شخصیت مونث بازی Assassin’s Creed Syndicate در دنیای تبهکاران لندن

بازی Assassin's Creed Syndicate

اگر جز اولین طرفداران بازی Assassin’s Creed Syndicate مهیج باشید به یاد می آورید که گفته شد از شخصیت های ایرانی نیز در این بازی استفاده شده است.

بازی Assassin's Creed Syndicate
بازی Assassin’s Creed Syndicate

شخصیت مونث بازی Assassin’s Creed Syndicate در دنیای تبهکاران لندن

بازی Assassin’s Creed Syndicate درحال حاضر یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازی ها درمیان گیمرها می باشد درباره بازی Assassin’s Creed Syndicate شایعه ای دست به دست می شود مبنی براینکه یوبی سافت قرار است از شخصیت مؤنث نیز استفاده کند در ابتدا دلیل این تغییر را کمبود زمان در ساخت شخصیت اعلام کردند اما اکنون دلیل آن را راضی نگه داشتن طرفداران بازی اعلام کرده است.

 نام این شخصیت دربازی evie می باشد که خواهر همان شخصیت اصلی است سایت این بازی این مظلب را اعلام کرده است وهمچنین تصویری از شخصیت مؤنث جدید نیز منتشر کرده اند

این بازی به صورت داستانی در سال ۱۸۶۷ انگلستان یعنی دوران نزدیک به انقلاب صنعتی و همان دوران ملکه ویکتوریا باز می گردد و شخصیت اصلی که جیکوب نام دارد که اهل بریتانیا است.

در هنگام بازی Assassin’s Creed Syndicate کاملاً حس و حال شهر لندن به گیمر منتقل می شود، مثل هوای بارانی و خیابان های شلوغ این شهر که محیط بازی را کاملاً طبیعی جلوه می دهد، بسیاری از صحنه های بازی بصورت انجام مأموریت در باندهای خلافکاری به تصویر کشیده شده است. جیکوب و خواهرش ایوی تفاوت بسیار زیادی درشخصیت و نوع مبارزه دارند و می توان گفت مکمل یکدیگر در مبارزه هستند درابتدا احساس می شود که شخصیت آن ها کاملاً باهم متفاوت است اما هرچه بیشتر پیش می رویم متوجه می شویم که به هم نزدیکتر هستند. درحین انجام بازی پیشنهادهای به شما می شود مثلاً بالابردن ایکس پی یعنی تا آخر بازی هیچ تخلفی نکنید.

هر چند ایوی اولین شخصیت مؤنث بازی است اما نسبت به جیکوب خشن تر بنظر می رسد و باعث جذابیت شخصیت او دربازی شده است وجیکوب دوس داشتنی تر بنظر می رسد دراخربازی همه انتظار این را داشتیم که با هیجان بیشتری مراحل را سپری کنیم اما متاسفانه و برخلاف انتظار همه اینگونه نبود.

پس از گذراندن مراحل بازی به دوران جنگ جهانی درسال ۱۹۱۵ نیز وارد می شویم که حتی می توانیم وینتسون چرچیل که یک فرد مهم درجریان جنگ جهانی بود و همچنین بسیاری دیگر از شخصیت های برجسته مانند گراهام بل چارلز دیکنز و.. ملاقات کنیم.

در نسخه اول شخصی به اسم داوینچی به جیکوب کمک می کرد که در نسخه ی جدید گراهام بل در ساخت سلاح به جیکوب و ایوی کمک می کند مانند طراحی طنابی برای آن ها که تنها به وسیله آن قادر به بالا رفتن از دیوارها بودند و تاثیر به سزایی در مبارزه ی آن ها داشت. جیکوب و ایوی به صورت چندانی با هم همکاری ندارند مثلاً در قسمتی از بازی که ما کنترل جیکوب را برعهده داریم ایوی خود مراحل مهم تر را می گذراند و شاید این خیلی برای گیمرها خوشایند نباشد می توان این را به عنوان ضعفی دراین بازی به یادآورد ولی درهنگام ورود به شهرلندن درمراحل بعد به گونه ای نامحسوس این ضعف را تحت پوشش داده اند که به هیجان بازی افزوده است و خستگی را به طور کامل از گیمر می گیرد.

