خبر بازگشت شخصیت Jade در بازی Mortal Kombat 11

بازگشت شخصیت Jade در بازی Mortal Kombat 11

خبر بازگشت شخصیت Jade در بازی Mortal Kombat 11 رسماً توسط NetherRealm اعلام شده است. این شخصیت مونث نخستین بار در Mortal Kombat II و به ­صورت یک شخصیت غیرقابل انتخاب ظاهر شد و نخستین باری که امکان انتخاب او برای بازی فراهم شد در بازی Ultimate Mortal Kombat 3 بود. این شخصیت که توسط John Tobias خلق شده است.

شخصیت Jade بازی Mortal Kombat 11
شخصیت Jade بازی Mortal Kombat 11

صنعت سرگرمی دارای شاخه­های مختلفی است که بازی­ های ویدئویی با توجه به خیل علاقه­ مندان به این نوع از سرگرمی دارای اهمیت بالایی در این صنعت است. سالانه شاهد انتشار اخبار متعددی درخصوص تولید عناوین مختلفی از بازی­های ویدئویی در گونه­های مختلف هستیم که هریک از این سبک بازی ­ها دارای طرفداران پرو پا قرص خود هستند. برخی از این بازی­ها علی رغم ماهیت ساده خود با توجه به جذابیت ذاتی موجود در آن­ ها، هیچ گاه برای مخاطب تکراری نمی­ شوند.

از جمله­ی این دست بازی­ها می­توان به گونه بازی ­های ورزشی اشاره نمود که برای مثال چون اتفاقات درون هیچ دو مسابقه­ی فوتبالی مشابه یکدیگر نیست، پس این بازی همواره جذابیت خود را حفظ نموده و ارائه نسخه ­های جدیدتر از این بازی بیشتر بر مبنای پیشرفت­های تکنولوژیکی و نرم ­افزاری و تنها برای ارائه بازی­های با کیفیت­ تر و با شباهت هرچه بیشتر به واقعیت است.

مثال دیگر در این زمینه، بازی­ های ژانر مبارزه­ای است زیرا در این بازی­ها در حین بازی خط داستانی خاصی دنبال نمی­شود و عموماً دو مبارز در یک رینگ بسته به اجرای فنونی می پردازند که هم دارای تنوع بالایی هستند و هم پیچیدگی اجرا دارند و این یعنی هربار تمامی اتفاقات رخ داده تازه و نو هستند. این موارد باعث می ­شود تا ما شاهد ظهور دنباله­ هایی محبوب از این ­گونه بازی­ ها باشیم که شاید یکی از بهترین مثال ­ها در این خصوص و در مورد بازی­ های مبارزه ­ای مجموعه بازی­ های Mortal Kombat باشد.

این سری جذاب و پر طرفدار نخستین باردر سال ۱۹۹۲ و برای دستگاه­ های بازی سکه ­ای منتشر گردید. توسعه ­دهنده و ناشر نخستین نسخه از این بازی شرکت آمریکایی Midway Games بود. از آن سال تاکنون بیش از ۲۰ نسخه از این بازی منتشر شده است و این بازی که توسط Ed Boon و John Tobias خلق شده است را به یکی از پرفروش ­ترین و سود آورترین بازی­ ها در تاریخ بازی­ های ویدئویی تبدیل کرده است. این مجموعه بازی بر روی تمامی کنسول ­های بازی موجود در بازار عرضه شده است و در مورد کنسول بازی شرکت سونی، این بازی نخستین بار در سال ۱۹۹۵ و برای کنسول پلی­ استیشن منتشر گردید.

جدیدترین نسخه از این بازی ویدئویی کهMortal Kombat 11  نام دارد قرار است در آوریل ۲۰۱۹ منتشر گردد. مطابق نسخه های قبلی این بازی انتشار آن توسط شرکت Warner Bros. Interactive Entertainment انجام خواهد شد. این بازی توسط استودیو آمریکایی NetherRealm که از شرکت ­های تابعه WB است توسعه داده شده است. این بازی که مطابق نسخه های قبلی بصورت ۵/۲ بعدی ساخته شده است، علاوه بر کنسول محبوب پلی­ استیشن ۴ بر روی دیگر کنسول­ های مطرح بازار یعنی ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ هم به ­طور هم­زمان منتشر خواهد شد.

بازگشت شخصیت Jade در بازی Mortal Kombat 11
بازگشت شخصیت Jade در بازی Mortal Kombat 11

بازگشت شخصیت Jade در بازی Mortal Kombat 11

نسخه ابتدایی بازی Mortal Kombat دارای هفت شخصیت اصلی بود که قابلیت بازی با آن­ ها وجود داشت و در کنار آن شخصیت­های دیگری نیز وجود داشتند که جزئی از خط داستانی بازی بودند و تنها امکان مبارزه در مقابل آن­ ها وجود داشت. تعداد شخصیت­ های موجود در این بازی در نسخه های مختلفی که در طول این سال­ ها از این بازی منتشر شده است همواره در حال تغییر بوده است به­طوری که بعضاً شخصیت­هایی بر اساس خط داستانی از بازی حذف و برخی شخصیت­ های جدید جایگزین آن­ها شده­ اند و یا به حالت قابل انتخاب برای مبارزه تغییر حالت داده­ اند.

آخرین نسخه این بازی یعنی بازی Mortal Kombat 11 نخستین بار در سال ۲۰۱۸ و در حاشیه جشنواره Game Award معرفی گردید. از آن زمان تاکنون با علم به این­که منوی انتخاب شخصیت این بازی شامل بیست و پنج شخصیت است، به مرور پازل شخصیت­ های حاضر در این نسخه از بازی در حال کامل شدن است. حضور Raidan و Scorpion در اولین کلیپ ارائه شده از این بازی حضور آن­ ها در این نسخه از بازی را قطعی نمود.
از آن پس و با استریم­ های منتشر شده توسط شرکت توسعه دهنده بازی، به مرور حضور شخصیت­ های مختلف بازی در حال تائید شدن است. اما اخیراً طی اتفاقی جالب و غیر منتظره یکی از شخصیت­ های فراموش شده­ی این بازی که در نسخه ۲۰۱۱ این بازی کشته شده بود با ظاهری جدید به بازی بازگشته است. خبر بازگشت شخصیت Jade در بازی Mortal Kombat 11 رسماً توسط NetherRealm اعلام شده است.

این شخصیت مونث نخستین بار در Mortal Kombat II و به ­صورت یک شخصیت غیرقابل انتخاب ظاهر شد و نخستین باری که امکان انتخاب او برای بازی فراهم شد در بازی Ultimate Mortal Kombat 3 بود. این شخصیت که توسط John Tobias خلق شده است شخصیتی خاکستری است که در خط داستانی بازی در موقعیت انتخاب بین سرپیچی از فرمان Shao Kahn یا خیانت به بهترین دوستش Kitana قرار می­ گیرد. او سرانجام تصمیم به کمک به دوست خود Kitana در آزادی مادرشSindel  می­ گیرد.

تصمیمی که در نهایت منجر به کشته شدن او به ­دستSindel  می شود. کشته شدن او در نسخه ۲۰۱۱ بازی سبب غیبت چندین ساله این شخصیت محبوب گردیده بود. حال باید دید به غیر از Jade چه شخصیت­های دیگری به­ این بازی اضافه خواهند شد. تاکنون شایعات متعددی در خصوص بازگشت Johnny Cage ،Kano و چند شخصیت دیگر از جمله Jade به واقعیت تبدیل شده است و باید دید این شایعات درخصوص دیگر شخصیت­ های بازی نیز درست از کار در خواهند آمد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 9 =