شخصیت منفی اصلی بازی Spider Man دکتر دکتر اختاپوس است

شخصیت منفی اصلی بازی Spider man دکتر اختاپوس است

شخصیت منفی اصلی بازی Spider Man دکتر دکتر اختاپوس است

شخصیت منفی اصلی بازی Spider Man دکتر دکتر اختاپوس است

امروزه استفاده از بازیهای رایانه ای به شدت در بین مردم کشورها رایج شده است. تمام تلاش شرکتهای تولید بازیهای رایانهای در این است تا بتوانند با تولید موضوعات اسرارآمیز و مهیج، ذهن بسیاری از گیمرها در جهان را به خود معطوف کنند. بازیهای بسیار مختلفی در ژانر اسرارآمیز و اکشن در سالهای اخیر به عرصه بازیهای ویدئویی قدم نهاده‌اند که همگی آن‌ها در تلاش هستند تا با رقابت با یکدیگر، فضای رقابتی را از سایر رقبای خود ببرند.
یکی از بازی‌های مهیج در حیطه بازی‌های ویدئویی اسرارآمیز، بازی مرد عنکبوتی یا همان (spider man) می‌باشد. نکته بسیار مهم و برگ بنده این بازی این است که این بازی از هیچ فیلم یا داستانی برگرفته نشده است و تولیدکنندگان این بازی قدرتمند، با استفاده از داستانی جدید به ایجاد این بازی فوق‌العاده اقدام کرده‌اند. این بازی پرطرفدار در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ بطور انحصاری برای کنسول بازی‌های ویدئویی پلی‌استیشن ۴ تولید و ارائه شد.

شخصیت منفی اصلی بازی Spider man دکتر اختاپوس است
شخصیت منفی اصلی بازی Spider man دکتر اختاپوس است

این بازی پرهیجان توسط شرکت معتبر تولید بازی‌های رایانه‌ای Insomniac Games که در تولید این بازی‌ها در دنیا مطرح است، تهیه و تولید شده است. در رویداد E3 2018 تریلری از این بازی نمایش داده شد که در آن نقش اول بازی یعنی مرد عنکبوتی با اصلی‌ترین دشمن خود روبه‌رو شده است ولی برای بالا بردن هیجان بازی، نشانی از این شخصیت منفی برده نشده است تا حدس و گمان‌ها در بین گیمرها در رابطه با شخصیت اصلی منفی بازی مرد عنکبوتی بالا رود.
صحنه‌های ساخته شده در این بازی، سراسر پر از هیجان و ایجاد مبارزه‌های نفسگیر و سرسخت صورت گرفته است. هیجان و صحنه‌های اکشن در این بازی به حدی است که مخاطبان خود را در زمان طولانی برای بازی آن جذب کرده است. وجود شخصیت‌های جذاب و منفی زیاد در این بازی بر اسرارآمیز بودن و گنگ بودن آن تاثیر زیادی گذاشته که هر کاربری به راحتی نتواند داستان بازی و نقش شخصیت‌های بازی را متوجه شود.
همین داستان مبهم و رمزآلود در کنار صحنه‌های مهیج و اکشن همراه با کیفیت و گرافیکی عالی در کنار هم این بازی را به یک بازی پرطرفدار در بین کاربران بازی‌های رایانه‌ای ویدئویی تبدیل کرده است.در این بازی مهیج و اکشن یک گروه شش نفره به نام شش مرد شیطانی یا (sinister six) قرار گرفته‌اند. در این بین شانس دو نفر از این گروه فاسد و نحس، برای اینکه به عنوان شخصیت اصلی و منفور داستان بازی مرد عنکبوتی باشد از بقیه بیشتر است.
دکتر اختاپوس و مرد شنی دو گزینه اصلی برای عنوان شخصیت منفی اصلی داستان مورد نظر هستند. با توجه به این که حضور مرد شنی هنوز در متن داستان اصلی مشخص نیست، می‌توان دکتر اختاپوس را به عنوان دشمن اصلی مرد عنکبوتی و رکن اصلی بازی فوق دانست. دکتر اختاپوس همواره با نظم‌دهی و فرماندهی گروه منفور داستان بازی، همواره به عنوان دشمن اصلی مرد عنکبوتی معرفی شده است.

شخصیت منفی اصلی بازی Spider man دکتر اختاپوس است
شخصیت منفی اصلی بازی Spider man دکتر اختاپوس است

نکته جالب توجه در این داستان این است که شخصیت دکتر اختاپوس در طول داستان بازی کاملا دچار دگرگونی می‌شود که می‌توان همین موضوع را نکته‌ای مهم و تاکتیکی در جهت پی بردن به شخصیت اصلی منفی داستان بازی PlayStation دانست. در طول داستان بیان شده او در ابتدا یک دانشمند و یک فرد موفق و خوب بوده که به دیگران کمک می‌کرد اما با قرار دادن موضوعات جذاب و البته تلخ، زندگی او دچار تغییرات گسترده‌ای می‌شود .
که چهره او را از یک فرد خوب به یک انسان خبیث تغییر می‌دهد. نکته مهم و مرموز که در این بازی به چشم می‌خورد این است که دکتر اختاپوس یک دانشمند با علم و آگاهی بوده که برای مدیریت و فریب سایر نقش‌ها و شخصیت‌های بازی از علم خود در جهت منفی استفاده کرده است. پس دیده می‌شود طراحان بازی مرد عنکبوتی (Spider man) بخوبی توانسته‌اند محیطی رمزآلود و اسرارآمیز همراه با صحنه‌های ماجراجویانه و اکشن برای مخاطب خود همراه سازند.
و با طراحی یک داستان مهیج و البته متفکرانه، ذهن مخاطبان خود را بر روی گزینه‌های مختلف شخصیتی برای پی بردن به موضوع اصلی داستان درگیر کرده‌اند. البته با توجه به بررسی دقیق شخصیت‌ها و کاراکترهای داستان بازی می‌توان دریافت که بیشترین شانس را برای انتخاب شخصیت اصلی منفی و خبیث در بازی فوق، بر عهده دکتر اختاپوس است که طراح داستان سعی کرده همواره این موضوع را از ذهن مخاطب خود دور نگه دارد.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + 3 =