اخبار بازی های ایکس باکس, ایکس باکس, بلاگ

از سرویس Xbox Game Pass شرکت مایکروسافت بیشتر بدانید

سرویس Xbox Game Pass

از نظر عملکرد، سرویس Xbox Game Pass مشابه سرویس نتفیلیکس که برای پلی استیشن طراحی شده، می­باشد. در سرویس نتفیلیکس کاربران مبلغ مشخصی (۹۹/۹ دلار) پرداخت می­کردند و قادر بودند در مدت زمان محدود و مشخصی بیش از ۱۰۰ بازی ویدئویی را مشاهده و اجرا کنند.

سرویس Xbox Game Pass

سرویس Xbox Game Pass

از سرویس Xbox Game Pass شرکت مایکروسافت بیشتر بدانید

سرویس ایکس باکس گیم پس یکی از سرویس­های اشتراکی ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت است که از لحاظ تعداد مخاطب و مخاطب پسند بودن جایگاه خوبی را به دست آورده است. از لحاظ محتوا و کارکردها، این سرویس شباهت­هایی را با سرویس EAAccess متعلق به ایکس باکس دارد. به طور ویژه دارندگان کنسول ایکس باکس وان قادر خواهند بود به بازی­های به طور رایگان دست پیدا کرده و آن­ها را تجربه کنند. در برخی موارد، مایکروسافت ماموریت­هایی را برای کاربران تدوین کرده که با اجرای آنان، انتخاب بازی برای اجرا میسر می­شود. بنابر اعلام شرکت مایکروسافت، ماموریت­های مربوط به Xbox Game Pass Quests در شش کشور دیگر نیز راه­اندازه شده و در دسترس قرار گفته است. بنابراین مجموع کشورهایی که تاکنون امکان دسترسی به این سرویس اشتراکی را دارند به ۱۱ کشور رسید. شش کشوری که اخیرا مشمول دریافت امتیاز مربوط به این ماموریت­ها شده­اند شامل: استرالیا، فرانسه، ایرلند، مکزیک، نیوزیلند و آلمان هستند. بر این اساس، کاربران با انجام ماموریت­های ویژه قادر به کسب امتیاز در سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس هستند. خبر فوق در حساب توییتر میجر نلسون منتشر گردیده و با اعلام این خبر از کاربران در شش کشور یاد شده دعوت شده تا با انتخاب ماموریت مد نظر خود، با استفاده از اپلیکیشن سرویس اشتراکی Xbox Game Pass، که برای موبایل نیز طراحی شده است، بازی مورد علاقه خود را بیابند. اساس این سرویس به این ترتیب است که از کاربران عضو خواسته می­شود برخی ماموریت­های محوله را انجام دهند و در قبال دریافت امتیازات، یکی از بازی­های مورد علاقه خود را از لیست مورد پشتیبانی سرویس دریافت و اجرا کنند. پیش از این شش کشور، تنها در پنج کشور کانادا، برزیل، انگلستان، امریکا و همچنین سنگاپور امکان چنین سرویسی وجود داشت. از جمله ماموریت­های محوله به کاربران در سرویس یاد شده می­توان به ماموریت باز کردن اچیومنت Kill the Beast در نسخۀ به روز رسانی شدۀ Villagers & Pillagers در بازی Mincraft اشاره کرد. از نظر عملکرد، سرویس Xbox Game Pass مشابه سرویس نتفیلیکس که برای پلی استیشن طراحی شده، می­باشد. در سرویس نتفیلیکس کاربران مبلغ مشخصی (۹۹/۹ دلار) پرداخت می­کردند و قادر بودند در مدت زمان محدود و مشخصی بیش از ۱۰۰ بازی ویدئویی را مشاهده و اجرا کنند. همچنین تمام آیتم­ها و محتواهایی که برای بازی­ها در نظر گرفته شده بود نیز طی این دوره برایشان قابل دسترس بود. به عنوان مثال امکان اجرای بازی­ها به صورت چند نفره نیز وجود داشت. البته باید توجه داشته باشید که بخش چند نفرۀ بازی­ها تنها در صورت داشتن اشتراک گلد ایکس باکس لایو قابل دسترسی است. بنابراین در صورتی که در سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس عضو هستید و قصد اجرای بازی چند نفره را دارید، حتما بایستی اشتراک گلد ایسک باکس لایو نیز داشته باشید.

سرویس Xbox Game Pass

سرویس Xbox Game Pass

در سرویس ایکس باکس گیم پس کاربران عضو گلد شبکۀ ایکس باکس لایو قادر خواهند بود با انجام برخی ماموریت­های محوله، یک بازی را از لیست انتخاب نموده و آن را اجرا کنند. لازم به ذکر است که این سرویس در حال حاضر برای کاربران عادی این شبکه هنوز فعال نیست. طبق اعلام مایکروسافت، این سرویس از تمامی سبک­های بازی از قبیل اکشن، خانوادگی، ترس و بازی­های پازل پشتیبانی خواهد کرد. تاکنون لیست­های زیادی از بازی­های مورد پشتیبانی Xbox Game Pass منشتر شده­اند. از جمله بازی­هایی که در لیست Xbox Game Pass قرار گرفته­اند می­توان به مواردی همچون Ultimate edition، Gears of War، مد مکس، P D 2، لگو بتمن، Shadow of the Tomb Raider ، فصل اول The Walking Dead، Crackdown 3 و Saints Row IV Re-Elected اشاره نمود. البته در این سرویس علاوه بر امکان دسترسی رایگان به بازی­های لیست فوق، امکان دریافت تخفیفات ویژه برای کاربران مایکروسافت نیز وجود دارد. به عنوان مثال یکی از این تخفیفات به صورت فراهم شدن امکان تخفیف ۲۰ درصدی برای بازی­های موجود در لیست و تخفیف ده درصدی برای سیزن پس و الحاقات بازی­ها از جملۀ خدمات این سرویس هستند.

دسترسی به سرویس Xbox Game Pass بر روی پلتفرم­ کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ نیز قابل اجرا است. حق اشتراک این سرویس برای کنسول ایکس باکس وان، ماهانه ده دلار برآورد شده است و لذا کاربرانی که با پرداخت این حق اشتراک در لیست گلد قرار بگیرند امکان استفاده از خدمات را خواهند داشت. نکتۀ مهم دیگر در مورد بازی­هایی که در لیست Xbox Game Pass قرار می­گیرند، امکان اجرای بازی به صورت آفلاین است. امکان اجرای آفلای، بر خلاف بازی­های سرویس­هایی همچون PlayStation Now (مربوط به پلی استیشن) که همیشه نیاز به اتصال به اینترنت دارند، موضوع بسیار قابل توجهی خواهد بود. همچنین قرار است عناوین تمای بازی­هایی که به صورت انحصاری برای ایکس باکس وان ارائه می­شوند، نیز در اختیار مشترکین سرویس Xbox Game Pass قرار گیرد.

از سوی دیگر برای کاربرانی که ماموریت­های محولۀ سرویس ایکس باکس گیم پس را به انجام برسانند، آیتم­های دیگری نیز در نظر گفته شده است؛ از جمله این که می­توانند از امتیازات کسب شده، برای خرید گیفت کارت و همچنین محتواهای داخل بازی نیز استفاده کنند.

Xbox Game Pass تفاوت­هایی نیز با سرویس Xbox Live Gold دارد. بدین صورت که Xbox Live Gold همان طور که قبلا مطرح گردید فقط مربوط به حالتی است که قصد اجرای بازی به شکل چند نفره را داشته باشید. و به عنوان مکمل Xbox Game Pass کاربرد دارد و پس از آن باید تهیه شود. همچنین کاربران Xbox Game Pass تا پایان زمان عضویت خود در این سرویس اشتراکی قادر خواهند بود بدون محدودیت، بازی انتخاب کنند و بازی کنند. نکتۀ قابل توجه دیگر که از نگاه مخاطبان آیتم ویژه­ای به شمار می­رود، این است که پس از لغو عضویت یا تمام شدن مدت زمان عضویت، تمامی بازی­های دانلود شده توسط کاربر با استفاده از سرویس اشتراکی Xbox Game Pass، مجددا قابل دسترس خواهند بود و در حساب کاربری به صورت ذخیره قرار دارند.

با توجه به این که مایکروسافت، قول مساعد برای پشتیبانی تمامی بازی­هایی که از این پس توسط این شرکت برای ایکس باکس وان طراحی می­شوند، داده است، در ماه­های اخیر، دو بازی جدید دیگر به تازگی مورد پشتیبانی دو سرویس Xbox Game Pass و Xbox Live Gold قرار گرفتند. این بازی­ها شامل Bloodstained Curse of Moon و همچنین Super Bomberman می­باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 5 =