دربرخی مراحل احساس یکنواخت و تکراری بودن به بازیکن دست می دهد که متاسفانه در نسخه ی جدید برای این کمبود دست به کاری برای رفع آن نزده اند. مانند نسخه ی اولیه باید قسمت های که در دست خلافکاران است را آزاد کنیم که بعد از انجام این مراحل به مرحله ی اصلی دست یابیم در ابتدا ممکن است شکست های بسیاری را تجربه کنید که این هم به دلیل پایین بودن لوول شما نسبت به رقیبان می باشد که رفته رفته این نیز با گذراندن مراحل بیشتر و بدست آوردن لوول بالاتر برای شما رفع می شود که جذابیت بازی را برای گیمر دو چندان می کند که البته در دست داشتن سلاح های مختلف ونحوه ی مبارزه هم بی تأثیر نیست.

موسیقی که در بازی Assassin’s Creed Syndicate ارائه شده بی شک یکی از نقاط قوت بازی به شمار می آید ارائه ی قطعات زیبا با حال وهوای لندن کاملاً همخوانی دارد که شنیدن آن هنگام بازی دور از لطف نیست. صداگذاری بازی بسیار دقیق و حرفه ای است که صدای جیکوب و ایوی به هیچ یک از شخصیت های دیگر بازی شباهتی ندارد حتی از صداهای بسیار ریز مانند شلوغی جمعیت برخورد اسلحه ها هنگام مبارزه وصدای پا نیز چشم پوشی نشده که این حسی بسیار عالی و فراتر از نسخه ی قبل به گیمر منتقل می کند. هر چند نمی توان این سری جدید را در رده ی عالی قرار داد چون دارای نقص هایی است.

یکی از بزرگ ترین تغییرهای که در بازی Assassin’s Creed Syndicate نسبت به نسخه ی نخست اعمال شده و می توان به آن اشاره کرد دزدی بزرگ کالسکه است که باعث بزرگ ترشدن و هیجان انگیزتر شدن بازی شده در این مرحله با دزدیدن انواع کالسکه در مناطق مختلف شهر و مخفی شدن در سنگرها و تونل های زیرزمینی توانسته انتظارات بازیکنان را برآورده کند. شیوه ی مبارزه و مراحل بازی به طور کلی تغییر کرده سلاح ها کاملاً پیشرفته تر شده اند برای مبارزات جدیدتر در مراحل مختلف که تعداد این مراحل هم نسبت به نسخه های اولیه بیشتر شده است. در مرحله ی دزدی بزرگ کالسکه به نحوی وارد فیلم های شرلوک هولمز می شویم که مبارزات از سلاح های مانند شمشیر فاصله می گیرد و بیشتر با مشت چاقو و اسحله های کوچک تر ادامه می یابد.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم این بازی سال های ۱۸۶۷ را به تصویر می کشد، دوره ای که کتاب های راجع به حقوق برابر و آزادی کارگران منتشر می شد که در این بازی هم اشاره به اوضاع اقتصادی و آزادی عمل و بیان صراحتاً مشخص است.

ایوی در این نسخه از بازی Assassin’s Creed Syndicate شخصیتی جدی تر ولی درعین حال تودارتر و منطقی تر از برادر دوقلوی خود یعنی جیکوب دارد در تصمیم گیری ها عاقلانه تر و هوشمندانه تر از جیکوب عمل می کند هرچند خواهر کوچک تر او به حساب می آید اما این نسخه بازی بیشتر حول تصمیمات مهمی که ایوی می گیرد می چرخد او دارای یک سلاح همیشگی و مخصوص به خود است که به صورت یک عصا همیشه در او ظاهر می شود تناقضی در میان این دو هست ولی همانطور که قبلاً اشاره کردیم همدیگر را کامل می کنند اگرچه از لحاظ مبارزه باهم کاملاً تفاوت دارند.

جیکوب و ایوی روش های مبارزه را از Assassis ها یاد گرفتند و زیر نظر اتان فرای آموزش دیدند وبه همان شیوه ی او مبارزه می کنند. در این نسخه ی جدید دیگر خبری از شمشیر و اسلحه های قدیمی نیست مانند بازی های دیگر با کشتن هر نقر می توانید اسلحه های و پول اورا برای خود دریافت کنید که البته این در بسیاری از بازی ها به همین صورت است. در ابتدا یوبی سافت این خبر را اعلام کرد که در هنگام بازی می توان از میان ایوی و جیکوب به دلخواه کنترل هر کدام را که می خواهید به دست بگیرید ولی بعداً معلوم شد که فقط در انجام برخی مراحل اینگونه است نه برای هر مرحله ای که بخواهیم و مراحل بازی درمیان این دو تقسیم شده است یعنی در هر مرحله فقط می توان بجای یکی از آن ها بازی کرد ودیگر نمی توان آن را به دلخواه تغییر داد.

شرکت یوبی سافت نیز قبلاً در نسخه های پیشین امکان بازی با شخصیت های مؤنث دیگر را فراهم کرده بود مثل شائو جون و اویلاین و این خود یکی از دلایل علاقه مندی خانم ها نسبت به این بازی است. به گفته خود شرکت یوبی سافت زمانی بالغ بر ۱۷ ماه را صرف طراحی شخصیت ایوی کرده اند که دلیل این هم مخاطبان خانم بسیاری بود که این بازی داشت. در نسخه های ابتدایی می توانستیم برای خود یک ارتش و گروه جمع آوری کنیم و به دلخواه ومناسب با شرایط مبارزه ها آن ها را تعلیم دهیم که متاسفانه در نسخه ی جدید از این امکان بی بهره ایم که ازنظر بسیاری از بازیکنان پروپاقرص این بازی این یک ضعف بزرگ است.

بازی Assassin's Creed Syndicate
بازی Assassin’s Creed Syndicate

ایوی قابلیت های بسیار زیادی دارد که در مرحله ای از بازی Assassin’s Creed Syndicate با یکی از آن ها آشنا می شویم مانند امکان نامرئی شدن برای عبور از دیوارها و ساختمان ها که در تریلر این بازی آن را نمایش داده اند. این بازی همیشه دارای رازهای مرموزی برای گیمر بوده واین خود باعث می شود تا برای مراحل بعدی تشنته تر شوند در این بازی می توان نقش یک قاتل خونخوار را بازی کرد یا در مراحل دیگر به عنوان یک جاسوس حرفه ای همانند فیلم های جیمز باند ظاهر شد دراین مراحل از ایوی به عنوان نخستین زن قهرمان نام برده اند بیشتر مراحل بازی یعنی حدوداً ۸۵ درصد آن کاملاً واقعی بوده و درتاریخ رخ داده است و حتی از رمان های نویسندگان مشهور نیز الهام گرفته اند.

اگر جز اولین طرفداران بازی Assassin’s Creed Syndicate مهیج باشید به یاد می آورید که گفته شد از شخصیت های ایرانی نیز در این بازی استفاده شده است و طرح اصلی بازی به قلعه ی الموت بازمی گردد و در بازی از خنجر معروف داریوش که در قتل های مهم خود به کار می برد و توسط آن خشایارشاه کشته شده است استفاده کرده اند. در سال ۲۰۰۸ که اولین نسخه  این بازی وارد بازار شد بیشتر حول شهرهای اورشلیم و جنگ های آن زمان طراحی شده بود و ما بیشتر شخصیت الطائر را می شناختیم که بعداً جیکوب اضافه شد اما در این نسخه ی جدید به شهر لندن رفته اند و با پرده برداری از شخصیت پرقدرت ایوی طرفداران بیشتری جذب بازی شده اند که هم بخاطر فضای بهتر است هم بخاطر شخصیت پرقدرت ایوی که اعلام کردند طراحی هر دو شخصیت مذکر و مؤنث یعنی جیکوب و ایوی از قبل طراحی شده است اما با تأخیر در بازی وارد شدند و هرساله تغییراتی در بازهای شرکت یوبی سافت صورت می گیرد که اینبار هم شخصیت ایوی به بازی وارد شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =