سونی در حال کار روی پلی استیشن ۵ پرو است

پلی استیشن 5 پرو

اگرچه برخی هنوز به دنبال تهیه پلی ‌استیشن ۵ هستند، اما سونی چشم‌هایش را به آینده این صنعت دوخته است. سونی از زمان عرضه کنسول اصلی پلی ‌استیشن ۵ در رأس کنسول‌های بازی قرار گرفته و تا امروز عرضه این سیستم‌های با کیفیت را ادامه داده است. در نسل قبل شاهد پلی ‌استیشن ۴ و چند سال بعد پلی ‌استیشن ۴ پرو بودیم. حالا بر طبق اختراع جدید، به نظر می‌رسد سونی در حال کار روی پلی ‌استیشن ۵ پرو است.

این اختراع در ماه ژانویه سال قبل ثبت شد، اما تا ژوئیه سال ۲۰۲۰ هم منتشر نشد. جای سیستمی که از دو GPU، یکی برای خروجی فریم HDMI کنترلر و یکی برای کمک به از بین بردن هرگونه ضعفی، استفاده می‌کند خالی است. این نوع ارتقاء باعث می‌شود گرافیک بازی‌ها بالا رفته و کم شدن سرعت فریم به طور کامل از بین برود.

اگرچه این ممکن است به این معنی باشد که سونی در حال کار روی کنسول پلی ‌استیشن ۵ پرو است، اما هنوز چیزی تأیید نشده است. زیرا دو سال از بایگانی این اختراع گذشته است. همینطور ممکن است از این ایده برای پلی ‌استیشن ۵ استفاده شده و یا شاید چیزی باشد که سونی هنوز تصمیمی برای استفاده از آن نگرفته باشد.

با این حال منطقی است که سونی با به موفقیت رسیدن کنسول پلی ‌استیشن ۴ پرو به سمت پلی ‌استیشن ۵ پرو نیز گام بردارد. به گفته هوپ کاریگان در IGN “تقریباً از هر پنج پلی ‌استیشن ۴، یک پلی ‌استیشن ۴ پرو فروخته شده است”. با وجود این عدد منطقی است که سونی دست‌به‌کار شود. اما هنوز هیچ بیانیه رسمی درباره کنسول ارتقاء یافته از سوی این شرکت منتشر نشده است.

 

منبع: DualShockers

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =