سرویس پلی استیشن پلاس چیست؟

پلاس پلی استیشن چیست

پلاس پلی استیشن چیست و آیا ارزش دارد؟ آیا باید اشتراک PS Plus را داشته باشید؟ اگر به دنبال انجام بازی‌های آنلاین با دوستانتان هستید، احتمالاً باید وارد اشتراک PS Plus خود شوید و از مزایای این اشتراک شگفت‌زده خواهید شد. در این مقاله قصد داریم به بررسی Playstation Plus و ارزش ثبت ‌نام در آن بپردازیم.

PS Plus چیست؟

پلاس پلی استیشن یک سرویس اشتراک در پلی ‌استیشن ۵ و پلی ‌استیشن ۴ است که به کاربران امکان بازی آنلاین چند نفره را می‌دهد، هر ماه یک تا دو بازی پلی ‌استیشن ۵ رایگان و دو بازی پلی ‌استیشن ۴ رایگان، امکان Share Play، تا ۱۰۰ گیگابایت فضای آنلاین برای ذخیره داده، تم‌ها و آواتارها، محتوای قابل دانلود منحصر به ‌فرد و تخفیف محتوا در PlayStation Store به همراه این اشتراک وجود دارد.

می‌توانید برای عضویت در PS Plus از طریق فروشگاه پلی ‌استیشن به صورت یک ماهه، سه ماهه و یا ۱۲ ماهه ثبت ‌نام کنید. قیمت این اشتراک هم به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید دارد. اگر اشتراک PS Plus شما تمام شود، دسترسی شما به سرویس‌ها از بین خواهد رفت. این عدم دسترسی شامل بازی‌هایی که دانلود کرده ‌اید و به صورت رایگان در دسترس هستند هم می‌شود. البته باز هم می‌توانید ثبت ‌نام کنید و به تمام این مزایا دسترسی پیدا کنید.

هر ماه یک یا دو بازی رایگان پلی ‌استیشن را با اشتراک پلی ‌استیشن به دست خواهید آورد و سونی انواع مختلفی از بازی‌ها را ماهانه برای مشترکین این سرویس معرفی می‌کند. گاهی در صورت عرضه به‌ روزرسانی پلی ‌استیشن ۵، شرکت‌های بسیار بزرگ ژاپنی دو بازی رایگان پلی ‌استیشن ۵ را ارائه می‌دهند.

هر ماه دو بازی رایگان پلی ‌استیشن ۴ با اشتراک PS Plus در دسترس شما قرار می‌گیرد و پس از اتمام این عناوین و معرفی عناوین جدید، می‌توانید به عناوین قبلی هم دسترسی داشته باشیم. انواع جدید بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ در PlayStation Plus شامل Rise of the Tomb Raider، Erica و NBA 2K20 هستند.

۲۰ بازی پلی ‌استیشن ۴

مجموعه PS Plus قول ۲۰ بازی پلی ‌استیشن ۴ دیگر را به دارندگان کنسول پلی ‌استیشن ۵ داده که شامل God of War، Resident Evil 7: Biohazard و Persona 5 هستند. این بازی‌ها به صورت ماهانه تغییر نمی‌کنند – همیشه در دسترس هستند و با حفظ اشتراک PS Plus همیشه برای شما خواهند بود.

بازی چند نفره به شما اجازه می‌دهد با اتصال اینترنت با دوستانتان بازی کنید و از بازی‌ها به صورت گروهی لذت ببرید. می‌توانید در یک بازی آنلاین مشارکتی در کنار هم مبارزه کنید یا در مسابقات چند نفره بازی‌هایی مانند Grand Theft Auto V جهانی را درگیر کنید.

Game Help ویژگی مخصوص مشترکین پلی ‌استیشن ۵ است که نکات و ترفندهایی را برای بازیکنان که درگیر عناوین شده ‌اند ارائه می‌دهد. به جای جستجو برای یافتن راه‌ حل‌ها در اینترنت، تنها با فشردن چند دکمه، به ویدیویی دسترسی پیدا می‌کنید که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید معماها را حل کرده و رئیسان را شکست دهید.

Share Play این امکان را به شما می‌دهد که صفحه‌ نمایش تلویزیون را با یکی از دوستانتان به اشتراک بگذارید تا او هم بازی شما را تماشا کند یا حتی کنترل بازی را به دست بگیرد. همچنین می‌توانید یک بازی دو نفره را تنها با یک نسخه از بازی، انجام دهید.

پلاس پلی استیشن چیست

تا ۱۰۰ گیگابایت حافظه آنلاین به این معنا است که اصلاً نیازی نیست نگران ذخیره داده‌هایتان باشید. پلی‌ استیشن ۴ به طور خودکار آیتم‌های ذخیره شما را در فضای ابری ذخیره می‌کند، یعنی اگر از کنسول پلی ‌استیشن ۴ دیگری به حساب PSN خود متصل شوید، می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. وقتی بخواهید کنسولتان را از پلی‌ استیشن ۴ به پلی ‌استیشن ۴ پرو ارتقاء دهید، این مورد برایتان بسیار مفید خواهد بود.

تم‌ها و آواتارها به شما اجازه می‌دهند داشبورد پلی ‌استیشن ۴ خود را با تم‌های خاص به عناوین یا آواتارهای سفارشی تبدیل کنید و از آن برای تصویر پروفایل حساب PSN استفاده کنید.

محتوای قابل دانلود اختصاصی بدین معنا است که می‌توانید محتوایی را دانلود کنید که جای دیگری پیدا نمی‌کنید. نمونه‌های جدید این مورد شامل بسته‌های محتوایی Call of Duty: Warzone و Fortnite است.

تخفیف‌های PlayStation Store را می‌توان به عنوان بخشی از عضویت PS Plus در نظر گرفت و این بدان معنا است که احتمالاً مبلغ کمتری برای بازی‌ها نسبت به جاهای دیگر پرداخت خواهید کرد.

قیمت اشتراک PS Plus چقدر است؟

قیمت عضویت PS Plus بر حسب مناطق مختلف، متفاوت است.

منطقه هزینه عضویت ۱ ماهه هزینه عضویت ۳ ماهه هزینه عضویت ۱۲ ماهه
انگلستان ۶.۹۹ پوند ۱۹.۹۹ پوند ۴۹.۹۹ پوند
ایالات‌متحده ۹.۹۹ دلار ۲۴.۹۹ دلار ۵۹.۹۹ دلار
اروپا ۸.۹۹ یورو ۲۴.۹۹ یورو ۵۹.۹۹ یورو
ژاپن ۸۵۰ ین ۲۱۵۰ ین ۵۱۴۳ ین

 PS Plus: آیا ارزش دارد؟

خلاصه بگوییم، بله. عضویت PS Plus کاملاً ارزش این قیمت را دارد. با خرید اشتراک ۱۲ ماهه حداقل به ۳۶ بازی رایگان پلی ‌استیشن ۴ و پلی ‌استیشن ۵ دسترسی پیدا می‌کنید. این قیمت، بیشتر هزینه این سرویس است و همچنین می‌توانید در مسابقات چند نفره‌ای مانند Call of Duty: Modern Warfare و Overwatch هم شرکت کنید.

از همه مهم‌تر، داده‌های ذخیره شده پلی ‌استیشن ۵ و پلی ‌استیشن ۴ به طور خودکار در فضای ذخیره‌ سازی آنلاین شما بارگذاری می‌شوند. این بدان معنا است که تا زمانی که حساب PSN شما متصل باشد، می‌تواند موارد ذخیره شده را بین کنسول‌های مختلف پلی ‌استیشن ۴ جا به جا کنید. این ویژگی زمانی به شدت مفید خواهد بود که در منزل دوستانتان هستید یا قصد دارید کنسولتان را از پلی ‌استیشن ۴ به پلی ‌استیشن ۴ پرو، یا از پلی ‌استیشن ۴ به پلی ‌استیشن ۵ ارتقاء دهید.

همچنین در فروشگاه پلی ‌استیشن به تخفیفاتی هم دسترسی پیدا می‌کنید، یعنی می‌توانید بازی‌های بیشتری را با قیمت ارزان‌تر خریداری کنید. اگرچه افرادی که اشتراک ندارند می‌توانند بازی‌ها را با %۳۵ تخفیف خریداری کنند، ولی افراد دارای اشتراک تا %۷۰ تخفیف خواهند گرفت. این فقط نمونه‌ای از انواع تخفیف‌ها است.

به‌ طور کلی، خرید اشتراک PS Plus حتی فقط به خاطر بازی‌های پلی ‌استیشن ۴ و پلی ‌استیشن ۵ که می‌توانید دانلود کنید هم ارزش دارد. با این حال زمانی که همه مزایای آن را در نظر بگیرید، به سرویسی تبدیل می‌شود که حتماً به همراه پلی ‌استیشن ۵ و پلی ‌استیشن ۴ باید خریداری کنید. PlayStation Plus به شما اجازه می‌دهد به صورت آنلاین با دوستانتان بازی کرده و هر ماه به انواع مختلفی از بازی‌های رایگان دسترسی داشته باشید.

 

منبع: PushsQuare

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =