شایعه انتشار بازی Resident Evil 4 Remake در سال ۲۰۲۲

بازی Rsident Evil 4 Remake

شایعاتی درباره‌ی انتشار بازی Rsident Evil 4 Remake در سال ۲۰۲۲ شنیده می‌شود. این درحالی است که شرکت «کپ‌کام» هنوز به‌طور رسمی ساخت این پروژه را اعلام نکرده است، اما درباره‌ی ارتباط‌ آن با بازسازی Resident Evil 3 که امسال عرضه شد، صحبت‌هایی داشته است.

در مصاحبه‌ای با بلاگ پلی‌استیشن، از کارگردان بازی رزیدنت اویل ۳، «کیوهیکو ساکاتا»، درباره‌ی قابلیت جدید «نمسیس» در آلوده کردن زامبی‌ها به انگل‌هایی که سرشان را قوی‌تر می‌کند و به آن‌ها شاخک‌های حساس می‌دهد و هم چنین اهمیت آن برای داستان مجموعه بازی‌ها پرسیده شد.

صحبت های کیوهیکو ساکاتا

در ابتدا او کمی زمینه‌سازی کرد و درباره‌ی خاستگاه و پیدایش نمسیس صحبت کرد. او توضیح داد: «تحقیقات سلاح‌های بیولوژیکی شرکت آمبرلا در اروپا و آمریکا تقسیم شده بود. شعبه اروپایی پروژه‌ی نمسیس را اداره کرد و شعبه آمریکایی هم تحقیقات ویروس تی را به سرانجام رساند. پروژه نمسیس به منظور ساخت مصنوعی یک انگل بود که در طبیعت پیدا شده و در پی آن NE-α به وجود آمد. ایده اصلی این بود که یک میزبان زنده‌ی مناسب برای NE-α پیدا شود، که در ادامه می‌توانست تغییرات فیزیکی پیدا کند و به یک سلاح بیولوژیکی تبدیل شود.»
اگر با دقت به رزیدنت اویل ۳ توجه می‌کردید، می‌توانستید این موضوع را ببینید. داستان بین شعبه‌های اروپایی و آمریکایی شرکت آمبرلا خط داستانی جالبی را در این بازی به نمایش گذاشت.
طبق گفته‌های ساکاتا، با توجه به توانایی نمسیس در آلوده کردن، از آن به‌عنوان یک چاره برای تمایز بین نمسیس و «تایرنت» در رزیدنت اویل ۲ به‌کار گرفته می شود. اما او هم چنین اشاراتی به بازی Rsident Evil 4 Remake هم داشته و گفته «ما ناگریز به دلیل حضور گانادو در رزیدنت اویل ۴، برای این توانایی نهایی تصمیم گرفتیم.»

گانادوها

او ادامه داد: «گانادو دشمنان انسان‌نمایی هستند که از طریق آلوده شدن به انگل Plagas، ریشه اصلی NE-α، به وجود می‌آیند. وقتی که Plagas فعال می‌شود، به شکل شاخک از گردن میزبان خود بیرون می‌زند. NE-α برای تقلید از این ویژگی انگلی تولید شده بود. ما می‌خواستیم دشمنان آلوده به NE-α (در بازسازی رزیدنت اویل ۳) از نظر ظاهری به گانادوهای آلوده به Plagas شباهت داشته باشند؛ به این دلیل که طرفداران بتوانند چگونگی تناسب نمسیس در مجموعه رزیدنت اویل را متوجه شوند.»

بازی Rsident Evil 4 Remake
گانادوها

ساکاتا افزود: «درحالی‌که این طراحی و پیش‌زمینه‌ی نمسیس در بازسازی رزیدنت اویل ۳ است، باید دقت داشته باشیم که نمسیس از ابتدا برای نسخه‌ی اصلی بازی ۳ Resident Evil به این شکل طراحی نشده بود.»
به‌نظر می‌رسد که آن‌ها قصد یک بازسازی دیگر را هم دارند. طرفداران قبلا هم درباره‌ی این نوع ارتباط‌ها صحبت می‌کردند، اما شنیدن آن‌ها به‌صورت رسمی و از سوی سازندگان، مطمئن تر است. دقیق نمی‌توانیم بگوییم که بازسازی رزیدنت اویل ۴ چگونه خواهد بود، اما با توجه به نسخه‌ی اصلی، می‌توان انتظار یک بازی هیجان‌انگیز را داشت.

 

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − چهار =