شایعاتی در مورد ساخته نشدن بازی Minecraft 2

شایعاتی در مورد ساخته نشدن بازی Minecraft 2 PS4 کمپانی Mojang

در مصاحبه‌ ای که اخیراً توسط رئیس تیم توسعه دهنده بازی های Minecraft منتشر شد، می گویند که نسخه اول بازی به دلیل اینکه بازیکنان فعال زیادی دارد، برنامه ای برای ساخت نسخه دوم نخواهند داشت. بعد از آنکه شرکت مایکروسافت مبلغ معادل دو و نیم میلیارد دلار را جهت خریداری امتیاز Minecraft به مجموعه پرداخت کرد، بسیاری از گیمر ها بر این اعتقاد بودند که دفعه بعدی شرکت مایکروسافت به سمت ساخت بازی و تولید سری دوم با عنوان Minecraft 2 برای کنسول های ایکس باکس خود می رود.

تازه ترین اخبار بازی ماینکرافت

در تازه ترین اخباری که درباره این بازی منتشر شده است گفته می شود که نسخه دوم این بازی تولید نمی‌ شود به دلیل اینکه هدف از این کار کسب درآمد مناسب برای ناشران بازی است. مدیر تیم ماینکرفت مایکروسافت، هلن چیانگ در مصاحبه‌ ای که با بیزینس اینسایدر داشت در رابطه با ساخت Minecraft 2 گفته است: در رابطه با تولید سری دوم و با توجه به میزان گستردگی انجمن های بازی سازی، منطقی نیست و به نظر نمی رسد که نسخه دوم را تهیه و تولید کنیم.

۹۱ میلیون کاربر فعال

>در حال حاضر بازی ماینکرفت ۹۱ میلیون کاربر دارد که فعال هستند و ماهیانه این بازی را تجربه می کند و بر اساس آماری که از بازی فورتنایت در ماه آگوست منتشر شده است این بازی به میزان ۷۸.۳ دهم میلیون نفر کاربر و علاقمند دارد که همچنان از نظر آماری از ماینکرفت عقب است.
اگر مایکروسافت تمایل داشته باشد که سری دوم این بازی را تولید کند شاید آماری که ارائه می‌ شود کاهش پیدا کند و بازیکنان در بین نسخه اول و دوم تقسیم شوند. به گفته تولیدکنندگان ساخت نسخه دوم یک کار پر ریسک است کمپانی مایکروسافت ممکن است زیر بار این مسئولیت نرود. همان‌ طور که چیانگ در این رابطه می گوید ما تمایل داریم که اعضای انجمن های این بازی را در کنار یکدیگر حضور داشته باشند. به همین دلیل است که آپدیت ها و محتوای این بازی به طور رایگان در اختیار گیمر ها قرار خواهد گرفت.

شایعاتی در مورد ساخته نشدن بازی Minecraft 2 PS4 کمپانی Mojang
شایعاتی در مورد ساخته نشدن بازی Minecraft 2 PS4 کمپانی Mojang

مایکروسافت در این باره گفته است که: ما هم دوست داریم که از گیمر ها بخواهیم که از نسخه اول بازی پلی استیشن ۴ و نینتندو سوییچ بتوانم به سمت نسخه دوم بازی پیش بروند اما تنها علاقه داریم که بیشتر از ماینکرفت لذت ببرند، البته راه‌ های دیگری نیز برای گسترش این بازی وجود دارد تا اینکه بخواهیم همانند مجموعه های دیگر تنها یک نسخه از مجموعه خودمان منتشر کنیم.
در سال ۲۰۱۴ مدیر وقت ایکس باکس فیل اسپنسر در یک بیانیه بعد از اینکه ماینکرفت را خریداری کرد، گفت: ممکن است ماینکرفت ۲ برنامه مناسبی نباشد. البته شرکت مایکروسافت مشغول گسترده تر کردن مجموعه ماینکرفت است اما توسعه نسخه دوم انجام نشد و تعدادی از تولیدکنندگان این بازی به رونمایی Minecraft Dungeons پرداختند.
محصولی که ارائه شده برای عرضه بر روی پی سی مورد تایید قرار گرفته و در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۱۹ میلادی انتشار می یابد، بهتر است بدانید که این بازی شامل مکانیزم هایی از ساخت و سازها نیست و از روش دانجن کرالر استفاده می کند. ماینکرفت جزو مهیج ترین و مشهور ترین بازی های فکری است که توسط استودیو Mojang ساخته شده و برای همه سیستم عامل ها قابل ارائه می باشد. نکته جالب توجه این است که این بازی به هیچ عنوان، هسته گرافیکی ندارد و تمام تصاویر آن به شکل پیکسلی است.

شایعاتی در مورد ساخته نشدن بازی Minecraft 2 PS4 کمپانی Mojang
شایعاتی در مورد ساخته نشدن بازی Minecraft 2 PS4 کمپانی Mojang

گیم پلی بازی ماینکرافت

در بازی ماینکرفت گیمر به صورت آزاد می تواند مشغول ساخت و ساز شود و شهر مورد نظر خود را با معیار های ایده آلی که در ذهن دارد بسازد. در واقع گیمر، می تواند به هر آنچه که در فکر و ذهن خود دارد در این بازی جامه عمل بپوشاند. ساخت و ساز در این بازی بسیار آسان است و تمامی بلوک ها در کنار هم قرار خواهند گرفت تا یک ساختمان زیبا ساخته شود ولی اگر یکی از این بلوک ها به اشتباه قرار داده شود ممکن است که ساختمان فرو ریخته و شما به عنوان گیمر مجبور شوید تا بازی را از ابتدا شروع کنید. در ادامه کار گیمر می تواند با به کارگیری از خلاقیت خود انواع بناها و سازه ها را ایجاد کند و یک شهر رویایی را با فکر و ذهن خود بسازد.

نکته در اینجاست که تمامی بلوک هایی که برای ایجاد یک بنا لازم است در اختیار گیمر قرار خواهد گرفت و گیمر هم باید با دقت کامل آن ها را کنار هم بچیند تا بتواند یک سازه ای شکیل بدون اینکه بریزد ایجاد کند. ولی اگر یکی از این سازه ها بریزد کار گیمر دچار نقصان می‌ شود و مجبور است که بازی را از ابتدا شروع کند مگر اینکه ممکن است هر لحظه از طرف دشمن به او حمله شود.

گیمر باید در این بازی از هوش معماری خود استفاده کند و سعی کند یک قلمرو پر قدرت را برای خود ایجاد کند. از جمله ویژگی های این بازی این است که در چند فستیوال بزرگ مثل Seumus Mc Nally توانسته است که جایزه های بزرگ را نصیب خود کند و در سال ۲۰۱۱ نیز جوایز دیگری را به خود اختصاص داد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 4 =