نظریه سازندگان بازی Red Dead Redemption 2

صحبت های سازندگان بازی Red Dead Redemption 2 PS4 در مورد داستان، کاراکتر‌ها و جهان بازی

طراحان بازی‌ های رایانه‌ ای با استفاده از متخصصان حرفه‌ ای خود به خوبی می‌ دانند که جامعه انسانی به چه موضوعاتی علاقه بیشتری را نشان می‌ دهد و با توجه به شرایط روز دنیا، فکر و عقاید انسانی بیشتر به کدامین سمت کشیده شده است. حضور جامعه‌ شناسان در شرکت‌ های سازنده بازی‌ های رایانه‌ ای همواره در جهت برآورده کردن همین انگیزه بوده تا با توجه به شرایط خاص موجود در جامعه بتوانند موضوعاتی انگیزشی را در قالب محتوای بازی‌ های خود قرار دهند.

صحبت های سازندگان بازی Red Dead Redemption 2 PS4 در مورد داستان، کاراکتر‌ها و جهان بازی
صحبت های سازندگان بازی Red Dead Redemption 2 PS4 در مورد داستان، کاراکتر‌ها و جهان بازی

در کنار بازی‌ هایی با نکات مثبت، همواره جنبه منفی آن نیز وجود دارد که عواطف و احساس انسان را تحت‌ الشعاع خود قرار داده و نمایش صحنه‌ هایی نامناسب و ناپسند، به او ضربه‌ هایی جبران‌ ناپذیر می‌ زند. تغییر عقاید دینی و موضوعات تروریستی موضوعات جذاب برای طراحان این حوزه است. جایی که حضور جنگ در جوامع امروزی به خوبی نشان از تاثیرات متقابل این موضوع را دارد.
در مباحث دینی و اعتقادی نیز، با استفاده از محتوای نا مناسب که نشان از آینده بشر دارد، سعی بر نشان دادن آینده مطابق میلشان هست، به نمایش بگذارند. یک شرکت منتشر کننده بازی رایانه‌ ای برای عرضه محصول خود در سه مرحله اقدامات مهمی را باید انجام دهد که تعلل در هر مرحله به معنای از دست دادن مخاطبان بی‌ شماری در سراسر دنیا است.

مرحله اول پیش از تولید بازی است که با تبلیغات گسترده در رابطه با بازی همراه می شود.
مرحله دوم همزمان با انتشار بازی صورت می‌ گیرد که ارائه نسخه‌ های بهینه و رفع مشکلات اولیه آن را در بر دارد.

آخرین مرحله نیز پس از مدتی حضور بازی در بین گیمر هاست. مرحله ای که حالا ساخت یک ورژن جدید از بازی یا یک نسخه ریمستر از آن می‌ تواند طرفداران این بازی را مجددا به سمت خود جذب کند. در مراحل بیان شده، مرحله قبل از انتشار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که با یک حرکت اشتباه بسیاری از طرفداران بازی از همان لحظات اول از بین خواهند رفت.

صحبت های سازندگان بازی Red Dead Redemption 2 PS4 در مورد داستان، کاراکتر‌ها و جهان بازی
صحبت های سازندگان بازی Red Dead Redemption 2 PS4 در مورد داستان، کاراکتر‌ها و جهان بازی

ترفند های بسیار زیادی از سوی شرکت‌ های طراح بازی‌ های رایانه‌ ای در این زمان صورت می‌ گیرد. یکی از مهمترین این کارها، ساخت تریلر های متنوع از بازی و برگزاری کنفرانس‌ هایی در رابطه با بازی مورد نظر است. طراحان این صنعت با انجام حرکات خلاقانه در این قسمت، گام بلندی را در جذب مخاطب خود برداشتند. در بازی Red Dead Redemption 2 نمونه‌ هایی از این موارد به خوبی دیده می‌ شود.
این بازی یکی دیگر از افتخارات بزرگ شرکت راک استار گیمز، همواره مورد تحسین و تمجید کاربران قرار گرفته است. طراحان و سازندگان این بازی در رابطه با بازی ساخته شده، صحبت‌ های بسیار زیادی را در قالب کنفرانس‌ های متعدد انجام داده‌ اند. این مصاحبه‌ های صورت گرفته در رابطه با تمام موضوعات درگیر در بازی است. از شخصیت‌ های درگیر در بازی گرفته تا داستان بازی مباحثی بود که مورد توجه آنان بود.
تهیه‌ کنندگان این بازی جذاب سعی بر بیان نکات کلیدی از بازی، یک جو فوق‌ العاده‌ای را قبل از انتشار آن ایجاد کنند. آنان به شدت از هوش مصنوعی کاراکتر اول بازی خود صحبت می‌ کردند که تعجب کارشناسان را در پی داشت. داستان بازی کاملا متفاوت نسبت به سایر تولیدات مشابه در پی گرفته است.
با این تفاوت که داستان وی بسیار جذاب بوده و جنبه‌ های گسترده‌ ای را شامل می‌ شود. آنان این بازی را نمادی از کشور آمریکا می‌ دانستند که چگونه به زندگی در آن پرداخته می‌ شود که تنها جنبه تظاهر و جلب مخاطب نژادپرستانه را هدف داشت. این بازی با انجام ماموریت‌ های بسیار زیاد در قالب مبارزات جذاب بوده که با گرافیک متحیر کننده خود، برای کاربر و مخاطبش بسیار مهیج است.
نکته دیگر در رابطه با داستان این بازی که از طرف عوامل بازی پلی استیشن و ایکس باکس بسیار به آن پرداخته شد، نقشه‌ ها و مکان‌ های طراحی شده در بازی است که از ذکر دقیق جزییات بهره برده است. در هر حال سازندگان این بازی با تبلیغات گسترده‌ ای افکار مخاطبانشان را آماده این بازی کردند

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =