سگا مگا درایو مینی خاطرات عناوین سگا جنسیس را زنده میکند

سگا جنسیس

کنسول بازی سگا جنسیس و نسخه جدید آن مگا درایو مینی در ابعاد بسیار مناسبی ساخته شده که به راحتی در کیف های معمولی قابل حمل می باشد.

سگا جنسیس
سگا جنسیس

احتمالاً اگر از گیمرهای جوان و نوجوان امروزی درباره بهترین کنسول های بازی بپرسید، آنها اطلاعات چندانی از سایر کنسول های بازی به غیر از ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ نداشته باشند. البته حق هم دارند زیرا این دو کمپانی تولید کننده کنسول های بازی در سال های اخیر به قدری پیشرفت و توسعه داشته اند که نمی توان از آنها عبور کرد. جالب است که رقابت در گرفته میان این دو کنسول بازی باعث شده تا آنها روز به روز بهتر و بهتر نیز شوند.

اما می خواهید درباره یک کنسول بازی پرطرفدار دیگر صحبت کنیم. اگر لیست پرطرفدارترین و پرفروش ترین کنسول های بازی را در طول تاریخ جستجو کنید، به عنوان های جذابی خواهید رسید که فرای این دو کنسول بازی است. یکی از محبوب ترین کمپانی های سازنده کنسول های بازی در سال های دور، کمپانی بزرگ سگا است. شنیدن این نام برای گیمرهای دهه های قبل پر از یادآوری خاطرات شیرین و جذاب گذشته است. خاطراتی که حتی از پلی استیشن و ایکس باکس نیز پر رنگ تر و شیرین تر می باشد.

سگا جنسیس

کمپانی سگا در زمانی که هنوز کمپانی های سونی و مایکروسافت به چنین امکاناتی برای معرفی پلی استیشن . ایکس باکس نرسیده بودند و شهرت آنها خیلی کمتر بود، اقدام به تولید کنسول های بازی بسیار پرطرفدار و جذابی می نمود که برخی از کاربران هنوز هم با نمونه های جدید این کنسول ها در حال خوش گذرانی هستند. کنسول بازی جنسیس سگا که اولین نسخه آن در سال ۱۹۹۸ ارائه شد، یکی از جذاب ترین و محبوب ترین کنسول های بازی دستی در جهان است. محبوبیتی که پلی استیشن و ایکس باکس هنوز هم آرزوی داشتن چنین محبوبیتی را دارند.

اما چه عواملی باعث شده بود تا جنسیس به این میزان از محبوبیت برسد. سگا برای تولید کنسول بازی جنسیس که قرار است نسخه جدید و به روز آن با عنوان مگا درایو مینی تا دو هفته آینده ارائه شود، تمهیدات ویژه ای اتخاذ نموده بود. در زیر برخی از عوامل اصلی محبوبیت کنسول های بازی سگا را با هم بررسی می کنیم.

استفاده از شخصیت های جذاب در بازی ها

شخصیت هایی مانند ماریو قارچ خور حتی بعد از گذشت سال ها از عمرشان و به روی کار آمدن رقیبان بزرگ و توسعه یافته و پیشرفته هنوز هم در دل هواداران قرار دارند و هنوز هم از این شخصیت ها برای برنامه های مختلف تلویزیونی و کارتونی استفاده می شود. طنز نویسان و طراحان بازی های امروزی از این کاراکتر به شدت در تولیدات خود استفاده می نمایند و کمتر کمپانی وجود دارد که هیچ استفاده از آن در شرکت خود نکرده باشد.

استفاده از چنین شخصیت های محبوب و جذاب یکی از هنرهای بی نظیر سگا در تولید بازی های مختص کنسول های بازی خود مانند جنسیس می باشد. آنها محبوبیت زیادی را از این طریق کسب کرده اند که به این راحتی ها حاضر به از دست دادن آنها نیستند. وجود یک شخصیت محبوب و جذاب که برای همیشه در دل مردم قرار بگیرد، حتی بالاتر و بهتر از مبارزه ها و بازی های چند صد دلاری می تواند منجر به محبوبیت یک کنسول بازی شود. چیزی که زمان آن را کاملاً ثابت کرده است.

شاید این ادعا درست باشد که ویژه ترین شخصیت های بازی های امروزی نیز محبوبیتی چند ساله داشته و بعد از به روی کار آمدن نسخه های جدید از بازی ها، به فراموشی سپرده می شوند. کمپانی های بزرگ مانند سونی و مایکروسافت در به در به دنبال تولید شخصیت هایی هستند که ماندگاری آنها در دل مردم بیشتر و بیشتر شود. اما اکثر شخصیت های محبوب حاصل کار صنعت گران تولید بازی های کامپیوتری در دهه آخر قرن ۲۰ و اوایل قرن ۲۱ می باشد. سگا در این زمینه یکی از پیشگامان بوده است.

