجهی ندارد. او این حرف ها را در توییتر شخصی خودش رسما منتشر کرده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 1 =