عدم حضور سونی درنمایشگاه E3 2019

شان لیدن درموردعدم حضور سونی درنماشیگاه E3 2019 توضیح داد

چندی پیش انتشار خبری مبنی بر عدم حضور سونی در نمایشگاه E3 2019 موجب نارضایتی طرفداران سونی و پلی استیشن شد. شان لیدن، رئیس استدیو های جهانی، در این باب به توضیح پاره ای از مسائل پرداخته است. لیدن در گفتگو باCNet ابتدا سخن خود را با اشاره به گذشته ی E3 آغاز کرد.

وی خاطر نشان کرد این نمایشگاه که از سال ۱۳۹۵ برگزار گردید، ابتدا بیشتر یک نمایشگاه تجاری بود که فروشنده ها و ژورنالیست ها دور هم گرد می آمدند تا از طرفی بازاریاب ها به E3 آمده و با محصولات جدید آشنا شوند و از طرفی دیگر خبرنگاران گزارش هایی در باب بازی Playstation 4 و تکنولوژی جدید جمع آوری و به مخاطبین خود ارائه دهند.
وی افزود “پیش از این، در سالهای آغازین، اینترنت به شکل فعلی در اختیار نبود، بنابراین چنین نمایشگاه تجاری ای با در نظر داشتن تمامی جوانب برای پیشرفت ما دقیقا چیزی بود که به آن احتیاج داشتیم”.

شان لیدن درموردعدم حضور سونی درنماشیگاه E3 2019 توضیح داد
شان لیدن درموردعدم حضور سونی درنماشیگاه E3 2019 توضیح داد

این روزها E3 در مقایسه با گذشته تغییرات گسترده ای را متحمل شده است که از جمله میتوان به عدم ارتباط فروشندگان و تولیدکنندگان پرداخت که پیش از این، ناظر ارتباط بیشتری بین آن ها بودیم. همچنین ماه ژوئن که تاریخ برگزاری نمایشگاه است ظاهرا زمان مناسبی نیست به این دلیل که به روزهای شلوغ پایانی سال بسیار نزدیک است و زمان کافی برای بحث های مناسب، جهت ارائه ی بازی ها در روزهای پایانی سال وجود ندارد.

با این تفاسیر به این نتیجه خواهیم رسید که دیگر سونی شاید حضور خود را در سال های آینده نیز در E3 را به طور کلی کمرنگ تر کند.البته باید به این مطلب هم اشاره کرد که سونی در ماه فوریه یک همایش با همکاران و شریکان خود خواهد داشت که شاید یکی از دلایل حضور نیافتن در E3 نیز این باشد.

البته که سران سونی فکر میکنند زمان برگزاری E3  از نظر اقتصادی و مالی برای سونی و البته شرکت های دیگر یود خاصی نخواهند اورد و تنها هزینه های الکی هستند که سونی و شرکت ها میکنند تا محصولات خود را در یک همایش معروف معرفی کنند هرچند که میتوانند خود یک همایش با تاریخ دلخواه که بر روی سود دهی کمپانی نیز تاثیر بگذارد داشته باشند و بازی ها و برنامه های پیش روی خود را به طور اختصاصی در ان معرفی کنند.

یکی دیگر از دلایل برجسته ی عدم مشارکت سونی در E3 2019 مربوط به توقعات دوست داران بازی های ویدئویی می باشد.زیرا پیشرفت نمایشگاه های E3 به صورتی بوده است،که هواداران همواره انتظار رونمایی های شگرف و غیرقابل پیش بینی را از بازی های پلی استیشن ۴ مورد علاقه ی خود دارند و این مسئله با عملکرد فعلی سونی نه تنها همخوانی ندارد بلکه تداخل هم دارد،چرا که موجب عدم تمرکز بر سوژه ی مورد نظر برای ارائه می شود.
در ادامه لیدن خاطر نشان کرد که ” تصمیم ما بر این پایه قرار گرفته است که کیفیت بازی ها را ارجح بدانیم،و کمیت را در درجه پایین تری قرار بدهیم چرا که طبعا کیفیت بالا به زمان بیشتری احتیاج دارد.بنابراین در حال حاضر ماه ژوئن را زمان مناسبی برای ارائه بازی های آتی خود نمیدانیم.دلیل عدم حضورمان در E3 هم همین بوده است، زیرا مشارکت ما باعث افزایش انتظار مخاطبین در باب ارائه ی بازی های جدید و بزرگ می شد و لا غیر”.

شان لیدن درموردعدم حضور سونی درنماشیگاه E3 2019 توضیح داد
شان لیدن درموردعدم حضور سونی درنماشیگاه E3 2019 توضیح داد

لیدن معتقد است لازمه ی پیشرفت و ادامه ی حیات E3 تغییراتی است که اکنون در نمایشگاه هایی نظیر کامیک کان ناظرشان هستیم:
بهتر است به جای این که در این نمایشگاه ها دور هم جمع شویم تا اخباری گاهاً ناکارآمد را منتشر کنیم و انتقال دهیم،E3 به فستیوال بزرگی از بازی های ویدئویی برای گیمر ها تبدیل شود.همچنین بهتر است E3 را به جشنی بزرگ تبدیل کنیم و جلسات کاربردی ای را برای سازنده ی بازی ها شکل دهیم تا با طرفداران خود ارتباط برقرار کنند”.
حرف های لیدن به نظر منطقی می آیند.زیرا با توجه به نظرسنجی های متعدد،اخیرا عملکرد E3 باعث گیج شدن برخی از مخاطبین شده است. با اینکه هنوز هم برخی از سازندگان،  E3را مکانی برای رونمایی های جدید میدانند اما ظاهرا E3 از هدف اصلی خود دور شده است و باعث گمراهی مخاطبین بین یک نمایشگاه تجاری و یک گردهمایی برای طرفداران شده است.لازم است E3 و برگزار کننده ی آن ESA (انجمن نرم افزارهای سرگرمی) به فکر ایجاد تغییراتی در آن باشند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 8 =