جزئیات و بررسی گزارش مالی سوددهی شرکت Square Enix

شرکت Square Enix

شرکت Square Enix ژاپنی گزارش مالی ۶ ماهه اول سال خودش رو منتشر کرده و با این گزارش به همه نشون داد که بیشتر از ۲۰۰ درصد در ۶ ماهه اول در سال سود داشته. جالب این جا است که خود کمپانی می گه که نسبت به پارسالش این قدر سود داشته و این که می گه این سود رو از فروش چند تا بازی به دست آورده و انگار بازی های خوب و قوی ای ارائه داده است که همچنان در دنیا مشهور هستند و فروش خوبی هم دارد.

شرکت Square Enix
شرکت Square Enix

شرکت Square Enix ژاپنی گزارش مالی ۶ ماهه اول سال خودش رو منتشر کرده و با این گزارش به همه نشون داد که بیشتر از ۲۰۰ درصد در ۶ ماهه اول در سال سود داشته. جالب این جا است که خود کمپانی می گه که نسبت به پارسالش این قدر سود داشته و این که می گه این سود رو از فروش چند تا بازی به دست آورده و انگار بازی های خوب و قوی ای ارائه داده است که همچنان در دنیا مشهور هستند و فروش خوبی هم دارد.
یکی از این بازی هایی که باعث این در آمد ۱۳۲ میلیاردی برای این کمپانی موفق شده دراگون کوئست و دیگری نییر بوده. و البته کمپانی می گوید که بازی های قبلی اش هم از طریق اینترنتی فروش بالایی داشته اند و کلا موفق بوده اند. یکی دیگر از بازی هایی که این کمپانی می گوید که باعث موفقیتش شده بازی Final Fantasy XIV است که البته به خاطر آپدیت اخیرش است و این بازی را مشهور تر هم کرده است.
این کمپانی هم چنان آمار گزارش های مالی خود را منتشر می کند و روزانه بر موفقیتش می افزاید. خوب بگذارید کمی درباره این کمپانی برای شما بگویم تا با این کمپانی موفق بیشتر آشنا شوید و اصلا بفهمیم که چه جور کمپانی ای است. Enix در ۲۲ سپتامبر ۱۹۷۵ به عنوان مرکز خدمات Eidansha Boshu توسط یاسوشیرو فوکوشیما معمار ژاپنی تاسیس شد.
Enix بر روی انتشار بازی ها متمرکز بود، اغلب توسط شرکت هایی که به طور انحصاری با شرکت همکاری می کردند، و شاید مشهور تر از انتشار سری ایکون Quest از بازی های کنسول توسعه یافته توسط Chunsoft است. و این بسیار جالب به نظر می آید. اعضای کلیدی کارکنان توسعه دهنده شامل کارگردان کویچی ناکامورا، نویسنده یوجی هوری، هنرمند آکیرا طوریاما و آهنگساز کویچی شکیهاما بود.
اولین بازی در سری RPG مبتنی بر Famicom در سال ۱۹۸۶ منتشر شد و در نهایت ۱.۵ میلیون نسخه در ژاپن فروخته شد و Dragon Quest را به عنوان سودآورترین مزیت این شرکت معرفی کرد. با وجود اطلاعیه ای که میدان مسابقه اکشن Enix به طور انحصاری برای پلی استیشن سونی طراحی شده است، Enix در ژانویه سال ۱۹۹۷ اعلام کرد، که این بازی برای کنسول های نینتندو سوییچ و سونی عرضه خواهد شد. این موجب افزایش قابل ملاحظه سهام در Enix و سونی شد. و این نشان می دهد که این کمپانی از قدیم کمپانی قوی ای بوده. در ماه نوامبر سال ۱۹۹۹ Enix در بخش اول بورس اوراق بهادار توکیو ثبت شد و آن را به عنوان یک شرکت بزرگ معرفی کرد.
Squers میدان در اکتبر سال ۱۹۸۳ توسط مستعفی میاموتو به عنوان بخش بازی کامپیوتری بازی Den-Yu-Sha، یک شرکت ساختمانی خطوط برق متعلق به پدرش، آغاز به کار کرد. در حالی که در حال حاضر توسعه بازی تنها توسط یک برنامه نویس انجام شد، میوموتو معتقد بود که طراحان گرافیک، برنامه نویسان و نویسندگان داستان حرفه ای با هم در پروژه های مشترک کار می کنند.
در سپتامبر ۱۹۸۶، بخش به یک شرکت مستقل به رهبری Miyamoto رسما به نام Square Co.، Ltd. پس از انتشار چند بازی ناموفق برای Famicom، اسکوئرز در سال ۱۹۸۷ به Ueno، توکیو نقل مکان کرد و یک بازی ویدیویی با عنوان Final Fantasy که توسط موفقیت Enix در ژانر با تلاش Dragon 1986 تکمیل شد، توسعه یافت. فاینال فانتزی موفق شد با بیش از ۴۰۰۰۰۰ نسخه فروخته شده و تبدیل به مزرعه اصلی میدان Square شد، که چندین بازی را در یک مجموعه ای ادامه داد که تا کنون ادامه داشته است.
کمپانی اسکوئرز، با موفقیت فریبندگی فاینال فانتزی خود، میدان، بسیاری از بازی های شناخته شده دیگر مانند Chrono Trigger، Chrono Cross، راز مانا، افسانه مانا، Xenogears، Brave Fencer Musashi، Parasite Eve، Saga Frontier، Romance Saga، Story of Vagrant ، Kingdom Hearts ( انجام شده در همکاری با Disney Interactive ) و Super Mario RPG ( انجام شده تحت هدایت Shigeru Miyamoto ) تا اواخر سال ۱۹۹۴ آن ها شهرت خود را به عنوان تولید کننده بازی های ویدئویی با کیفیت بالا بازی کردند.
میدان یکی از شرکت های زیادی بود، که قصد داشتند بازی های خود را برای Nintendo 64 توسعه دهند و منتشر کنند، اما با هزینه های کمتری در ارتباط با بازی های مبتنی بر کنسول های مبتنی بر CD مانند سگا زحل و پلی استیشن سونی، میدان تصمیم گرفت تا عناوین را توسعه دهد، برای سیستم دومی. Final Fantasy VII یکی از این بازی ها بود و ۹.۸ میلیون نسخه فروخت و این دومین فروش بازی برای PlayStation بود.
خوب حالا بذارید کمی راجب به ادغام این دو کمپانی که اسمشون شده اسکوئرز اونیکس صحبت کنیم تا ببینیم که چی شد که تصمیم به ادغام گرفتند. ادغام بین اسکوئرز و Enix از حداقل سال ۲۰۰۰ مورد توجه قرار گرفته است ؛ شکست مالی در سال ۲۰۰۱ اولین فیلم میدان ” فاینال فانتزی : ارواح درون “، انیسی را تمایلی به ادامه دادن در حالی که میدان بود، از دست داد. با شرکت دومین سال از زیان های مالی، میدان نزدیک به سونی برای تزریق سرمایه نزدیک شد و در ۸ اکتبر سال ۲۰۰۱، شرکت سونی با ۱۸.۶ درصد سهام در میدان خریداری کرد.

شرکت Square Enix
شرکت Square Enix

با ادامه مقاله جزئیات و بررسی گزارش مالی سوددهی شرکت Square Enix همراه باشید

پس از موفقیت هر دو Final Fantasy X و Kingdom Hearts، سرمایه گذاری این شرکت تثبیت شد و بالاترین میزان عملیاتی در تاریخ خود را در سال مالی ۲۰۰۲ ثبت کرد. در ۲۵ نوامبر ۲۰۰۲ اعلام شد، که پیشنهاد های Square و Enix برای ادغام به طور رسمی ادامه داشته و هدف آن کاهش هزینه های توسعه و رقابت با توسعه دهندگان خارجی است. همانطور که Yoichi Wada، صاحب و مدیر عامل میدان گفت : ” میدان نیز به طور کامل بهبود یافته است، به این معنی این ادغام در زمانی اتفاق می افتد که هر دو شرکت در ارتفاع خود هستند. “
برخی از سهامداران نگرانی در مورد ادغام، به ویژه بنیانگذار اصلی میدان و بزرگترین سهامدار Miyamoto، که خود را داشتن درصد قابل توجهی از شرکت های ترکیبی نشان می دهد. انتقاد دیگر از Takashi Oya از Deutsche Securities بود که ابراز تردید در مورد مزایای چنین ادغام شده است : ” Enix توسعه بازی های خارج از منابع بازی و چند سازندگان در خانه، در حالی که میدان همه چیز را به خودی خود است.
ترکیبی از دو هیچ فاکتور منفی فراهم نیست، اما در نتیجه همکاری های عملیاتی کم خواهد شد. ” نگرانی های میاموتو در نهایت با تغییر نسبت مبادله ادغام حل شد، به طوری که هر سهم اسکوئرز برای ۰.۸۵ سهام Enix به جای ۰.۸۱ مورد مبادله شد و این ادغام سبز شد. این ادغام برای ۱ آوریل ۲۰۰۳ تنظیم شد، که در آن تاریخ، سازه ای که اخیرا ادغام شد، شرکت Square Enix آغاز شد.
در زمان ادغام، ۸۰ درصد از کارکنان Square Enix از کارمندان مربیان سابق ساخته شدند. به عنوان بخشی از این ادغام، صاحب سابق Square Yoichi Wada به عنوان رئیس جمهور جدید شرکت منصوب شد، در حالی که Keiji هونده، مالک سابق Enix، معاون وی شد. بنیانگذار Enix و بزرگترین سهامدار شرکت جدید، Yasuhiro Fukushima، رئیس افتخاری آن بود. در نتیجه ادغام، Enix شرکتی باقی مانده بود و Square Co.، Ltd. حل شد. در ژوئیه سال جاری، ستاد Square Enix به عنوان بخشی از روند ترکیب دو شرکت به Yoyogi، Shibuya، توکیو منتقل شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نوزده =