شایعه خرید کمپانی Take-Two Interactive توسط سونی

شایعه خرید کمپانی بزرگ Take-Two Interactive توسط سونی

خرید استودیو های کوچک توسط کمپانی های بزرگ اتفاق عجیبی در صنعت بازی های ویدیویی نیست، استودیو هایی که با ایده های خلاقانه و تیم جوان به صورت مستقل شروع به کار می کنند و خیلی سریع اگر بتوانند شایستگی های خود را ثابت کنند با قیمت های بسیار بالا توسط کمپانی ها بزرگ و پولدار این روز های صنعت گیم خریداری می شود، اتفاقی که برای استودیو Mojang افتاد.

پس از ساخت عنوان فوق العاده درخشان Minecraft، این استودیو مستقل با قراردادی میلیون دلاری به کمپانی بزرگ مایکروسافت پیوست و توسط این غول آمریکایی خریداری شد، یا اگر به شرکت های زیر مجموعه کمپانی یوبی سافت نگاهی بیاندازید با استودیو هایی مثل Red Storm Entertainment ،Ubisoft Quebec ،Hybride Technologies ،Longtail Studios Halifax ،Blue Mammoth Games و غیره رو به رو می شوید، استودیو های کوچکی که در سراسر جهان قرار دارند اما برای کمپانی بزرگ یوبی سافت هستند.

شایعه خرید کمپانی بزرگ Take-Two Interactive توسط سونی
شایعه خرید کمپانی بزرگ Take-Two Interactive توسط سونی

پس تا به اینجا کار دیدیم که خرید استودیو های کوچک توسط کمپانی های بزرگ مسئله غریبی به شمار نمی رود، اما ماجرا زمانی عجیب می شود که یک کمپانی بزرگ، کمپانی بزرگ دیگری را بخرد، این همان لحظه ای است که شایعه این موضوع نیز برای خیلی ها جذاب می شود و این شایعه آنقدر در اینترنت می چرخد به امید اینکه رنگ واقعیت بگیرد.
یکی از شایعاتی که در این باره منتشر شده است بر طبق گزارش های اخیر MarketWatch است که به نظر می رسد کمپانی ژاپنی سونی قصد دارد کمپانی بزرگ آمریکایی Take Two Interactive Software, Inc را خریداری کند و آن را به یکی از کمپانی های زیر مجموعه خود تبدیل کند، اتفاقی که اگر از شایعه تبدیل به واقعیت شود بدون شک یکی از مهم ترین اتفاقات دهه اخیر صنعت بازی های ویدیویی می شود.

کمپانی Take Two Interactive Software, Inc از سال ۱۹۹۳ تا به امروز در حال ساخت بازی های ویدیویی است، این کمپانی طبق آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۸ ، نزدیک به دو میلیون دلار درآمد داشته است و نزدیک به ۴۵۰۰ کارمند دارد ، این کمپانی اما خود دارای زیر مجموعه های بسیار بزرگی است.

کمپانی ۲K خالق مجموعه بازی های MLB 2K ، WWE 2K و NBA 2K، استودیو Ghost Story Games ، ۵۰ درصد سهام NBA 2K League، استودیو Private Division، کمپانی Rockstar Games, Inc. خالق مجموعه های Grand Theft Auto ،Manhunt ،Max Payne ،Red Dead و … استودیو اسپانیایی Social Point SL همین شرکت های زیر مجموعه نشان می دهد که Take Two Interactive Software چه نقش بزرگی در صنعت بازی های ویدیویی دارد، مجموعه بازی های نظیر BioShock ،Boarderlands ،Civilization ،Mafia و XCOM نیز از مجموعه بازی های این کمپانی بزرگ به شمار می رود.

خرید این کمپانی توسط سونی یعنی انحصاری شدن بازی های فوق العاده محبوبی مثل NBA 2K و Grand Theft Auto برای پلی استیشن و این یعنی یک گام بزرگ برای کمپانی قدرتمند سونی است.این اخبار را جوئل کولینا، مدیر بخش فناوری MarketWatch گفته است و در ادامه بیان کرده است که در جلسات هیئت مدیره کمپانی سونی، بحث های فراوانی برای خرید سهام Take-Two شده است و همین موجب افزایش ۵.۴ درصد سهام کمپانی Take-Two شده است.

شایعه خرید کمپانی بزرگ Take-Two Interactive توسط سونی
شایعه خرید کمپانی بزرگ Take-Two Interactive توسط سونی

البته که در تجارت همواره از این دست شایعات به وفور دیده می شود که تا چند وقت به ترند خبری تبدیل می شود اما زمانی که معلوم می شود شایعه ای بیش نیست به فراموشی سپرده می شود، شایعاتی که در سال های اخیر فراوان دیده شده است مثل شایعه خرید EA توسط مایکروسافت، شایعه خرید سهام نینتندو توسط کمپانی اپل و دیگر شایعاتی از این دست ، اما این شایعات هیچ گاه تبدیل به واقعیت نشد.
اما اگر خرید Take Two توسط سونی به حقیقت تبدیل شود می تواند مزایای فراوانی برای سونی داشته باشد ، مثل به انحصار درآوردن بازی های فوق العاده ای مثل Red Dead و یا GTA و همینطور بدست آوردن استودیو های فوق العاده ای که در بالا ذکر شد. اما این معامله آیا برای Take Two سودی به جز مبلغ زیادی پول دارد؟ در حالی که تنها یک بازی پلی استیشن کمپانی Take Two یعنی Red Dead Redemption 2 در مدت ۴ ماه توانسته ۲۰ میلیون نسخه به فروش برساند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 15 =