بررسی سیستم حریف یابی بازی Fortnite

سیستم حریف یابی بازی Fortnite

با یک آپدیت جدید که ویژگی های منحصر به فردی دارد، یک سری تغییرات فوق العاده مهیج و جذاب بر روی سیستم حریف یابی بازی Fortnite در حالت بتل رویال این بازی ویدیویی صورت می گیرد اما این پایان کار نیست چرا که کاربران و طرفداران پر و پا قرص این بازی اظهار نگرانی کردند و خواستار توضیحات بیشتری در مورد این موضوع شدند. اکنون استودیو اپیک گیمز به این موضوع پرداخته و در بیانیه ی خود اعلام کرده که به هیچ وجه جای نگرانی وجود ندارد و به طور قطع به کاربران خود این اطمینان را داد که پیش از انتشار آپدیت جدید در مورد سیستم جدید Matchmaking تمامی این مسائل را مورد بررسی کامل قرار خواهد داد و این بیانیه به کاربران خود این قوت قلب را داد که لازم نیست نگران چیزی باشند.

سیستم حریف یابی بازی Fortnite
حریف یابی بازی Fortnite

استودیو Epic Games که در زمینه ی بازی های ویدیویی فعالیت می کند به تازگی بیانیه ای منتشر کرده تا به دل نگرانی های کاربر های خود در مورد سیستم جدیدی که عرضه کرده و با نام Matchmaking منتشر شده در مورد بازی ویدیویی Fortnite پایان دهد. چند وقت پیش توسعه دهنده ی بازی ویدیویی Fortnite یعنی استودیو اپیک گیمز Epic Games در اعلامیه ای ذکر کرد که در زمانی نزدیک که به زودی تاریخ دقیق آن مشخص خواهد شد.
با یک آپدیت جدید که ویژگی های منحصر به فردی دارد، یک سری تغییرات فوق العاده مهیج و جذاب بر روی سیستم حریف یابی بازی Fortnite در حالت بتل رویال این بازی ویدیویی صورت می گیرد اما این پایان کار نبود چرا که کاربران و طرفداران پر و پا قرص این بازی اظهار نگرانی کردند و خواستار توضیحات بیشتری در مورد این موضوع شدند. اکنون استودیو اپیک گیمز به این موضوع پرداخته و در بیانیه ی خود اعلام کرده که به هیچ وجه جای نگرانی وجود ندارد و به طور قطع به کاربران خود این اطمینان را داد که پیش از انتشار آپدیت جدید در مورد سیستم جدید Matchmaking تمامی این مسائل را مورد بررسی کامل قرار خواهد داد و این بیانیه به کاربران خود این قوت قلب را داد که لازم نیست نگران چیزی باشند.
جدا از این بیانیه استودیو اپیک در توییتر خود هم به این موضوع گریزی زد و توییتی را منتشر کرد که به شرح زیر بود :ما از نگرانی کاربران پیرامون تغییرات در سیستم مچمیکینگ اطلاع داریم. پیش از برداشتن هر قدمی تمامی فیدبک های کاربران را مورد بررسی قرار خواهیم داد. مسئله از آنجایی شروع شد که در وبلاگ اپیک گیم پستی منتشر شد و بعد از آن در فضای مجازی فراگیر شد و بالطبع نگرانی ها افزایش یافت.
شرح آن پست این بود که سازندگان و تولیدکنندگان بازی Fortnite در حال بررسی و تولید و تغییراتی چشمگیر بر روی سیستم مچمیکینگ بازی ویدیویی مذکور هستند تا مسابقات بالانس شده و برپایه مهارت های انفرادی کاربران بازی پایه ریزی شود، همین موضوع که خیلی خلاصه مطرح شده بود بدون ارائه اطلاعاتی در مورد اینکه در کدام بخش های بازی تغییرات صورت می گیرد و چرایی کار باعث شده بود کاربران پر و پاقرص بازی که تعدادشان کم هم نیست و حتی در بین سلبیرتی ها هم رسوخ کرده است که به عنوان مثال میتوان به آنتوان گریزمان ستاره ی باشگاه اتلتیکومادرید اشاره کرد ایجاد دل نگرانی کند.

سیستم حریف یابی بازی Fortnite
حریف یابی بازی Fortnite

اما با اعلام بیانیه مشخص شد که این سیستم Matchmaking و یا سیستم حریف یابی بازی Fortnite، بر پایه مهارت های بازیکنان و گیمر ها مسابقات و چالش های جذابی را برای آنها پایه ریزی می کند، البته این موضوع قابل ذکر است که اکثر بازی های ویدیویی دارای سیستم مچمیکینگ هستند و اضافه شدن آن به این بازی ویدیویی چیز جدید و یا نوآوری خاصی نیست اما در بازی Fortnite که دارای هوادران وسواسی و پرپاقرصی است ایجاد نگرانی می کند چرا که کاربران معتقدند که این بازی از حالت تفریحی و راحت بسیار سخت و حالت جدی به خود می گیرد و ممکن است چندان به مذاق کاربران قدیمی این بازی ویدیویی خوش نیاید.
به همین دلیل تولیدکنندگان و سازندگان این بازی Playstation  ویدیو به کاربران خود قول داده اند که تمامی موضوعات پیش آمده را به صورت کامل و موشکافانه مورد بررسی قرار خواهند داد و از روند پیشرفت پروژه و کار خود به صورت دقیق و مرحله به مرحله با هواداران خود به صورت جامع اطلاعاتی را در میان خواهند گذاشت. در صورت پایه ریزی سیستم مربوط در بازی Fortnite این امکان وجود دارد که یکسری مخاطبین خاص را به خود جذب کند و یک سری از مخاطبین خود را از دست بدهد، طبیعی است که Fortnite به هیچ وجه نمی خواهد حتی یک کاربر هم از بازی دلسرد شود.
و اما راه حل ماجرا اینجاست که در بازی های مشابه این بازی ویدیویی، این امکان طراحی شده است که بازیکن و یا کاربر به دلخواه تصمیم بگیرد که بازی را به صورت جدی و یا تفریحی انجام دهد، طبیعی است که این احتمال برود که Fortnite در آپدیت جدید خود این آپشن را طراحی بکند و صورت مسئله را به کلی پاک کند. هر چند که طی اخباری رسمی و منتشر شده تعداد بازیکنان این بازی از مرز ۳.۴ میلیون کاربر عبور کرده است. اما Fortnite هیچ وقت این اجازه را نخواهد داد تا کاربری از این بازی دلسرد شده و آن را از دست بدهد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =