سولجا مجبور به توقف عرضه ی کنسول های Soulja Game شد

سولجا

سولجا بوی عرضه کنسول  های دستی و خانگی SouljaGame را از ابتدای ماه پیش در فروشگاه اختصاصی خودش که همان SouljaWatch می باشد ، شروع کرد. بعد از گذشت مدتی معلوم شد که این کنسول  ها اصل نبوده و صرفا دستگاه های شبیه  سازی می باشند که یک بار دیگر نام گذاریشان کرده اند و ممکن است در هر مکان دیگری هم یافت شوند.

سولجا

سولجا مجبور به توقف عرضه ی کنسول های Soulja Game شد

به دلیل شکایت نینتندو از سولجا بوی، کنسول  های شبیه  ساز دستی و خانگی او که تحت عنوان Soulja Game شناخته می شدند ، غیر قانونی به شمار رفته و از سایت فروشگاهش پاک شدند.

در حالی که کمتر از یک ماه از فروش کنسول  های خانگی و دستی شبیه  ساز Soulja Game می گذشت ، سولجا بوی  این کنسول را از فروشگاه آنلاین خود حذف کرد. طبق اخبار سایت Rolling Stone سولجا بوی اقدام به حذف این کنسول در انتهای ماه میلادی قبل نمود و در حال حاضر با ورود به سایت SouljaGame.com افراد بازدیدکننده به وب سایت نینتندو ۳DS انتقال پیدا می کنند. در پی این ماجرا او پستی را در پیج توییتر خود با دنبال کننده های خود به اشتراک گذاشت که در زیر آمده است:

چاره ای وجود نداشت ؛ مجبور بودم اطاعت کنم!

یک روز قبل از این قضیه سولجا بوی نسبت به قانونی بودن کنسول های دستی و خانگی خود به مخاطبان اطمینان داد و در توییتی که در حال حاضر از روی صفحه توییترش پاک شده است، خطاب به تمام افرادی که تصور میکردند نینتندو از او شکایت خواهد کرد اینگونه نوشت : ” اتفاق خاصی رخ نخواهد داد ؛ تمام مسائل به شکل کاملا قانونی می باشد. کنسول من جایی نخواهد رفت ، از این بابت مطمئن باشید.” حال این که Nintendo از چه دری وارد این ماجرا شده بر ما پوشیده است.

در طی مصاحبه پیشین با رولینگ استون، سولجا بوی اشاره کرده بود که:

واقعا بر این باور هستم که همه چیز به طور کاملا قانونی می باشد و هیچ علتی برای انشعابات قانونی یا موارد مشابه آن وجود نداشته است. اگر راستش را بخواهید هیچگونه اضطراب و نگرانی در من شکل نگرفته است ؛ چرا که هر عملی از من سر بزند، بر اساس قانون خواهد بود. در رابطه با این موضوع تحقیقات و بررسی ها انجام شد. همه موارد به تایید رسیدند و مشکل خاصی وجود ندارد. بعضی از اشخاص که از خارج ماجرا قضایا را مشاهده می نمایند ، به دلیل اینکه دارای درک درستی از وقایع پشت صحنه نیستند، دچار دلواپسی می شوند.

سولجا بوی عرضه کنسول  های دستی و خانگی SouljaGame را از ابتدای ماه پیش در فروشگاه اختصاصی خودش که همان SouljaWatch می باشد ، شروع کرد. بعد از گذشت مدتی معلوم شد که این کنسول  ها اصل نبوده و صرفا دستگاه های شبیه  سازی می باشند که یک بار دیگر نام گذاریشان کرده اند و ممکن است در هر مکان دیگری هم یافت شوند. در هر دو کنسول از آی  پی  های دارای مجوزی به مانند بازی های نینتندو Tekken  وTomb Raider  به منظور تبلیغات بهره برده اند؛ ولی همانطور که مشخص شده است انجام این کار با کسب تاییدیه از صاحب محصول نبوده است!