تولید بازی های مناسب برای همه سنین

یک بازی پرطرفدار امروزی از هر ژانری که دوست دارید را در نظر بگیرید. رده سنی این بازی چه محدوده ای است؟ پرطرفدارترین بازی های امروزی هم دارای یک رده سنی مشخص هستند. شاید محبوب ترین بازی در میان نوجوانان هیچ تمایلی را در بین سنین بالاتر ایجاد نکند. جذابیت ها و هیجانات ناشی از شلوغ کاری های زیاد و سر و صدای بازی های امروزی تنها به یک رده سنی محدود شده و این یک نقطه ضعف بزرگ برای آنها محسوب می شود.

اما بازی های محبوب و مختص سگا در سال های گذشته هیچ محدوده سنی را نمی شناسند. محبوبیت بازی های کلاسیک سگا برای گروه کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان نیز اثبات شده و همه می توانند با حضور در فضای این بازی ها لذت انجام بازی های ویدئویی را بچشند. بیایید این بازی ها را با بازی کال آف دیوتی که یکی از محبوب ترین بازی های قرن ۲۱ است مقایسه کنیم.

چند نفر بزرگسال را می شناسید که به حضور در فضای این بازی پر سر و صدا و هیجان انگیز علاقه داشته باشد؟ البته این به معنی ضعف در فضای این بازی نیست. زیرا خود ما هم یکی از علاقمندان به اسنایپرهای جذاب این بازی هستیم. اما واقعیت این است که حضور در فضای این بازی تنها محدود به یک رده سنی خاصی می شود. در حالی که هنوز هم بازی های کلاسیک سگا در حال جذب کاربر از میان سنین مختلف است. بازی هایی که هیچ پیامد منفی برای سنین کم به دنبال نداشته و هیچ تأثیر منفی نیز در سنین بالا از خود به جای نمی گذارد. انتخاب هایی تحسین برانگیز از جانب سگا که باید به آنها به خاطر این بازی ها آفرین گفت.

سگا جنسیس
سگا جنسیس

اندازه جمع و جور و قابل حمل بودن

یکی دیگر از دلایلی که کنسول های بازی سگا را هنوز هم با وجود محبوبیت های فراوان پلی استیشن و ایکس باکس در رده های بالایی قرار داده است، قابل حمل بودن این کنسول های بازی است. سگا حدود یک سال پیش از تولید نسخه جدید کنسول بازی جنسیس، موسوم به مگا درایو مینی پرده برداشته بود. اتفاقی که سگا آن را دو هفته به تعویق انداخت و اعلام کرد که این کار برای رفع نیازهای کسانی است که اقدام به پیش خرید این کنسول بازی نموده اند و همچنین وعده داد که گیمرهای جدید هم می توانند در این دو هفته اقدام به پیش خرید مگا درایو مینی نمایند. خبری که باعث شد انتظار طرفداران و هواداران این کنسول بازی جذاب و هیجان انگیز دو هفته دیگر نیز به تعویق بیفتد.

کنسول بازی جنسیس و نسخه جدید آن مگا درایو مینی در ابعاد بسیار مناسبی ساخته شده که به راحتی در کیف های معمولی قابل حمل می باشد. کاربران برای حمل این کیف ها دچار دردسر عجیبی نخواهند شد و با کمترین زحمت می توانند آن را در فضاهای مختلف در اختیار داشته باشند. اتفاقی که به هیچ وجه برای پلی استیشن و ایکس باکس قابل تصور هم نیست.

این قابلیت باعث می شود حتی کسانی که از یکی از انواع کنسول بازی خانگی ایکس باکس و پلی استیشن استفاده می نمایند نیز به سمت استفاده از مگا درایو مینی کشیده شوند. استفاده از باتری های قدرتمند که باعث می شود شما در هر مکانی مجاز به استفاده از کنسول بازی خود باشید.

قیمت مناسب

آخرین عاملی که در محبوبیت کنسول های بازی مینی و قابل حمل سگا باید به آن اشاره کنیم، قیمت مناسب این محصولات است. شما با پرداخت تقریباً یک سوم و حتی کمتر قیمت کنسول های بازی خانگی می توانید یکی از کنسول های جذاب سگا را در اختیار داشته باشید. این امر باعث می شود تا کاربران بیشتری به این کنسول های بازی دسترسی داشته باشند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + دو =