سرویس PlayStation Now درآمدی سه برابر درآمد سایر سرویس ها در ماه سوم ۲۰۱۸ دارد

سرویس PlayStation Now درآمدی سه برابر درآمد سایر سرویس ها در ماه سوم 2018 دارد

سرویس PlayStation Now درآمدی سه برابر درآمد سایر سرویس ها در ماه سوم ۲۰۱۸ دارد

ما در این مقاله سعی داریم تا موضوع درآمد سرویس PlayStation Now را نسبت به سایر سرویس ها بررسی کنیم. بنابراین در ادامه این مقاله همراه ما باشید.بر اساس تحقیقاتی که توسط Superdata انجام گرفته است، شرکت سونی موفق شده که با استفاده از سرویس PlayStation Now در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ به درآمدی معادل ۱۴۳ میلیون دلار دست یابد. رقم ذکر شده، مبلغی است که چیزی حدود ۵۲ درصد از درآمد سرویس هایی نظیر ایکس باکس گیم پس و همینطور EA Access را شامل می شود.
سرویس های بازی های ویدئویی طی سه ماهه ذکر شده در مجموع چیزی حدود ۲۷۳ میلیون دلار درآمد کسب کرده اند. البته اگر بخواهید این مبلغ را با سایر عناصر تشکیل دهنده دنیای بازی مقایسه کنید، در میابید که چندان با مبلغ قابل توجهی هم سر و کار ندارید و این مبلغ تنها ۶ درصد از درآمد بازی های کنسول های بازی و کامپیوتر ها را شامل می شود. البته با کمی توجه به راحتی می توان دریافت که با گذشت زمان و حرکت به سوی آینده، آمار افرادی که در حال استفاده از این سرویس ها هستند، روند صعودی خواهد داشت.

سرویس PlayStation Now درآمدی سه برابر درآمد سایر سرویس ها در ماه سوم 2018 دارد
سرویس PlayStation Now درآمدی سه برابر درآمد سایر سرویس ها در ماه سوم ۲۰۱۸ دارد

و این مبلغ در آینده می تواند بیشتر از اینها شود. Superdata در رابطه با این مسئله عنوان کرده است که دنیای بازی درای منابعی برای دانلود می باشد و شرکت ها از این طریق نیز برای خود کسب درآمد دارند. همچنین اعلام کرده افرادی که در سرویس های اشتراکی عضویت پیدا می کنند در مقایسه با آنهایی که عضو این سرویس ها نبوده و تنها بازی ها را خریداری می کنند، مبلغی حدود ۴۵ دلار بیشتر هزینه می کنند.
این قضیه در رابطه با خرید آیتم های تزئیناتی و سایر بخش های درون برنامه ای نیز صدق می کند. یعنی آنهایی که در سرویس های اشتراکی عضو هستند در مقایسه با افرادی که در این سرویس ها عضو نیستند، چیزی حدود ۲ برابر آنچه که باید، پول خرج می کنند. به عنوان مثال کسانی که عضو سرویس ها هستند در هر ماه به صورت میانگین چیزی حدود ۲۵ دلار برای محتویات اضافی سرویس هایشان هزینه می کنند.
در حالیکه افرادی که در این سرویس ها عضو نیستند چیزی حدود ۱۰ دلار برای این قضیه هزینه می کنند. در کنار این موضوع، کاربرانی که در این سرویس ها عضو هستند، ماهیانه به طور میانگین مبلغی حدود ۵۷ دلار خرج بازی هایشان می کنند. در حالی که مجددا در مقابل این افراد، کسانی که عضو این سرویس های اشتراکی نیستند قرار دارند و مبلغی معادل ۳۹ دلار بایت این موضوع هزینه می کنند.
در رابطه با به وجود آمدن مسائل ذکر شده در بالا می توان اینگونه برآورد کرد که کسانی که در زمینه ساخت بازی های ویدئویی فعالیت دارند، به طور طبیعی تمایل دارند که درآمدی ثابت و همیشگی برای خود داشته باشند. به همین منظور بحث بازی های اشتراکی در سال ۲۰۱۸ به میان آمد و سر و صدای بسیار زیادی نیز با خود به همراه داشت. به همین منظور برای اینکه تقاضا برای عضویت در این سرویس های اشتراکی افزایش یابد.
سازندگان بازی های ویدئویی بازی های جدید خود را تنها در دسترس افرادی قرار می دهند که عضو این سرویس های اشتراکی باشند.
سرویس PlayStation Now نخستین بار در سال ۲۰۱۴ بود که به صورت بتا شکل گرفت و یک سال پس از آن، در واقع یعنی در سال ۲۰۱۵ به طور رسمی شناخته شد و فعالیت خود را آغاز نمود. سرویس PlayStation Now دارای ۷۰۰ بازی می باشد.

سرویس PlayStation Now درآمدی سه برابر درآمد سایر سرویس ها در ماه سوم 2018 دارد
سرویس PlayStation Now درآمدی سه برابر درآمد سایر سرویس ها در ماه سوم ۲۰۱۸ دارد

که این توانایی را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد که در صورت تمایل می توانند بازی های پلی استیشن ۲ و همچنین بازی های PlayStation 4  را دانلود کنند. از جمله سرویس های دیگر می توان به EA Access اشاره کرد که در سال ۲۰۱۴ توسط الکترونیک آرتز فعالیت خود را آغاز نمود و قرار بود که برای ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ عرضه شود. اما سونی بنا به دلایلی با این موضوع مخالفت شدید کرد.
و قرار بر این شد که این سرویس تنها برای دارندگان ایکس اکس وان عرضه شود. و اما بروز ترین و جدید ترین سرویس نیز، ایکس باکس گیم پس نام دارد که در سال گذشته وارد میدان شده و به کسانی که صاحب محصولات مایکروسافت هستند این امکان را می دهد که از بسیاری بازی های انحصاری و همچنین مولتی پلتفرم استفاده نمایند.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دو =