نینتندو در زمینه شکایات قانونی بر ضد افرادی که از آثارش به شکلی غیرقانونی استفاده می نمایند ، سابقه طولانی و درازی دارد. از میان آنها  می  توان به شکایت از تعدادی سایت شبیه ساز و در آخر پیروزی در پرونده دو سایت ROM hosting و اخذ غرامت بالغ بر ۱۲ میلیون دلار اشاره کرد.

دی  آندره کورتز، که خیلی از افراد او را با عنوان Soulja Boy  به خاطر سپرده اند، مدتی قبل با ارائه آثاری با نام Soulja دوباره اسم خود را سر زبان ها انداخت و ظرف مدت اندکی سر و صدای فراوانی ایجاد نمود. بعضی از این آثار، کنسول  های شبیه  سازی از کنسول های نینتندو به مانند Wii U و گیم  بوی به نظر می آمدند. این آثار به علت تهدیدات نینتندو مبنی بر شکایت قانونی در انتهای ماه دسامبر ۲۰۱۸ به طور کامل از میان رفتند. پس از آن ماجرا، یک کنسول دستی تازه از SouljaGame فهرست گشت که در واقع دستگاهی کپی شده از Play Station Vita می باشد.

آیا از این قضیه متعجب شده اید؟ بدون تردید توقع نداشتید که به این سرعت شاهد چنین موضوعی باشید! البته رخ دادن چنین اتفاقی چندان هم عجیب و غریب نیست. فقط باید به این امید داشت که سونی نیز به مانند نینتندو قصد شکایت از این رپر را نداشته باشد. این دستگاه دارای ارزش ۹۹.۹۹ دلار خواهد بود .

همان گونه که در بالاتر به آن اشاره کردیم طبق خبرهایی که مدتی قبل انتشار یافته بود ، در دسامبر ۲۰۱۸ تعدادی از توییت  های این رپر نینتندو را خطاب قرار داد و در نهایت هم برخلاف صحبت ها و پست های منتشر شده توسط سولجا بوی ، نینتندو توانست او را وادار به حذف کنسول جدید از فروشگاهش نماید. آیا واقعا دی  آندره کورتز یا همان سولجا بوی معروف صلاحیت تولید یک کنسول را دارد؟ آیا به منظور تولید یک محصول یا یک کنسول جدید صرفا کپی کردن ایده های قبلی و ایجاد تغییرات ظاهری می تواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند؟ پاسخ این سوالات منفی می باشد  چرا که برای تولید یک دستگاه جدید نیاز به چیزی فراتر از اینها می باشد. سولجا بوی را می توان صرفا به عنوان یک ماشین تولید یا یک دستگاه کپی در نظر گرفت ؛ زیرا چیزی تحت عنوان خلاقیت در محصولات وی مشاهده نمی شود. علاوه بر این مسائل باید اشاره کرد که برای سولجا بوی اهمیت چندانی ندارد که شرکت ها و کمپانی های دیگر از وی شکایت کنند و در هر صورت به همان کار قبلی خود ادامه می دهد.

در ادامه با یک بیوگرافی کوتاه از این رپر که اخیرا در صنعت بازی های ویدیوئی سر و صدای زیادی به پا کرده است، همراه شما خواهیم بود:

دی  آندره کورتز یا همان سولجا بوی ، سال ۱۹۹۰ در شهر شیکاگو واقع در ایالات متحده آمریکا متولد شد. او در سن ۶ سالگی شیکاگو را به مقصد آتلانتا ترک کرد ؛ جایی که وی برای اولین بار متوجه علاقه خود به موسیقی رپ شد. جالب است بدانید که سولجا بوی در طی برگزاری پنجاهمین مراسم گرمی (Grammy) نامزد دریافت جایزه برای بهترین موسیقی رپ به خاطر آهنگ “Crank That” شده بود که البته موفق به دریافت آن نشد.

شاید بهتر بود که دی  آندره کورتز هیچگاه قدم به صنعت بازی های ویدیوئی نمیگذاشت و به همان فعالیت های قبلی خود در زمینه موسیقی ادامه میداد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =