اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

جزئیات و برررسی صحبت های مایکل پچر در رابطه با ارزان بودن کنسول های نسل نهم از ۵۰۰ دلار

آقای مایکل پچر، بر این باور است که با وجود تغییرات مثبت و زیادی که در سخت افزار و ظاهر کنسول های نسل نهم پیش آمده است، اما در آن ها هیچ افزایش قیمتی را شاهد نخواهیم بود. با پیشرفته تر شدن و بروز تر شدن بازی ها و همچنین تکنولوژی هایی که در ساخت آن ها بکار می رود، هزینه ها و ارزش هر آن چه که برای ساختن و گسترش دادن یک بازی نیاز است نیز بالا رفته و متناسب با آن روند صعودی دارد.
این افزایش قیمت در این المان ها برای ساخت بازی باعث می شود که بازیکنان و کاربران علاوه به پرداخت هزینه ای بیشتر برای بازی هایی پیشرفته تر در کنار آن نیز برای قسمت سخت افزاری بروزتر و البته با قدرت بیشتری، در این بازی ها که به کنسول هایشان مربوط می شود، هزینه هایی را جدا و اضافه بر آن ها پرداخت کنند. در رابطه با کنسول های مربوط به نسل هشتم که همان ایکس باکس ۱ و پلی استیشن ۴ هستند، با قیمت هایی بالغ بر ۴۰۰ و ۵۰۰ دلار به عرضه رسیدند و در اختیار قرار گرفتند.
اکنون و در حال حاضر نیز پلتفرم نسل نهم، ایکس باکس وان ایکس با قیمتی معادل با کنسول های نسل هشتم یعنی همان ۵۰۰ دلار به فروش خواهند رسید. از این قیمت آیا این برداشت می شود که باید برای پلتفرم هایی در نسل های بعدی و به آن منظور که بتواند خواسته های بازیکنان را در رابطه با گیم پلی و گرافیک بازی ها بر آورده سازد، از قیمتی بیشتر از ۵۰۰ دلار برخوردار خواهند شد و یا نه ؟ مایکل پچر در جواب به این سوالات پاسخی منفی داد.
آقای مایکل پچر که آنالیزور کمپانی سرمایه گذاری Wedbush Securities به حساب می آید، در جریان صحبت های خود به این موضوع اذعان داشته که، پلتفرم هایی که با قیمت ۵۰۰ دلار و یا بیشتر از آن به بازار فروش عرضه شده اند، اکثرا با شکست و رکود همراه بوده اند و به خوبی نتوانستند که عمل کنند و به فروش برسند. در این حالت حتی اگر این کنسول نسل جدید، ایکس باکس وان ایکس نیز با موفقیت و به خوبی به کار خود عمل کند باز هم این قیمت ۵۰۰ دلار برای این بازی زیاد خواهد بود و این اشتباه است، زیرا بازیکنان از خرید آن منصرف می شوند.
آقای پچر در این راستا صحبت هایی را به عمل آورده است که بخشی از آن ها را خواهیم داشت :

“من این عقیده را نخواهم داشت که کنسول های نسل بعد در آینده به ارزش ۵۰۰ دلار وارد بازار شوند؛ با این حال باید منتظر عملکرد و نظراتی باشیم که در بازار فروش از این پلتفرم نسل جدید، ایکس باکس وان ایکس، بدست می آید. اگر بتوان با این پلتفرم به موفقیت و موقعیت چشم گیری رسید یعنی به اندازه ۱۰ میلیون از این پلتفرم در همین سال بفروش رسد، آنگاه می توان این گونه بیان داشت که بازیکنان به داشتن سخت افزاری قدرتمند تر مایل هستند و این باعث می شود که نسل بعد یعنی همان نسل نهم گران تر حاضر شود.
اما از سویی دیگر نیز این امکان هست که اگر این کنسول مورد نظر ما تنها ۱ تا ۲ میلیون فروش را در سال تجربه کند، همان میزان درخواستی که برای کنسول هایی قوی تر بدست آمده بود نیز از بین بروند و دیگر هیچ شخصی برای خرید این کنسول های نسل نهم با قیمت ۵۰۰ دلار اقدامی نخواهد کرد. نمی توان گفت که آمار و اطلاعات کاملی از این پلتفرم ها در دست دارم اما با توجه به همین اخبار اندکی که از آن آگاهم باید اینگونه بگویم که خبر های مطلوبی به شمار نمی آیند. در زمانی شاهد آن بودیم که پلتفرم Playstation ۳ با قیمتی معادل ۶۰۰ دلار روانه بازار شد و با شکست مواجه شد.”

در کنار این ها نیز آقای پچر تاریخ نشر پلتفرم های نسل آینده را اشاره ای داشته است و افزوده است که، این انتظار نمی رود که نسل های گسسته از هم را شاهد باشیم؛ به آن معنا که هر کمپانی در هر زمان که بخواهد نمی تواند نسل جدیدی از پلتفرم های خود را ارائه دهد.
صحبت هایی را که این شخص در ارتباط با پلتفرم های آینده با قیمتی پایین تر را به عرضه رساند، می توان قبول کرد و آن ها را پذیرفت. اما این سوال پیش می آید که آیا با وجود این مباحث ما نسل هایی به صورت گسسته خواهیم داشت و یا خیر؟ که جوابی قطعی و درست نمی توان برای آن در نظر گرفت. این موضوع، رویداد و اتفاقی است که برای پلی استیشن ۴ پرو و ایکس باکس وان ایکس نیز با اختلاف یک سال رخ داده است؛ البته به جزء کمپانی نینتندو که بدور از سیاست ها و برنامه های دو کمپانی سونی و مایکروسافت به کار خود ادامه میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =