شکسته شدن ۲۰ درصدی قیمت پلی استیشن ویتا بوسیله کمپانی سونی

شکسته شدن 20 درصدی قیمت پلی استیشن ویتا بوسیله کمپانی سونی

پلی استیشن ویتا یک کنسول بازی و سرگرمی ساخت شرکت سونی می باشد و این دستگاه از خانواده پلی استیشن می باشد و جایگزینی برای کنسول بازی همراه قبلی است که در سال ۲۰۱۱ انتشار پیدا کرد. این دستگاه دارای پردازنده قوی، گرافیک بسیار بالا و دارای صفحه نمایشگر لمسی و ۵ اینچ OLED با ۱۶ میلیون رنگ می باشد این دستگاه دارای مشخصه های کلیدی دیگری نیز است که در زیر به آن اشاره می کنیم:

در ابتدا این موضوع را عنوان می کنیم که در شبکه PSN بیشتر از ۹۰۰ بازی برای این کنسول بازی Playstation همراه وجود دارد و همانطور که در بالا در مورد صفحه نمایشگر اشاره شد این را هم باید اضافه کنیم که این دستگاه دارای سنسور حرکتی و زیروسکوپ می باشد و همچنین از پشت دستگاه که لمسی است می توان برای کنترل بازی استفاده کرد.

شکسته شدن 20 درصدی قیمت پلی استیشن ویتا بوسیله کمپانی سونی
شکسته شدن ۲۰ درصدی قیمت پلی استیشن ویتا بوسیله کمپانی سونی

همچنین این دستگاه دارای دو دوربین در جلو و عقب برای بازی و همچنین قابلیت مکالمه ویدیویی با استفاده از اینترنت را دارد. میکروفون و بلندگو، و موقعیت یاب از دیگر ویژگی های این کنسول همراه بازی می باشد. Skyp ،Google Maps ،Ar Play ،Group Messaging, Near ،Fireworks ،Internet Browser ،Table Soccer از برنامه های کاربردی موجود در پلی استیشن ویتا است که می توانیم اشاره کنیم.

بر اساس نظرات کاربرانی که این دستگاه خریداری کردند آن را به پلی استیشن ۳ که کوچک شده و قابل حمل شده عنوان کردند و کیفیت ساخت، امکان استفاده از دستگاه به آسانی، قابلیت و متناسب بودن ارزش ریالی آن نسبت به کیفیت از نقاط قوت این دستگاه می باشد البته اتمام سریع شارژ هم جز معایبی است که به آن اشاره شده است.

با همه این اوصاف خبر خوش برای هواداران پلی استیشن باید عنوان کنیم که شرکت سونی از کاهش ۲۰ درصدی محصول خود یعنی پلی استیشن ویتا که کنسول بازی قابل حمل است خبر داد و افرادی که این محصول را نیز خرید کنند علاوه بر تخفیف از دسترسی یک هفته ای به شبکه پلی استیشن پلاس بهره خواهند برد. حال می خواهیم در مورد این موضوع به بحث بپردازیم که دلیل اصلی سونی برای کاهش قیمت این کنسول دستی چه بوده است؟

حال از چند جهت دلایل اصلی کاهش قیمت سونی برای کنسول پلی استیشن ویتا مورد بررسی قرار می دهیم:

در ابتدا باید عنوان کنیم که تلفن های همراه و تبلت ها با برندهای مختلف روز به روز پیشرفته تر و قوی تر از قبل می شوند و با توجه به اینکه افراد غیر حرفه ای و یا کاربران تمایل دارند اگر هزینه ای را برای محصولی پرداخت می کنند از آن محصول به صورت چند منظوره استفاده کنند حال با توجه به این موضوع، کاربرانی که تمایل بالایی به بازی و سرگرمی دارند.

آنها با خرید تلفن همراه و یا تبلت می توانند به این خواسته خود برسند که این تنها یکی از کاربری های این وسایل است که یکی از دلایل مهمی است که باعث شده که کنسول های دستی قدرت فروش خود را نسبت به قبل از دست بدهند.نکته مهم دیگر این است شرکت سونی با بی توجهی به کنسول ویتا در ادامه راه باعث شد.

شکسته شدن 20 درصدی قیمت پلی استیشن ویتا بوسیله کمپانی سونی
شکسته شدن ۲۰ درصدی قیمت پلی استیشن ویتا بوسیله کمپانی سونی

این کنسول به یک دستگاه بازی تبدیل شود که بیشتر بازی های موجود در آن را می توان در پلتفرم های دیگر نیز مشاهد کرد که بازی های موجود در تبلت و تلفن های همراه دارای قیمت ارزان، تنوع بسیار بالا و در مواردی نیز رایگان است و می توانند بازی های بیشتری را روی آنها اجر کنند در حالیکه دارندگان کنسول دستی پلی استیشن ویتا باید برای خرید بازی قیمت گرانتری را نیز پرداخت کنند.

با توجه به دو نکته بالا می توان به این موضوع رسید که کاربران گرایش و تمایل بیشتری به خرید تبلت ها و تلفن های همراه بکنند، که حتی این دلایل باعث شده که شرکت سونی هواداران اصلی کنسول بازی قابل حمل خودش را از دست بدهد. از آنجا که شرکت سونی با استفاده از مدرن ترین تکنولوژی ها کنسول های بازی خود را تولید می کند.

باعث شده که تصمیم بگیرد قیمت کنسول پلی استیشن ویتا را کاهش دهد زیرا این کنسول آنطور که پیش بینی می شد فروش خوبی را به همراه نداشته است. نکته قابل توجه و جالب این جاست که شرکت سونی علاوه بر کاهش قیمت کنسول ویتا، قیمت حافظه جانبی را نیز کاهش داده است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =