سونیک و بررسی و توضیحات لازم و کافی در مورد آن

سونیک

بازی سونیک با داستان جذاب خود توانسته همواره مخاطب را هیجان زده کند. داستان این بازی به شخصیت اصلی سونیک در محیط فانتزی بازی اشاره دارد که با هدف کسب قدرت در جهان به مبارزه می پردازند.

سونیک
سونیک

بازی های رایانه ای در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارد. گویی می توان بیان کرد که هر انسانی در درون خود عشق خاصی به انجام بازی  رایانه ای دارد. حال این انگیزه و عشق در بعضی افراد بیشتر و در بعضی کمتر است. حتی کسانی که تمایل کمتری به استفاده از بازی های رایانه ای دارند، در بسیاری مواقع که زمان آزاد بیشتری دارند، علاقه چند برابری نسبت به سایر افراد به استفاده از بازی های رایانه ای دارند. البته بازی های رایانه ای همانند هر موضوع مطرحی، نحوه استفاده و زمان خاصی دارد که اگر از چارچوب ضوابط آن خارج شود، می تواند هم از لحاظ روحی و روانی و هم از لحاظ جسمی صدمات شدیدی را به مخاطب خود تحمیل کند. امروزه هر جوانی با توجه به میزان وسع مالی خود از یکی از کنسول های بازی در منزل یا محل کار خود استفاده می کند. تنوع بازی و هیجان بالا در این حوزه سبب شده تا همواره مشتاقان زیادی در این صنعت فعال باشند.

شرکت های فعال در این صنعت با توجه به نیاز مخاطب خود همواره سعی بر آن دارند تا محصولی زیبا و ارزنده را به وی ارائه دهند. شرکت سگا از معدود کمپانی های معتبر و طراح در این صنعت است که همواره علاقه کاربر خود را بر سود حاصله برای شرکت مقدم می شمارد. البته همین موضوع نیز سبب شده که قدری از شرکت های بزرگ دنیا فاصله بگیرد. این کمپانی سازنده یکی از ماندگارترین بازی های رایانه ای جهان است.

بررسی سونیک

همواره بازی های رایانه ای با عمر کم خود پس از مدتی از انتشارشان از یادها فراموش می  شوند، اما کمتر گیمر حرفه ای را می توان یافت که بازی سونیک را انجام نداده باشد. تریلر جدید منتشر شده از این بازی توسط شرکت سگا نشان می دهد که کماکان طراحان این بازی در حال توسعه و پیشرفت این بازی مهیج هستند. در این تریلر سعی شده تا به شخصیت منفی و منفور بازی پرداخته شود. نام این شخصیت اینفینیت است که در بازی جدید سونیک حضور دارد. بازی سونیک با داستان جذاب خود توانسته همواره مخاطب را هیجان زده کند. داستان این بازی به شخصیت اصلی سونیک در محیط فانتزی بازی اشاره دارد که با هدف کسب قدرت در جهان به مبارزه می پردازند. سبک اکشن این بازی در کنار حالت کارتونی و انیمیشنی آن توانسته تعامل زیبایی را برای مخاطب ایجاد کند. وظیفه شخصیت منفی این بازی نابودی سونیک است که در طی داستانی جذاب و مهیج رخ می دهد. وجود تفاوت های زیاد در قابلیت های کاراکترهای بازی نقطه قوت این بازی محسوب می شود. درست است که گرافیک در این بازی در حد بازی های روز دنیا نیست ولی باید قبول کرد جذابیت خاص و منحصربه فرد در این بازی توانسته تا حدی برای مخاطبانش قابل قبول باشد که این مشکل از طرف آن ها نادیده گرفته شود.

سونیک
سونیک

شرکت سگا به دنبال شرکت های سونی و مایکروسافت در رقابت بسیار سختی قرار دارد. این رقابت سخت همواره سبب می شود تا پیشرفت زیادی در این صنعت حاصل شود. این شرکت با توجه به اینکه از نظر علم و تکنولوژی از شرکت های بزرگ حاضر در این صنعت مقداری عقب است در تلاش است تا این فاصله را با جذب بیشتر مخاطب جبران کند. در حال حاضر پیشرفت در این صنعت به حدی است که به سمت نابودی کنسول بازی در حرکت هستیم! جمله ای عجیب اما واقعی که هدف یکپارچه تمامی فعالان حاضر در این صنعت است. تغییر سبک بازی های رایانه ای موضوعی است که می تواند جای شرکت های این صنعت را جابجا کند. درست است که مایکروسافت و سونی جایی برای پیشرفت در حوزه کنسول های بازی رایانه ای نگذاشته اند، اما وقتی صحبت از استریم و فضای ابری شود، آن وقت ممکن است دیگر نام و نشانی از این شرکت ها به گوش نرسد. گوگل مهمان جدیدی است که قصد دارد با جابجایی تعاریف بازی های رایانه ای، نقطه شروعی دیگر برای سازندگان و طراحان باشد. استفاده از فضای ابری و اجرای هر بازی رایانه ای تحت این تکنولوژی اقدام جدید این شرکت هاست. البته در کنار شرکت گوگل، متخصصان و کارشناسان شرکت سونی و مایکروسافت با شناخت مناسب از این موضوع، زمینه را برای توسعه این حوزه نیز ایجاد کرده اند. شرکت های فوق با تشکیل انواع کارگروه های مختلف قصد دارند تا بطور موازی در تمام مسیرها حرکت کنند تا هیچ گاه از رقبای خود عقب نیافتند. در هر حال تا زمان ظهور اولین نمونه در ابعاد گسترده این تکنولوژی نمی توان اظهار نظر کرد و باید صبر کرد تا ببینیم آیا فناوری استریم  می تواند کنسول های سخت افزاری را نابود کند و یا اینکه باید شاهد پیدایش نسل جدید همین کنسول ها باشیم. 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =